TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Minik Saksı Çiçekleri

Sıralama:

Çiçekler tüm dünyadaki insanların ilgisini çekmektedir. Bu durumun nedeni insanların duygusal olması mı yoksa cazibeli renkleri mi bilinmemektedir. Özellikle mis kokuları herkesin dikkatini çekmektedir. Buket çiçekler her ne kadar canlı renkler ve güzel kokular sunsa da kalıcı koku isteyenler daha farklı modeldeki çiçeklere yönelmektedir. Saksı çiçekleri insanları bu sıkıntılı durumdan kurtarmakta ve çiçeklerin muhteşemliğini her yerde kullanmak isteyenlerin yardımına koşmaktadır. Herkes bahçelerini, evlerini, iş yerlerini renk renk çiçekler kullanarak dekore etmek istemektedir. Maalesef şehir hayatında bu durum pek mümkün olmamaktadır. Saksı çiçekleri bu problemin önüne geçmektedir. Özellikle minik saksı çiçekleri her yere uyum sağlayarak ortamlara uyum sağlamaktadır. Sitemizden renk renk minik saksı çiçeklerini inceleyerek sipariş verebilirsiniz. 

Minik Saksı Çiçekleri Dekorasyon

Gerek iç gerek dış mekanlarda bulunan bitkiler, ortama verdikleri oksijenin yanında göze hitap etmeleri ile de sıklıkla tercih edilen dekorasyon ürünlerinden bir tanesidir. Günümüzde sosyal medyanın da etkisi ile mekânların görüntüsüne olan özen git gide artmış ve buna paralel olarak da bitkiler fazlaca kullanılmaya başlanmıştır. Eğlence mekânlarında, kafelerde iş yerlerinde yerini alan bitkiler evlerde de fazlaca kullanılmaya başlanmıştır. Mekâna fresh bir hava sağlamak için bitki seçimi fazlaca önemlidir. İç mekânlarda sıcaklık sabit olduğundan, ılıman şartları seven bitkiler seçilebilmektedir. Bitki seçimi kadar önemli olan bir diğer konu ise saksı seçimidir. Eski dönemlerde yalnızca topraktan veya metalden yapılmış saksılar kullanılmaktayken günümüzde hemen hemen her renk ve boyutta saksı bulunmaktadır. Özellikle minik boyutlardaki saksılar evlerin dekorasyonuna fazlaca katkı sağlamaktadır. Küçük saksı çiçeği her ortama uyum sağlayabilmektedir.

Bulundukları her mekâna hayat katmayı sağlayan, doğanın yaşadığını kapalı alanlarda bile bir here daha hatırlatmayı sağlayan saksı çiçekleri, insanlara en yakın yol arkadaşlarından bir tanesidir. Onunla ilgilenerek, varlığından mutlu olduğunuz sürece yaşamaya devam etmektedir. Bu en sadık dostların minik boyutundakiler ile şirinliği üzerine toplamaktadır. Küçük saksı çiçekleri evlerini hem dekore etmek isteyen hem de doğal tarzı sevenlerin yardımına koşmaktadır. Bitkiyi evin farklı köşelerine koyarak ev dekorasyonunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Örneğin kaktüslerinizi televizyon ünitelerinizin üzerine dizerek farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Boş duran masalarınızı veya sehpalarınızı küçük saksı çiçekleri ile renklendirebilirsiniz. Saksılarınızın rengini evinizin duvar kâğıdı ile uyumlu seçerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. 

İç ve dış mekânlar için özel olarak tasarlanan saksı çeşitleri ile yaşam alanlarınızı renklendirerek canlılık katabilirsiniz. Evinizi, ofisinizi, balkonunuzu, bahçenizi ya da terasınızı rengârenk çiçeklerin süsleyeceği sıra dışı mini saksı modelleri ile renklendirmek için sitemizi ziyaret ederek tarzınıza uygun modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Evlerinize hoş bir görünüm kazandıracak olan özel tasarım saksı modelleri herkesin dikkatini çekecektir. Kafeterya gibi işletme sahibi iseniz müşterilerinize güzel bir alan sunmak için kesinlikle küçük saksı çiçeklerinden yararlanmalısınız! 

Minik Saksı Çiçeği Alırken Dikkat Edilecekler

Mini saksı çiçeği satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğru saksı seçimidir. Saksı seçimi, bitki türüne göre değişiklik göstermektedir. Dış mekan ve iç mekan bitkileri için ayrı saksılar seçilmelidir. Eğer minik saksı çiçeklerinizi dış mekanda kullanacak iseniz, hem soğuğa hem de güneşe dayanıklı saksılar seçmelisiniz. İç mekanlarda kullanılacak minik saksılarda ise sıcaklık genellikle sabit olacağından dolayı dekoratif saksı modelleri gönül rahatlığı ile seçilebilir. 

Bitki seçimine göre saksı seçimi de farklılaşmaktadır. Örneğin; kökleri dik olacak şekilde toprakta ilerleyen domates ve biberler minik saksılar için uygun olmayacaktır. Kısa ve geniş mini saksı modellerinde ise kök gelişimi için derin toprağa ihtiyaç duymayan ve kökleri yatay düzlemde uzayan bitkiler kullanılabilmektedir. Menekşe gibi sıklıkla tercih edilmekte olan ev bitkileri, bonsai gibi Asya kökenli ev çiçekleri ve kaktüsler minik saksılar için oldukça idealdir. Kök gelişimi bitkiler için önemlidir ve uygun olmayan saksı seçimi bitkilerin ölmesine neden olabilmektedir. Bu tür olumsuz durumların önüne geçebilmek için bitkilerin ihtiyaç duyduğu saksı çeşitleri iyi araştırılmalıdır. Saksı çiçeklerinin saksısı onlar için fazlaca önem taşımaktadır.

Son olarak dikkat edilmesi gereken konulardan biri de saksının ev dekorasyonuna uygunluğudur. Ev dekorasyonuna uygun olarak seçilecek saksı evin içerisinde büyük değişiklikler oluşturacaktır. Farklı minik ev saksı çeşitleri sitemizde sizleri bekliyor. Sevdiğiniz tarza uygun saksı modellerinin çiçeklerin doğal bütünlüğü ile buluşması evlerinize farklı bir hava katmayı sağlayacaktır. 

Minik Saksı Çiçekleri Fiyatları

Minik saksı çiçekleri, salon çiçekleri olarak bilinmektedir ve boyutlarının sevimliliği ile bulundukları ortamlara renk katmaktadır. Minik saksı çiçeği fiyatları türlerine ve modellerine göre farklılık göstermektedir. Fakat boyutlarından dolayı büyük ev bitkilerine göre daha bütçe dostu fiyatlara sahiptir. Minik kaktüslerinizde uygun fiyatlı şekilde yetiştirebileceğiniz en zahmetsiz bitkilerden bir tanesi kaktüslerdir. Kaktüsler, çiçek kolajlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Yaşam alanlarına modern bir hava getirmeyi sağlayan bu bitkiler şık ve zarif görünümleri ile minik saksılara fazlaca uyum sağlamaktadır. Farklı ve zorlu ortam koşullarına dayanıklı olan kaktüsler kolay bakım imkânı ile de fazlaca tercih edilmektedir.

Minik saksılarda yer edinebilen bir diğer çiçek türü ise bonsailerdir. Birbirinden farklı tasarımı ile şık aranjmanlara ev sahipliği yapan bu yapraklı bitkiler ev ve ofis dekorasyonuna oldukça şık bir hava kazandırmaktadır. Menekşeler de minik saksılarda yetişebilen çiçeklerdir. Mükemmel pembemsi ve mor renklere sahip olan menekşeler, kalp şeklindeki bitkinin yaprakları ile fazlaca dikkat çekmektedir. Ev çiçekleri içerisinde bulundukları her mekâna hayat katan enerjileri ile ortamları süsleyen bu bitkiler hediye seçenekleri arasında da yer almaktadır. Minik bir saksıda alacağınız menekşe çevrenizdeki insanların kendisini özel hissetmesini sağlayacaktır.

İç ve dış mekânlar için özel olarak üretilen minik saksı çeşitleri ile yaşam alanlarınıza canlılık katabilirsiniz. Sitemizden bakımı kolay saksı çiçeklerine göz atabilir bütçenize uygun minik saksı çiçeklerinden satın alarak çevrenizi renklendirebilirsiniz. Özel tasarımlı saksı modelleri ile her tarza ve zevke hitap eden ürünlere Wish Flowers Desing’den ulaşabilirsiniz. Birbirinden güzel saksı modellerini sevdiklerinize hediye etmek için de satın alabilirsiniz. 

Minik Saksı Çiçeği Siparişi

Birini sebepsiz yere mutlu etmenin en kolay yolu ona çiçek vermektir. Sitemiz ise çiçek siparişi vermenin en kolay yolunu sizlerle buluşturmaktadır. Yapmanız gereken, minik saksı çiçeklerinizi seçtikten sonra sipariş adımlarını takip ederek alıverişinizi sonlandırmak. Sonrasında siparişinizin takibini izleyerek gönül rahatlığı ile inceleyebilirsiniz. Wish Flowers Desing uzman çiçekçiler tarafından hazırlanarak belirttiğiniz adrese hızlı bir şekilde teslim edilecektir. Birbirinden güzel minik saksı çiçeklerine sitemizden ulaşarak evlerinizi, iş yerlerinizi, bahçelerinizi dekore edebilir isterseniz sevdiklerinize hediye alarak onların yüzlerini gülümsetebilirsiniz. 

 Minik saksı çiçekleri bulundukları ortama hoş bir hava katmaktadır. Çiçek göndermenin en kolay yolunu internet sitemiz arayıcılığıyla yakalayabilir. İstediğiniz minik saksı çiçeğini modellerin arasından tercih ederek birkaç tıkla istediğiniz adrese hediye gönderebilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanına ulaşabilen çiçeklere sitemizi kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşinde uzman, çiçek ehli, profesyonel kadromuz, yaygın dağıtım ağımız ile size ve sevdiklerinize istediğiniz çiçeği kolaylıkla ulaştırabilmekteyiz. 

Delikli veya Deliksiz Minik Saksılar 

Saksılar dikilecek olan bitkinin ihtiyaçlarına göre tabanlarında deliklerle ya da deliksiz üretilmektedir. Toprak, beton ya da seramik saksı modelleri, gerektiği taktirde üretim aşamasında delinirken; plastik saksılar, ihtiyaca uygun olarak sonrasında delik açılmaya müsaittir.

Öncelikle bitkilerin evlerde ve ortamlarda yaşayabilmesi, doğal yaşam koşullarının en iyi derecede uygulanmasına bağlıdır. Tüm bitkiler için uygulanabilecek basit bir sulama formülü bulunmamaktadır. Her bitkinin kendisine özgü ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçlar karşılandığı taktirde yaşamaya devam edebilmektedir. Bahsedildiği gibi bazı bitkilerin kökleri daha fazla suya ihtiyaç duymaktadır. Bazı bitkiler ise daha az su ile daha mutlu olmaktadır. Suyu seven bitkiler için deliksiz saksılar tercih edilerek kontrollü sulama sağlanabilmektedir. Yani verilecek su miktarı, toprağın yüzeyü kadar diperi de göz önünde bulundurularak verilmelidir. 

Deliksiz saksılar ise toprağı su ile tamamen buluşturarak oluşabilecek su israfını engellemektedir. Doğal ortamları bataklık olan bitkiler, sarmaşıklar suya çok daha fazla ihtiyaç duyduğundan, bu tür saksılarda yaşayabilir. Tabanlarında delik bulunan saksılar ise fazla suyu bu deliklerden dışarı atıp bitkiyi köklerinin uzun süre içinde kalmasını engellemektedir. Wish Flowers Design olarak ihtiyaca uygun mini saksı modellerini sizlerle kolaylıkla buluşturmaktayız.