Mavi Ortanca Bitkisi

Mavi Ortanca Bitkisi

Ortanca Bakımı Nasıl Yapılır?

Ortanca bakımı çiçeklerin ömrünün uzun olması için önemli olan hususlardan biridir. Ortanca çiçekleri tam olarak güneş alan alanlardan hoşlanmaz. Gelişimleri için yargı gölge alanlarda zengin topraklara dikilmesi önerilir. Bunun yanı sıra bitki yaz aylarını çok daha fazla sever. Bu nedenle kış aylarında kendisini soğuktan korumak için üzerine bir örtü örtmeniz de gerekebilmektedir.

Ortanca bakımı yapılırken çiçeklerin haftada 1-2 kez sulanması önerilir. Yılda yaklaşık 3 kez gübre kullanılması daha sağlıklı ve yoğun çiçeklere sahip olmanızı sağlar. Doğru gübreleme ile ortancalarınızı çoğaltabilir ve uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte ortanca bitkisi toprağa ekilirken organik bakımdan zengin toprak tercih edilmesi gerekir. Nemli ve iyi drenajlı olmayan topraklarda ortanca bitkisinin tutunması mümkün değildir.  

Not: Ortancalar form ve sahip olduğu çiçek adeti  olarak mevsimsel değişiklik göstermektedir. 

Not: Bitki vazosuz, plastik saksısıyla gönderilmektedir. Ortancanın uzun süre çiçekli kalması  ve dayanıklı olması için çiçeklerinin bir kısmı tomurcuklu olarak gelecek, daha sonra açacaktır.

 

  • Yaklaşık Ürün Boyutu: 45 cm
  • Ürün Kodu: 1191
Sipariş Oluşturun!
219 ,00 TL +KDV 199 ,00 TL +KDV
TazeÇiçekler
HızlıTeslimat
GüvenliÖdeme
Ödeme Seçenekleri
Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde tarafımızca kayıt edilmemektedir.
Yorum Yazın
Benzer Ürünler
Üye Değil Misin?

%10 Yeni Üye İndirimiSiparişlerinde %10 indirim kazanmak için üye ol! *Kampanyalı ürünlerde üyelik indirimi geçerli değildir.