117 ürün bulundu.

Söz & Nişan Çiçekleri

Kız isteme ve söz-nişan günlerinizde renkleri ve kokularıyla cezbeden taptaze çiçekler size ön sırada eşlik ederler. Her dilde duyguların tercümanı olan çiçekler her daim hayatımızın bir parçası olduğu gibi, bu özel günlerde de kendimizi ifade etmenin en nazik ve içten yoludur.

Alınan ilk çiçek verilen ilk söz kadar değerlidir bir ilişkide. İlk çiçek ile başlayan bu serüven, hayatınızı paylaşmaya söz verdiğiniz o özel günde ve daha nicelerinde çiçeklerle renklenmeye devam edecektir. Çiçeği nasıl sunduğunuz tıpkı sevginizi nasıl ifade ettiğiniz gibi önemli bir ayrıntıdır ve bu konuda sizlere yardım etmek için buradayız.

Her özel güne bir çiçekle gitmek çok sık tercih edilen bir jesttir. Biz de Wish Flowers olarak özel günlerinizin şahidi olmaktan mutluluk duyacağız. Kız isteme ile başlayıp söz ve nişan ile devam eden bu serüveniniz için rengârenk ve farklı çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olmalı?

Ailelerin bir araya geldiği bu özel günde alınacak çiçek ve çikolata gibi ikramlar, kız tarafında güzel bir intiba bırakmak ve etkilemek için çok önemlidir. Bu yüzden bu tatlı heyecanınızda ellerinizde götüreceğiniz çiçekler anlamlı olmalı ve duygularınızı yansıtmalıdır.

İstemeye giderken ister buket, ister vazoda çiçek olsun; genelde tek sayıda çiçek tercih edilir. Bunun sebebi sevdiğiniz insana “hayatınızda ve kalbinizde biricik olma” mesajı vermesidir. Siz de buket veya vazo çiçek siparişlerinizde 11, 13, 33 ya da 41 gibi sayıları seçerek kalbinizdeki mesajı sessizce sevdiğinize iletebilirsiniz.

Her şeyin başladığı ve heyecanın dorukta olduğu bu günde seçeceğiniz çiçek kalbinizi ısıtan ve karnınızda kelebekler uçuşturan sevdiğinize armağan edeceğiniz unutamayacağı bir anı olabilir. Asil orkideler ve romantik kırmızı gül buketleri kız istemede sevdiğinize takdim etmek için en çok tercih edilen çiçekler arasında yer almaktadır.

İsteme çiçeklerinde popularite 41 gül buketinden yana olsa da siz farklı bir jest yapabilir ve 40 adet kırmızı gülün yanına 1 adet beyaz gül koyarak sevdiğinize o tek beyaz gül kadar özel ve önemli olduğunu hissettirebilirsiniz. Bu tarz anlamlı minik jestler müstakbel gelininizin ayaklarını yerden kesebilir.

Kırmızı güller çoğunlukla kız isteme günlerinin başrolünde; fakat “41 gül benim için az, ben daha gösterişli bir buket istiyorum.” derseniz, 101 kırmızı gülden oluşan buketler de son derece şık ve sıklıkla tercih edilen çiçek aranjmanlarından biridir.

Buket aranjmanlarında kırmızı rengi tercih etmeyenler genelde şık vazolardaki orkideleri ya da beyaz gül ve zambak buketlerini tercih eder. Seçim sizin… Kız isteme çiçeği modellerini sitemizde inceleyebilir ve isterseniz hemen kız isteme çiçeği siparişinizi oluşturabilirsiniz.

İsteme Çiçeği Olarak Saksı Çiçeği Alınır Mı?

Kız isteme günlerinde buket ve vazoda çiçekler her zaman daha şık durduğundan saksı çiçeği tercih edilmemektedir. Buket ya da vazo götürmek istemeyen damat adayları için son zamanlarda popüler olan kutuda çiçekleri tavsiye edebiliriz.

Siz değerli müşterilerimize ailelerin bir araya geldiği bu tatlı telaş gününde seçebileceğiniz anlamlı ve gösterişli çiçeklerden kısaca bahsettik. Bunların dışında kız isteme çiçeği olarak son derece şık çiçek aranjmanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Söz ve Nişan Çiçekleri Nasıl Olmalı

Evlilikten önceki resmi olmayan son aşamalar olan söz ve nişan törenleridir. Tıpkı kız isteme çiçeğinde olduğu gibi, söz ve nişan çiçekleri de araştırılmalı ve özenle seçilmelidir. Fakat söz ve nişan çiçeğinde dikkat edilmesi gereken bazı farklı unsurlar da vardır. Söz ve nişan çiçekleri gelin elinde taşıyacağı için kıyafeti ve makyajı ile uyum içerisinde olmalıdır. Sonuçta gelinin güzelliğine güzellik katacak ve herkesin hafızasında yer etmesini sağlayacaktır.  

Romantizmin ve aşkın önde gelen simgelerinden biri olan narin ve güzel çiçekler söz ve nişan törenlerinde sizinle olmaya devam ediyor. Söz ve nişan çiçekleri kız isteme çiçeklerinden farklı olarak vazoda tercih edilebiliyor. Sitemizde yer alan birbirinden şık vazolardaki renkli çiçek aranjmanlarımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Söz çiçekleri ve nişan çiçekleri için farklı aranjmanlar tercih edilebileceği gibi nişan çiçeği buketi veya kutuda çiçek de seçebilirsiniz. Sitemizde yer alan birbirinden farklı ve renkli, çeşitli konseptteki kutulara ve çiçek aranjmanlarına göz atmadan karar vermemelisiniz.

Söz ve Nişan Törenlerinde Masa Çiçekleri

Özellikle nişan günlerinde; çiçekler el buketinin yanı sıra masa çiçeği olarak da tercih edilebiliyor. El buketleri müstakbel gelinin nişan kıyafetinin bir aksesuarı gibi olurken masa çiçekleri masa süslemelerinin arasında baş tacı olarak görülüyor.

Söz ve nişan çiçeklerinde renkler ve buket tarzı nişan elbisesi ile uyum içinde olmanın yanı sıra, damat adayının takımında da ufak ton uyumları sağlanabilir. Mesela damat adayının yaka çiçeği olarak takacağı bir çiçek buket aranjmanına eklenebilir. Böylece söz-nişan fotoğraflarınızda çok şık bir uyum yakalayabilirsiniz.

El buketi olan nişan çiçekleri canlı ya da yapay olarak tercih edilse de zarafeti ve doğallığı sebebiyle canlı çiçekler gelin adayları arasında daha popüler. Nişanın yapıldığı mekan da çiçek seçimi için önemli bir detay. Açık havada ve kır bahçesinde yapılacak nişanlarda genellikle kır çiçekleri ve papatyalar tercih ediliyor.

Masa çiçeklerine gelecek olursak, özellikle dış mekanlarda yapılacak nişan törenlerinde canlı masa çiçeği aranjmanları tercih ediliyor. Kır bahçesi konseptindeki nişan törenleri için canlı ve renkli papatyalardan lalelere, leylaklardan zambaklara şık bir seçim yapabilirsiniz.

Bu özel gününüzü sizin için daha da anlamlı hâle getirecek olan nişan çiçek modelleri ekibimiz tarafından özenle hazırlanıp sizlere teslim edilmektedir. Söz ve nişan çiçeği fiyatları sizler için sitemizde yer almaktadır.