Areka Palmiyesi

Areka Palmiyesi

Areka Palmiyesi Bakımı Nasıl Yapılır?

Areka bakımı, bitkinin gün ışığı ve sulama ihtiyaçlarına uygun yapıldığı sürece oldukça zahmetsizdir. Bitki, büyüme döneminde sık sık sulama gerektirir. Areka palmiyesi, büyüme hızının yavaşlaması ile birlikte, toprağının kurudukça sulanmasına ihtiyaç duyar. Sulama zamanının gelip gelmediği, toprağın üst yüzeyinin kontrol edilmesi ile anlaşılabilir. Toprak yüzeyinde birkaç santimetre derinliğinde bir kuruma oluştuysa, bitkinizi sulama zamanı gelmiş demektir.

Dış mekanlarda kısmen gölgeli alanlarda yaşayan bu egzotik bitki, iç mekanlarda bakıldığında doğrudan gün ışığına ihtiyaç duyar. Güney ya da batı cephesine bakan bir pencere önü, en ideal konumdur. Buna ek olarak, fazladan gün ışığı bitkinizin yapraklarında sararmalara sebep olabilir. Fazla sulama ve fazla gün ışığı tehlikesine karşın, bitkinin toprağının ve yapraklarının sık sık kontrol edilmesinde fayda vardır.

 

  • Malzemeler: Seramik saksı
  • Yaklaşık Ürün Boyutu: 1.70 cm
  • Ürün Kodu: 1115
Tükendi
TazeÇiçekler
HızlıTeslimat
GüvenliÖdeme
Ödeme Seçenekleri
Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde tarafımızca kayıt edilmemektedir.
Ürün Detayları

Areka Palmiyesi bakımı kolay, dayanıklı bir bitkidir. Bulunduğu ortama ince bir dokunuş katan Areka Palmiyesi'ni sevdiklerinize hediye edebilir, evinize veya ofisinize farklılık katabilirsiniz.

Yorum Yazın
Benzer Ürünler