TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Siparişini Takip Et
Sepetim0TL

Ortanca Çiçeği

Sıralama:

Ortanca çiçeği, son derece şatafatlı ve güçlü yapıya sahip bir bitkidir. Bu bitkinin çiçeklerinin kafa bölümleri hacimlidir. Dolayısıyla ortanca aranjmanları veya ortanca işlemeli ürünleri ister iç mekanda ister dış mekanda kullanarak farklı ve gösterişli bir ortam yaratabilirsiniz. Ortanca çiçeği çoğunlukla mor, pembe ve mavi renkleriyle karşımıza çıkar. Ortanca çiçeği bulunduğu ortama ferahlık ve şıklık kattığı için özellikle bahçelerde, balkonlarda sıklıkla tercih edilir. Bu çiçeği ev, ofis gibi kapalı mekanlarda tercih edenler genelde ortamın dekorasyonuna uygun olmasına dikkat ederler. Mesela ortanca çiçeğinin bulunduğu ortamda beyaz, lila, sarı gibi renk tonları hakim olursa çiçek dekorasyona uyum sağlamış olur. 

İç mekanlara şıklık katan ortanca çiçeğini, ön planda tutmak için kullanılan mobilyaların daha sade olmasına dikkat etmek gerekir. Sade eşyalar arasında ortanca çiçeği göz kamaştıracaktır. Ortanca çiçeğinin gövde kısmı adeta çalı biçimindedir. Bu bitki soğukları sevmediği için kış mevsiminde yapraklarını döker. Ortanca çiçeğinin çıkış noktası Japonya’dır. Ortanca çiçeği ile ilgili en enteresan detaylardan biri, bu çiçeğin kokusuz olmasıdır. Ortanca çiçeği, göz alıcı renkleri ile bulunduğu ortamın en dikkat çekici parçası olur. Ortanca çiçeği, dünyanın hemen hemen her yerinde yetiştirilen ve dekoratif amaçlı sıklıkla tercih edilen bir bitkidir. Ülkemizde ise oldukça popüler olan bu bitki, doğru bakım uygulandığı takdirde canlılığını ve güzelliğini korur. 

Ortanca çiçeği, pastel tonları diye hitap edilen renkler ile öne çıkar. Son zamanlarda hem dünyada hem de ülkemizde evleri, bahçeleri, iş yerlerini süslemeye devam eder. Sitemiz üzerinden kolaylıkla temin edebileceğiniz ortanca çiçeklerimiz, son derece kaliteli ve bakımlı bir şekilde sizlere gönderilir. Sitemizde yer alan ortanca çiçeklerimiz oldukça çeşitlidir. İstediğiniz renge ve aranjmana sahip ortancalar ile hem sevdiklerinizi hem de kendinizi mutlu edebilirsiniz. Sitemizi inceleyerek ortancalar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Ortanca Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Ortanca çiçeğinin, Latince ismi ‘Hydrangea Macrophylla’ olarak bilinir. Ortanca çiçeği Yunancaya göre, su ve kap anlamlarını karşılar. Fakat bu çiçeğin her rengi ülkemizde farklı anlamlar taşır. Mesela mavi renkli ortanca çiçeği çoğunlukla bir teklif reddedildiğinde özür mahiyetinde kullanılır. Buna benzer şekilde pembe renkli ortanca daha çok romantizmi ve tutkuyu temsil ederken beyaz renkli ortanca ise zenginliği ve zarafeti sembolize eder. Genel olarak bakıldığında ortanca çiçeği ile birçok duygu rahatlıkla ifade edilebilir. Bu sebepten ötürü ortanca çiçeği her an her yerde bulunan bir çiçek haline gelmiştir. Düğün, nişan gibi kutlamalarda da ortanca çiçeği ortama şık bir hava katar. 

Ortanca çiçeği, her yerde rahatlıkla yetiştirilebilen bir bitki türüdür. Aynı zamanda bu çiçek çok çeşitli olmasıyla öne çıkar. Anavatanı Japonya olan ortanca çiçeği, Taşkıran familyasına ait bir bitkidir. Ülkemizin topraklarında da gayet güzel bir şekilde yetişebilen ortancalar, daha çok kireçsiz ve killi toprakları severler. Ortanca çiçeğini konumlandırırken gölgeli bir alan tercih edilmesi daha doğru olacaktır. 

Ortanca çiçeği hem şekli hem renkleri hem de büyüklüğü sebebiyle göz kamaştıran nadide çiçeklerdendir. Bu çiçeğin bakımı zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Bakımı kolay ve gösterişli olduğu için günden güne popülerliğini arttırmıştır. Ortancalar, hızlı büyüme gösterdiği için çoğunlukla açık alanlarda tercih edilse de evlerde saksı içinde yetiştirilmeye de uygundur. Evlerde yetiştirilen ortancalar, ortamın havasını değiştirdiği için oldukça öne çıkan bir dekorasyon ürünü olarak da görülür. Sitemizde yer alan ortancalar, son derece gösterişlidir. Sitemiz üzerinden farklı ve özel aranjmanlarla bütünleşen ortancaları temin ederek kendi zevkinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Ortanca çiçeklerimiz ile hem bahçe hem de ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Zarafetin ve gösterişin sembolü olan bu çiçekleri sitemiz üzerinden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Sitemiz online ve güvenilir çiçek alışverişinde zirvede yer alıyor. Sizler de sitemizin tüm avantajlarından faydalanmak istiyorsanız internet üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Ortanca Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ortanca çiçeğinin ekimi için en doğru zaman Nisan ve Mayıs aylarıdır. Ortanca çiçeği her türlü toprakta yetişmeye uygun olduğundan özel bir toprağa gerek yoktur. Fakat toprak seçimi yaparken toprağın fazla alkali toprak olmamasına dikkat etmek gerekir. Bunun yanında ortancaların ekileceği toprağın doğal olması doğru olacaktır. Ortanca çiçeği, hızlı büyüme gösterdiği için en rahat bahçelerde yetişir. Çünkü bu çiçekler doğası gereği geniş alanlara uygundur. Fakat bu demek değildir ki yalnızca bahçede yetiştirilebilir. Ortancalar evde saksı içerisinde de yetişir, ama tercih edilen saksı geniş olmalıdır. 

Ortanca çiçeği, suyu fazlasıyla sever. Ortancaların sağlıklı bir büyüme gösterebilmesi için ekilen çiçeğin susuz bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca bu çiçeğin toprağı çamurumsu bir yapıda olmamalıdır. Ortancaların toprağının suya doymuş olduğunu anlamak için toprağın nemli olup olmadığına bakılmalıdır. Toprak nemli ve kurumamışsa, çiçek yeterli suyu almış demektir. Ortanca çiçeğinin sağlıklı bir şekilde büyümesi için dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise sulama saatidir. Bu çiçekler genellikle sabah saatlerinde sulanır. Ortancalar, soğuğa karşı direnç gösteremezler. Bu sebepten ötürü çiçeği soğuk ortamda bulundurmamak gerekir. Ortancalar kış aylarında suya doyacak şekilde sulanmalıdır, yaz aylarında ise daha fazla su isteyeceğinden haftada iki defa sulama yapmak gerekebilir. Ortancaları sularken kullanılan su, normal sıcaklıkta ve kireçsiz olmalıdır. 

Ortancalar, genellikle sonbahar aylarında çiçeklerini dökerler. Bundan dolayı sonbahar mevsiminde çiçeğinin dallarının uçlarını biraz kesmek gerekir. Ortanca çiçeğinin budama zamanı ise kış mevsimidir. Çoğunlukla Şubat ayı bitene kadar budama işlemi de bitmiş olur. Budama işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta, dallarını kısaltmamaktır. Ortanca çiçeklerinin bite ve mantara karşı muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Diyelim ki ortanca çiçeği bitlendi, hiç zaman kaybetmeden ilaçlama yapılmalıdır. Eğer çiçeğin bulunduğu ortam fazla bitli ve böcekli ise yaz aylarında iki haftada bir düzenli olarak ilaçlanmalıdır. Ortanca çiçeği yetiştirilirken mantar oluşumundan korunmalıdır. Çiçeğe sadece ihtiyacı olduğu zaman şu vererek mantar oluşumunun önüne geçilebilir. Ortanca çiçeğinin bakımı eksiksiz ve doğru bir şekilde yapıldığında oldukça sağlıklı büyüme gösterecektir. Sitemizde yer alan ortancaları inceleyebilir, tarzınıza uygun renge ve aranjmana sahip olanını seçebilirsiniz. 

Ortanca Çiçeğinin Faydaları Nelerdir?

  • Taş ve kum dökümüne katkıda bulunur. 
  • İnsan vücuduna güç veren pozitif bir etkisi vardır.
  • İnsanlarda sıklıkla görülen bir cilt hastalığı olan sedefin, yayılımının önüne geçer. Bunun yanı sıra zamanla hastalığın ilerlemesini durdurucu bir etkiye sahiptir. 
  • Prostat tedavisi görenler için en doğal tedavilerden biridir. İleri derecede prostat sorunu yaşayanları yavaş yavaş iyileştirir. Yani ortancalar, prostatın büyümesini engeller ve kansere karşı kalkan oluşturur. 
  • Ortancalar, idrar yollarında oluşan iltihapları temizler. İdrar yollarında ciddi hastalığı olan kişilerin iyileşmesine katkıda bulunur. 
  • Ortanca çiçeğinin boşaltım sistemine de olumlu etkileri vardır. Bu çiçek ödem atımını hızlandırır ve idrar söktüren bir etkiye sahiptir. 
  • Tıp alanında uzmanlaşmış bazı kişilere göre ortancalar, MS hastalığının tedavisinde de olumlu etkiler gösterir.

Sitemizde yer alan ortancalar, eksiksiz uygulanan bakımlar doğrultusunda birçok olumlu etkiye sahiptir. Ortanca çiçeklerimiz birbirinden farklı renklerle ve özel aranjmanlarla birçok zevke hitap ediyor. Bu çiçeği ister hediye edebilir ister kendi bahçeniz ya da eviniz için alabilirsiniz. Her anlamda oldukça şık ve kullanışlı olan bu çiçek sitemizde en ucuzdan en pahalıya fiyat seçenekleriyle sunuluyor. Sizler de sitemizin birbirinden özel çiçekleriyle buluşmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. 

Ortanca Çiçeği Nasıl Kurutulur?

Ortancaların, çiçek açtıktan 6 hafta sonra sap kısımları kesilmeli ve sonrasında suya koyulmalıdır. Ortancaların çiçek kısmında yer alan kafaların, ihtiyacı olan havayı alabilmesi için sapların farklı uzunluklarda kesilmesi gerekir. Suyla dolu kavanozların her birine 6 sap ortanca çiçeği koyulmalıdır. Ortancaların, çiçeklerinin kurulduğunu anlamak için en kolay yol renklere dikkat etmektir. Çiçekler kurulduğunda hafiften soluk bir görünüm kazanır. Eğer bu yöntem uygulandığı halde kuruma olmadıysa kavanozlara bir miktar daha su eklenmeli ve tekrar kuruması beklenmelidir. Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra çiçek bölümlerini daha canlı görmek isterseniz sprey yardımıyla parlatabilirsiniz. Ortancalar kurutulduğunda kış mevsiminde bile bozulmadan gayet taze kalır. Böylelikle bir yaz bitkisi olan ortancaları, kışın da amacına uygun kullanabilmiş olursunuz. 

Sitemizde yer alan ortancalar, kurutulmaya da uygundur. Bu özel çiçekleri kışın da dekoratif amaçlı kullanmak isterseniz kurutma işlemini uygulayabilirsiniz. Ortancaları kendi eviniz ya da iş yerinizde kullanabileceğiniz gibi sevdiğiniz birine hediye de edebilirsiniz. Bu çiçek yaşadığınız duyguları ifade etmenize yardımcı olur. En güvenilir ve kaliteli çiçek alışverişi için sitemizi tercih edebilirsiniz. Sitemiz uygun fiyatlara kaliteli çiçekler sunuyor. Ortancalar hakkında daha fazla bilgi almak için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Ortanca Çiçeği Fiyatları

Ortanca çiçeği, tutam tutam bir araya gelmiş yapısıyla son derece göz kamaştırıcıdır. Dünya genelinde yetiştirilen ve çok popüler olan bir çiçektir. Ortanca çiçeğinin tespit edilen 70 çeşidi olduğu söyleniyor. Ortanca çiçeğinin bahçede yetiştirilmeye daha uygun olmasının sebebi, boyunun 1 ila 3 metre arasında olmasıdır. Hızlı uzayan bu bitki, bahçe ortamında daha yayılımcı ve gösterişli büyüme gösterir. Ortanca çiçekleri, çoğunlukla soğuk havaları sevmeyip yapraklarını dökse de bazı ortancalar böyle bir özellik göstermeyebilir. İlkbahar aylarında canlanmaya başlayan ortancalar, sonbahar gelene kadar adeta görsel şölen yaşatır. Ortancalar, sıklıkla beyaz renkte karşımıza çıksa da yetiştiği toprağa göre farklı renklere sahip olabilir. Günümüzde pembe, mavi ve mor renklere sahip ortancalar da oldukça popüler. 

Ortancalarda en sık tercih edilen renklerden biri pembedir. Çünkü pembe, aşkı ve tutkuyu sembolize eder. Pembe ortancaları ister sevgilinize ister eşinize hediye ederek onların mutluluğuna vesile olabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara karşı hissettiğiniz duyguları en iyi ifade etme yollarından biri olan çiçekler, özel günlerinizde sizlere eşlik edecektir. 

Sitemizde yer alan ortancalar, geniş renk skalasına sahiptir. Ortanca çiçeklerimiz şekline, rengine, aranjmanına göre farklı fiyat seçenekleriyle alıcılarına sunuluyor. Çok özel aranjmana sahip ortancalar ile daha sade ortancalar arasında fiyat farkı bulunuyor. Sizler de kendi bütçenize en uygun ortancaları, sitemize girerek kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Ortanca Satın Al

Wish Flowers & Design olarak en bakımlı ve kaliteli ortancaları, siz değerli müşterilerimiz için gözler önüne seriyoruz. Bütçenize ve tarzınıza en uygun ortancaları satın alabilirsiniz. Sitemizdeki ortancaları inceleyerek bir sürü çeşit ve renk arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Aynı zamanda çiçeğinizi özel aranjmanlarla bütünleştirebilirsiniz. Sitemizden sipariş ettiğiniz ortancalar özenli paketleme ve kargolama sürecinden geçerek sizlere ulaştırılır. Sitemizden satın aldığınız ortancalar, aynı gün kargoya verilir ve en kısa sürede teslim alabilirsiniz.