5 ürün bulundu.

Gelin Buketi

Gelin buketi, hayatınızın en özel anlarından biri olan evlilik töreninde her gelinin taşıdığı hoş çiçeklerdir. Kimileri için gelin buketi seçmek gerçek anlamda zor olabilir. Ömür boyu anı kalacak birçok fotoğraf karesinde bulunacak bu özel çiçekleri seçerken birçok hususu düşünmeniz gerekir. Wish Flower Design birçok özel tasarımı ile her zevke ve her amaca uygun buketleri bulmanız için hizmet vermektedir.

Gelin buketi denildiğinde aklınıza onlarca çeşit buket gelebilir. Her gelin kendi tarzı ve taleplerine uygun gelin buketleri arar. Renkleri, çiçek çeşitleri, elbisesi ile uyumu gibi onlarca faktör göz önünde bulundurulur. En özel günlerinizden biri olan düğününüzde içinize sinen, sizi mutlu eden bir gelin buketi satın almak için ürün listemizi inceleyebilirsiniz.

Gelin Buketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelin buketi, kadınların en özel günleri olan düğün günlerinde sürekli ellerinde tuttukları, birçok anlarını renklendiren gelin buketlerini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Fotoğraf karelerinde bazı çiçekler fazla dikkat çeker, bazıları ise fazla sönük kalır. Seçtiğiniz gelin buketi sizinle uyum içerisinde olmalı ve aynı zamanda sizi gölgelememelidir.

Çiçekler insana doğallık katan hoş kokuları ve görünüşleri ile mutluluk saçan bitkilerdir. Bu nedenle olacaktır ki düğünlerde çiçek taşımak gelinler için adet olmuştur. Gelinler için gelin buketi seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor. Çiçeklerin uyumu, renkleri, gelin ve kombini ile uyumu, buket büyüklüğü gibi hususları göz önünde bulundurmak şarttır. Gelin buketi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için detaylandırdık.

Elbiseniz ve Makyajınız İle Uyumlu Bir Çiçek Tercih Edin

İdeal bir gelin buketi gelinin elbisesi ve makyajı ile uyum içerisinde olmalıdır. Uyumsuz görünen çiçekler fazla göze batarak tören boyunca gelinin görüntüsünü olumsuz etkileyebilir. Bir kadın için en güzel ve özel görünmek istediği anlardan birinin de düğünü olduğunu unutmamak gerekir. Bu özel günde seçtiğiniz gelin buketinin elbiseniz, makyajınız ve konseptiniz ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Gelin buketi seçiminde elbise ve makyaj gelinler tarafından genellikle göz önünde bulundurulur. En çok gözden kaçırılan detay ise düğün konseptidir. Bir örnekle açıklamak gerekirse kır düğünü teması ile gerçekleştirilecek olan bir düğünde kırmızı güllerden oluşan bir gelin buketi fazla dikkat çekici olacaktır. Bunun yerine zambaklar, beyaz güller ve laleleri de tercih edilebilir.

Kır düğünleri, doğaya oldukça yakın olan bir düğün konsepti barındırdığından daha masum ve sakin çiçek buketleri tercih edebilirsiniz. Salon düğünü düşünüyorsanız gelin çiçeğinde kırmızı rengi ihtişamı ile tercih etmeniz mümkündür. Elbiseniz, makyajınız ve konseptiniz ile uyumlu olan güller fazlası ile şık olacaktır. Sadelikten yana bir  tarzınız varsa hem salon düğünlerine hem de kır düğünlerine en çok yakışan gelin buketlerinden birinin de lalelerden oluştuğunu söylemeden geçmeyelim.

Buket Büyüklüğüne Dikkat Edin

Buketler farklı büyüklük ve şekillerde olabilmektedir. Small, Medium, Large ve X Large gibi sınıflandırmalar ile boyutlandırılan bu çiçekleri tercih ederken doğru boyut seçmeye özen göstermelisiniz. Çiçeğinizin boyutunu yanlış seçmek fotoğraf karelerinde zoraki bir görüntü oluşmasına neden olabilir.

Gelinler buket seçerken büyüklük konusunda yanlış kararlar verebilmektedir. Small çiçekler fazla küçük olduğundan pozlarda hoş görünmez. X Large çiçek buketleri için de tam tersini söylemek doğru olacaktır. İhtişamı seven gelinler için Large; sade ve mütevazi bir çiçek isteyen gelinler için ise Medium boyutlarda çiçekler tercih edilmelidir. Çiçeğinizin elinizde nasıl görüneceğine dikkat etmezseniz rahatsız olacağınız fotoğraflar ortaya çıkabilir.

Her Tarza Uygun Bir Çiçek Olduğunu Unutmayın

Gelin buketi sipariş verirken seçici olmamak çoğu zaman gelinlerin mutsuz olmasına neden olur. Çiçekler çeşitleri, büyüklükleri ve renkleri ile onlarca opsiyona sahip bitkilerdir. Çiçek buketi alırken kendi tarzınıza uygun bir çiçek bulamayacağınız yanılgısına kapılmayın. Çünkü her tarza uygun bir çiçek bulmak mümkündür.

Wish Flower Design bünyesinde birçok çiçek çeşidi ve tasarımı bulunur. Bu tasarımların her biri özel olarak uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır. Gelin çiçeği kimileri için sadece birkaç gün kullanılan kimileri için de bir ömür boyu saklanan çiçeklerdir. Gelin çiçeğinizi olabilecek en güzel ve size uygun tasarımlar arasından seçerek evliliğinizin kalanı boyunca da saklayabilirsiniz. Her tarza uygun ve ilgi çekici gelin buketleri olduğunu unutmayın. Size uygun buketleri bulmak için Wish Flower Design gelin buketi ürün listelerini inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf Çekimi ve Elde Tutmak için Doğru Modeli Seçin

Gelin buketi seçmek birçok yönden zahmetli olabilir. Onlarca seçenek arasından tüm kriterleri sağlayan çiçek buketini bulduğunuzu düşünün. Ancak çiçeğin duruşunu hesaba katmadığınızda tüm bunlar fotoğraf karelerinde eksik kalacaktır. Bunun yanı sıra damat yaka çiçeği modelini de incelemeyi unutmayın.

Genellikle fotoğraf çekimlerinde kullanılan çiçekler daha yataydır. Elinizde tuttuğunuzda çiçeğinizin kendini tam anlamı ile gösterebildiğinden emin olmalısınız. Fazla yaygın bir görünüme sahip olan çiçekler fotoğraf çekimlerinde istenilen güzel görüntüyü yakalamanıza engel olabilir. Çiçeğinizin büyüklüğü ve duruşunu göz önünde bulundurarak seçim yapmanız önerilir.

Gelin Buketi Modelleri

Gelin buketi modelleri, her gelinin kendine has bir çiçek bulabilmesi için çeşitlenen tasarımlardır. Düğününüzün konseptine uygun bir çiçek tercih etmek isterseniz birçok seçeneği değerlendirmeniz gerecektir. Gelin buketlerinde en çok görülen çiçekler ise aşağıdaki gibidir;

Yukarıda yer alan çiçekleri tek başına tercih edebilir ya da farklı gelin çiçeklerinden oluşan bir buket alabilirsiniz. Her durumda model çeşitliliğinden ve seçeneklerden faydalanarak sizin için en uygun çiçeği bulmanız mümkündür.

Gelin Buketinde Hangi Çiçek Çeşitleri Bulunmalıdır?

Gelin buketleri birçoklarının karar vermekte zorlandığı çiçek buketlerinden biridir. Düğün boyunca gelinin yanından ayırmadığı bu çiçekleri tercih ederken farklı çiçeklerin buluşmasından oluşan bir buket ya da tek türden çiçek ile hazırlanmış bir çiçek tercih edebilirsiniz.

Gelin buketinde en çok tercih edilen çiçekler ise güller ve lalelerdir. Son yıllarda çok daha popüler hale gelen beyaz laleler büyük ve dolgun olmaları nedeni ile gelin buketine sade, şık ve göz alıcı bir hava katıyorlar. Güller ise geçmişten bu yana sevilen yeri doldurulamayan çiçeklerdir. Her iki seçenek de en çok tercih edilen gelin buketlerini oluşturan çiçek türleridir. Beyaz laleler ya da kırmızı güllerden oluşan sade bir buket tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı çiçeklerin bir arada olduğu zambak, gül gibi kombinlerin olduğu farklı çiçeklerin renk uyumunu önceleyen gelin buketleri de alabilirsiniz.  

Beyaz Güllerin Zarifliğini Düğününüze Taşıyın

Beyaz güller düğünde zarif sadeliği ile en çok dikkat çeken çiçekler arasında yer alıyor. Beyaz güllerin zarifliğinden faydalanmak isterseniz sadece beyaz güllerden oluşan bir gelin el buketi tercih edebilirsiniz. Henüz açmamış tomurcuklardan oluşan beyaz güllerin parlak, dikkat çekici görüntüsü profesyonel bir buket tasarımı ile hayal edilemeyecek kadar güzel olabilir.

Beyaz güllerin masumluğu temsil ettiğini de göz önünde bulundurursanız gelinliğiniz ile çok uyumlu olduğunu göreceksiniz. Bunun yanında makyajınız ve konseptiniz ile uyum içinde olması için paketleme detaylarına öncelik vermeniz önerilmektedir.

Doğru bir tasarım, uyumlu renkler ile beyaz gülleri sanata dönüştürmek sizin elinizde. İster kendi tasarımlarınız ile isterseniz de hazır beyaz gül gelin buketi tasarımları ile düğün gününüzü özelleştirebilirsiniz.  

Hatırlanacak Anlarınızın En Büyük Şahidi Buketiniz Olsun

Gelin çiçeği geleneği tarihi çok eskiye dayanan bir uygulamadır. Gelin çiçeğinin nasıl ortaya çıktığı ile ilgili en eski argüman ise 16. Yüzyıla kadar dayanır. O dönemin Avrupa coğrafyasında yaşayan insanlar yılda sadece birkaç kez banyo yaparlarmış. Yılın mayıs ayında geleneksel olarak banyo yapan insanların evlenirken güzel kokmak için çiçeklerin kokusundan faydalanmak için çiçek taşıdıkları bilinir.

Gelin buketi tarihinin kötü kokuları bastırmaktan ibaret olmadığını tahmin edersiniz. Kadınların kendini güzel hissetmek ve gelin olduklarını göstermek için de gelin buketi ile dolaştığı biliniyor. Ortama hoş ve güzel bir hava katan gelin buketlerinin her zaman iyi niyetler ile taşındığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kendi Gelin Buketi Tasarımınızı Oluşturun

Gelin çiçeğini seçmek birçokları için oldukça zordur. Kimi zaman konsept, kıyafet ve makyaja uygun bir çiçek bulamayabilirsiniz. Nadiren yaşanan bu durumlarda çaresiz kalmanıza gerek yok. İstediğiniz ve zevklerine uyan gelin buketi tasarımlarını kendiniz oluşturabilirsiniz.

Wish Flower Design bünyesinde yer alan çiçek çeşitleri ile düğününüz için kendi gelin buketi tasarımınızı oluşturabilir, müşteri temsilcilerinden destek alarak uzman yardımından faydalanabilirsiniz. Kendi düğününüz için en uygun tasarımı oluşturmak çok kolay.