TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Büyük Saksı Çiçekleri

Sıralama:

Büyük saksı çiçekleri yaşantımızın her anında karşımıza çıkan, hayatımıza renk katan canlılardır. Saksı çiçekleri bazen iç mekan bazen de dış mekan bitkisi olabilirler. Binlerce saksı çiçeği türü vardır. Her birinin gelişim süreci, bakım aşamaları, dayanıklılığı farklılık gösterir. Evlerinize veya ofislerinize büyük saksı çiçeği edinmeye karar verirken, birtakım araştırmalar yaparak fikir sahibi olabilirsiniz. Herkesin öncelik verdiği konu ise seçilen çiçeğin bakımının kolay olup olmadığıdır.

Kolay bakılan, bizleri daha az yoran ve dayanıklı bitkilere öncelik veririz. Tabi ki bir diğer önemli hususta bitkinin göze hitap ediyor olmasıdır. Neticede edinmek istediğimiz bitkinin ofisimize veya evimize farklı bir görsellik yaratmasını isteriz. Tüm bu özellikleri barındıran saksı çiçeklerini gönül rahatlığıyla sahipleniriz. Evet, şimdi saksı çiçeklerinin çeşitlerini detaylarıyla inceleyelim.

Büyük Saksı Çiçeği Çeşitleri

Yüzlerce hatta binlerce çeşit saksı çiçeği mevcuttur. Kimimiz sadece görselliğe önem verip seçim yaparken, kimimiz de bitkinin faydalarını ve dayanıklılığını ön planda tutar. Herkesin isteğine ve zevkine göre birçok saksı çiçeği çeşidi olması işleri kolaylaştıracaktır. Gelin hep birlikte en çok tercih edilen büyük saksı çiçeklerine bir bakalım.

Para Ağacı Çiçeği: Uzun gövdesi ve parlak yapraklarıyla çok şık bir saksı bitkisidir. Kış aylarında olabildiğince az sulamanız gerekecektir. Yaz aylarında hafta bir kez sulamanız yeterlidir. Hava akımı olan yerlere koymamanızda fayda var. Çünkü para ağacı çiçeği hava akımından son derece olumsuz etkilenir. Yaz kış fark etmeksizin oda sıcaklığında konumlanması gerekir. Doğrudan güneş ışığında yaprakları yanabilir. Bu sebeple aydınlık ya da pencereye biraz uzak bir alana koymalısınız.

Şeflera Bitkisi: Tropikal bir bitki türü olan şeflera çiçeği nemli ortamları sever. Toprağı nemli değilse bulunduğu alan nemli olmalıdır. Şeflera çiçeği aynı zamanda bulunduğu yere çok kolay adapte olan bir türdür. Haftada bir kez sulamanız yeterli olacaktır. Güneş ışığından çok hoşlanmayan bitki alternatif ışık kaynaklarıyla da gelişebilir.

Benjamin Çiçeği: Benjamin bitkisi de çok fazla tercih edilen bir başka saksı çiçeği türüdür. Küçük yapraklarıyla çok farklı bir havası vardır. Bulunduğu ortamın kötü havasını da temizleme özelliği vardır. Benjamin yarı gölge yerleri ve çok sulanmayı sever. Yaz aylarında özellikle toprağını kontrol ederek sıklıkla sulamanız gerekecektir. Kış aylarında haftada iki kez sulamanız yeterli olacaktır.

Spathiphyllum Çiçeği: Yelken çiçeği olarak da bilinen spathiphyllum çiçeği, gösterişli bir bitkidir. Açan çiçeklerinin güzelliği için büyütülür. Gövdesi pek uzamaz. Dayanıklı bir bitki türüdür. Çok uzun süre karanlıkta kalırsa hemen solacaktır. Aydınlık ve biraz güneş ışığı alan yerler bitkimiz için uygundur. Toprağı kurudukça sulanması gerekir.

Kentya Çiçeği: Uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Gün ışığını sever. Gün içerisinde güneş ışığı alan tarafını almayan tarafıyla değiştirmeniz bitkinin her yerinin gelişmesine yardımcı olur. Yaz aylarında haftada iki kez, kış aylarında da toprağı kurudukça sulanması gerekir. Kentya çiçeği yerinin çok değiştirilmesinden hiç hoşlanmaz. 

Dracena Dorado Çiçeği: Küçük ve sık yaprakları sayesinde kabarık görünen bir bitkidir. Filtrelenmiş güneş ışığından hoşlanırlar. Doğrudan güneş ışığı yapraklarının dökülmesine sebebiyet verebilir.  Çok soğuk ortamlara maruz kaldığı takdirde yaprakları aynı şekilde sararıp dökülmeye başlayacaktır. Yaz aylarında sıkça sulamak gerekir.

Marginata Çiçeği: Uzun, ince ve parlak yaprakları oldukça gösterişlidir. Genelde hediye etmek için çok kullanılan bir saksı çiçeğidir. Marginata çiçeği hava akımından olumsuz etkilenir. Doğrudan güneş ışığından hoşlanmazlar. Yaz kış fark etmeksizin oda sıcaklığında olması gerekir. Haftada iki kez sulamasını yapabilirsiniz. Verdiğiniz suyun dinlendirilmiş içme suyu olmasına özen gösterin.

Ofis İçin Büyük Saksı Çiçekleri

Sevdiklerinize yeni işleri, yeni mekanları için hediye edebileceğiniz, aynı şekilde kendi ofisinizin dekoruna uygun bir biçimde seçebileceğiniz yüzlerce ofis bitkisi bulunmaktadır. Ofisinizde baktıkça içinizin açılacağı, size ilham kaynağı olacak, en şık ve kolay bakılan çiçekleri sizler için derledik, birlikte inceleyelim.

Kraton Çiçeği: Uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Kırmızı detaylı geniş yapraklarıyla tam bir ofis çiçeğidir. Bakımı da oldukça kolay olan bu bitki, hava akımından ve doğrudan güneş ışığından hoşlanmaz. Yaz aylarında toprağı kurudukça sulanması gerekir. Kış aylarında nadiren sulamanız yeterli olacaktır. Bazen alt kısımlarından yaprak düşse dahi üstleri tekrar çoğalmaya devam eder.

Zamia Çiçeği: İnce ve sık yapraklarıyla çok gösterişli bir bitkidir. Bakımı oldukça kolaydır. Bu sebeple ofis ortamında bulunmaya çok müsaittir. Aynı zamanda çok dayanıklı bir bitkidir. Yerini çok kolay benimseyecektir. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı sevmez.  Haftada iki kez sulamanız yeterlidir. Soğuk su vermemelisiniz. Aksi takdirde bitkinin kökleri çürüyebilir. Sulama işlemini aynı gün, aynı saat aralığında yapmaya dikkat edin.

Bonsai Çiçeği: Bu bitki için minyatür ağaç desek yerinde olacaktır. Dekoratif bir bitki türüdür. Bakımı iyi yapıldığı sürece çok uzun yıllar yaşar. Doğrudan gün ışığını sevmez. Karanlık ortamları da pek sevmez. Mümkün oldukça aydınlık bir yere koymalısınız. Çok fazla su verildiği takdirde kökleri çürümeye başlar. Toprağı kurudukça sulanmalıdır.

Bromelia Ananas Çiçeği: Uzun ömürlü tropikal bir bitki olan bromelia ananas çiçeği ince uzun yaprakların ortasında açan ananasla tüm hafızalarda yer edecek çok dekoratif bir bitkidir. Doğrudan güneş ışığını severler. Tropikal bir bitki olduğundan toprağını nemli ister. Fakat toprağın çok ıslak kalmamasına dikkat etmek gerekir.

Areca Palmiye Çiçeği: Bulunduğu havayı temizleme özelliğine sahip olan areka palmiyesi çok fazla tercih edilen saksı çiçeği çeşitlerindendir. Çok sıcak veya soğuk bir ortama koymazsanız çok uzun süre yaşayacaktır. Suyu seven bir bitkidir yaz aylarında bolca, kış aylarında ise toprağı kurudukça sulamanızda fayda var.

Kauçuk Çiçeği: Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen kauçuk bitkisi, çok dayanıklı bir çiçek türüdür. Dayanıklı olması sebebiyle ofislerde çok kullanılır. Geniş yapraklarının güzelliği akıllarda yer eder. Nemli ve havadar ortamları çok sever. Yaz aylarında haftada iki kez, kış aylarında toprağı nem kaybettikçe sulamak yeterli olacaktır. Dinlendirilmiş içme suyu vermeniz bitkinin gelişimi için çok önemlidir.

Yuka Çiçeği: Canlı ve parlak yaprakları sayesinde oldukça dikkat çeker. Doğrudan güneş ışığından hiç hoşlanmazlar. Doğrudan vuran güneş ışığı yukaların yapraklarının yanmasına sebep olur. Sulama işlemini de haftada iki kez yapıyor olmanız yuka bitkinizi tatmin edecektir. Sulama yaparken verdiğiniz suyun dinlenmiş, oda sıcaklığında içme suyu olması çok önemlidir. İdeal bir ofis bitkisidir.

İç Mekan İçin Büyük Saksı Çiçekleri

İç mekanlarınızı şenlendirecek, canlılık kazandıracak birbirinden güzel canlı dostlara sahip olabilirsiniz. Ya da sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. İç mekanlarda tercih edilen saksı çiçekleri genelde bakımı kolay olanlar arasından yapılmakta. Bakımı kolay bir saksı çiçeği, görselliği ile iç mekanlarınızı süslerken aynı zamanda sizi yormayacaktır.

Hatta çiçeklerle ilgilenirken, kendinizi olduğundan daha iyi hissedersiniz. Sebebi ise bitkiler, stresinizi atar ve ortama pozitif enerji yayarlar. Bazı saksı çiçeklerinin ortamdaki kötü havayı temizleme özelliği vardır. Bu özellikteki iç mekan bitkileri daha fazla tercih edilir. Çok rağbet gören iç mekanda tercih edilen büyük saksı çiçeklerine bakalım.

Devetabanı Çiçeği: Kalpli ve delikli yaprakları olan tropikal bir bitkidir devetabanı. Desenli yaprakları hoş bir görüntü sağladığı için çiçek severlerin vazgeçilmez tercihlerinden birisidir. Yaz aylarında her gün sulamanız gerekebilir. Kış aylarında da toprağın nemine bakarak su vermelisiniz. Yarı gölge bir yere koymalısınız. Doğrudan güneşe maruz kalırsa yaprakları solacaktır. Geniş ve havadar alanları çok severler.

Antoryum Çiçeği: Pembe renkte açan çiçekleri, kalp şeklini andıran bir yapıdadır. Yaprakların arasından çıkan çiçekler bir anda bulunduğu ortamı renklendirir. Güneşi seven bir bitkidir. Günde en az 2-3 saat güneş ışığı görmelidir. Aksi takdirde çiçek açmayacaktır. Nemli toprakları seven bitki haftada iki kez sulanmayı bekler. Dayanıklı bir bitki olduğu için konumuna çok çabuk adapte olacaktır.

Cennet Kuşu Çiçeği: Genellikle turuncu renkte açan çiçekleri ile cennet kuşu bitkisi son derece beğeni toplayan, harika bir seçenektir. Nemi çok seven bitki aynı zamanda güneşi de pek sever. Doğrudan veya yarı güneş ışığında gelişim gösterir. Haftada bir kez sulamak yetecektir. İyi bakılmış bir cennet kuşu bitkisi şubat ayı sonu gibi çiçek açmaya başlayacaktır.

Guzmanya Çiçeği: Bir başka saksı çiçeği çeşidimiz ise, guzmanyadır. Guzmanya çiçeği renklerinin güzelliği ile akıllarda kalan ve son derece zarif bir bitkidir. İç mekanlar için oldukça uygundur.  Bakımı çok kolaydır. Bu yüzden sıklıkla tercih edilir. Haftada iki kere su vermeniz ve gün ışığı alan bir yere koymanız yeterli olacaktır.

Fil Ayağı Çiçeği: İkili veya üçlü gövdelerden oluşan fil ayağı çiçeğinin bir diğer adı ise Nolinadır. Salkımlı, uzun ve açık yeşil yaprakları oldukça dikkat çeker. Bakımı oldukça kolaydır. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Çok soğuk ve sıcak hava nolina çiçeğini küstürebilir. Haftada iki kez sulamanız yeterli olacaktır. Mümkün oldukça başka bitkilere temas etmemesine özen gösterin. Fil ayağı çiçeği de kötü havayı temizleme özelliğine sahip çiçek türlerindendir.

Büyük Saksı Çiçeği Fiyatları

En çok merak edilen konulardan biri de büyük saksı çiçeklerinin fiyatlarıdır. Büyük saksı çiçeği fiyatları değişkenlik gösterir. Belirli bir fiyat biçmek uygun değildir.  Bitkilerin cinsine, boyuna, dayanıklılığına, rengine, kalitesine, ömrüne, konseptine göre belirlenir. Yani fiyatlandırma için birçok unsur mevcuttur.

Tüm bu hususlara değinerek, iyi bir çiçek edinmek hem zaman hem de maddiyat açısından sizi kazançlı kılacaktır. Büyük saksı çiçeği almaya karar verdiyseniz, sizler için özenle hazırlamış olduğumuz çiçek konseptlerine göz gezdirmeden geçmeyin deriz. En kaliteli çiçekleri, en hesaplı fiyatlarla bir araya getirerek hizmetinize sunduk. 

Büyük Saksı Çiçeği Siparişi

Evinizde ve yahut ofisinizde farklı bir hava yaratmak adına saksı çiçeği almaya karar verirsiniz. Fakat bu kez de nereden, nasıl alacağınızı şaşırırsınız. Bu durum üstüne düşünmeye başlarsınız. Çiçekçilere bizzat giderek bakmaya üşeniyor veya erteliyorsanız, geriye tek yol olarak internet üzerinden sipariş oluşturma kalıyor.

Tereddüt etmekte son derece haklısınız. Çünkü online alışveriş her ne kadar yaygınlaşmış olsa da maalesef ki bazen sizi hüsrana uğratacak durumlarla karşı karşıya kalırsınız. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için biz Wish Flowers Design ailesi olarak tüm endişelerinizi yok etmeye çalışıyoruz. İyi koşullarda bakıp, hazırladığımız naçizane çiçekleri sizlerle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz.

Sitemize göz atarak almaya karar verdiğiniz büyük saksı çiçeğini seçip, aklınızda soru işaretleri kalmaması adına çiçekle alakalı detayları inceledikten sonra gönderim yapılacak bölgeyi ve gerekli bilgilerinizi detaylandırıp ardından sipariş ver kısmından güvenli bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. En kısa sürede, bitkiniz zarar görmeden adresinize teslim edilsin.