TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Siparişini Takip Et
Sepetim0TL

Oda Çiçekleri

Sıralama:

Çiçekler; her insan için anlam ifade eden, bulunduğu ortama şıklık katan ve mis kokusu ile enerji yayan nadide parçalardır. Çiçeklere karşı çok fazla rağbet gösterilmesinin birçok boyutu vardır. Çiçeklerin duygusal anlamlarının yanı sıra insan ruhuna pozitif etki yaptığı da bilinir. Bu sebepten ötürü yaşam alanlarının birçoğunda çiçek kullanımına rastlanır.

Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde ve daha birçok iç mekanda çiçekler tercih edilir. Çiçeklerin en büyük avantajlarından biri, çok çeşitli olmalarıdır. Bu özelliklerinden dolayı her alanda tercih edilen çiçek türü birbirinden farklı olur. Mesela hasta ziyaretine giderken alınan çiçek ile evlenme teklifi ederken kullanılan çiçek aynı olmaz. Her çiçeğin farklı bir anlamı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ayrıca çiçekler kendi anlamlarının dışında kullanım amacına göre de farklı anlamlar taşır. 

Buket çiçekler çok fazla ilgi görse de maalesef ilk alındığı günden sonra etkisini kaybetmeye başlar. Bu sebepten ötürü Buket çiçekler genelde kurutulur. Çünkü zamanla kokusunu kaybeden çiçekler ili günkü anlamı taşımayabilir. Günümüzde daha çok oda çiçekleri öne çıkıyor. Bunun sebebi ise uzun zaman boyunca canlılığından hiçbir şey kaybetmemesidir. Oda çiçekleri çok çeşitli olarak karşımıza çıkar. İş yerlerinde tercih edilen oda çiçekleri ile evlerde tercih edilenler genelde farklıdır. Oda çiçeklerini yeni eve çıkan kişilere hediye olarak verebileceğiniz gibi iş yeri açan kişilere hayırlı olsun demek için de verebilirsiniz.

Çiçeklerin birçok anlamı olduğu için bu anlamı canlı tutmak oldukça önemlidir. Son zamanlarda oda çiçekleri fazlasıyla popülerdir. Oda çiçeklerinin bakımları da türüne göre farklılık gösterir. Bazı çiçeklere sadece su vermek bile yeterken bazı çiçeklerin her yaprağına ayrı ayrı bakım uygulamak gerekebilir. Dolayısıyla tarzınızı da göz önünde bulundurarak doğru tercihi yapabilirsiniz. 

Günümüzde şehirlerde yaşam son derece fazla olduğundan dolayı insanlar doğaya, çiçeğe, böceğe hasret duruma geldiler. Kırsal kesimlerde yaşayan kişiler bahçelerine rahatlıkla çiçek ekebilirler. Fakat şehirlerde apartman yaşamı ön planda olduğu için oda çiçekleri tercih edilir. Oda çiçekleri ile insanlar ihtiyaç duydukları ortamı yakalamaya gayret ederler. Oda çiçeklerini temin eden kişiler, nereye konumlandıracaklarına da dikkat etmelidirler. Çünkü bazı çiçekler çok fazla ışık isteyebilir. Dolayısıyla çiçek tercihi yaparken o çiçeğin bakımlarının nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. Bilgili bir şekilde oda çiçekleri yetiştirirseniz ortaya muhteşem bir görsel şölen çıkar. Bu çiçekler sayesinde evinize son derece özgün ve mis gibi bir koku yayılırken huzur bulacağınız bir ortama da sahip olmuş olursunuz. Günümüzde iş hayatının, koşturmacaların verdiği stresi azaltmanın en güzel yollarından biri işten gelindiğinde evdeki çiçeklerin oluşturduğu dinlendirici ortamdır. Sitemiz üzerinden birbirinden çeşitli, şık ve özel aranjmanlarla bütünleşmiş oda çiçeklerini inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Hediyelik Oda Çiçekleri

Oda çiçekleri arasında bazı çeşitler diğerlerinden daha çok öne çıkar. Bu çiçekleri kendi evinize ya da iş yerinize alabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye etme amacıyla da alabilirsiniz. Hediyelik oda çiçekleri arasında öne çıkanlar; menekşe, orkide, karanfil, gül, begonya ve sukulent olarak sıralanabilir. Bu çiçekler haricinde hediyelik olarak alınabilecek bir çok çeşit bulunur. Sıklıkla tercih edilen orkide çiçeğini bilmeyen yoktur. Orkideler, en popüler oda çiçeklerinden biridir. Bunun nedeni ise zarafeti, şıklığı ve çeşitliliğidir.

Orkide yalnızca saksı çiçeği olarak değil sera bitkisi olarak da yetiştirilebilecek bir çiçektir. Bu çiçek ne kadar zarif, şık ve mis kokulu olsa da bakımı biraz zahmetlidir. Bu sebepten ötürü hediyelik oda çiçekleri arasından orkideyi tercih edecek olanlar, bu çiçeğin yetiştirilmesi hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Hediye edilecek olan orkide ev ortamında yetiştirilecekse bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Mesela uzun boylu orkideler, ev ortamına daha kolay adapte olduğundan tercih edilmesi önerilir. Ayrıca orkide tercih edecek kişiler çiçeğin yapraklarına dikkat etmelidirler. Çünkü yapraklarında herhangi bir pürüz, leke olan orkide çiçekleri hastalık taşıyor olabilir. Bu sebepten ötürü hediyelik orkideler satın alınırken son derece titiz davranılmalıdır. 

Hediyelik oda çiçeklerinden bir diğeri ise menekşedir. Menekşeler bulunduğu ortama çok hoş bir görünüm sağlar. Bu çiçekler, birçok yerde yetiştirilmeye uygun olup en çok saksıda yetiştirilirler. Dolayısıyla hediyelik çiçekler arasında oldukça popülerdir. Bu çiçek uzun süre boyunca canlılığını koruyacağı için sıklıkla tercih edilir. Menekşelerin birbirinden farklı türleri vardır. Ev ortamında yetiştirilen menekşe türü, Afrika menekşesidir. Menekşe çiçeğinin yaprakları kalp biçiminde olduğu için bulunduğu ortamın havasını ciddi anlamda değiştirir.

Aynı zamanda büyüleyici renkleri ile öne çıkar. En çok rastlanılan menekşe renkleri mor ve pembedir. Bu muhteşem çiçekler, hediyelik oda çiçekleri kategorisinde çok fazla rağbet görür. Menekşe çiçeğinin bakımı çok zor değildir. Fakat bu çiçeğin bakımının eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması çiçeğin canlılığı için oldukça önemlidir. Ayrıca menekşe çiçeğini evde yetiştiren kişiler, güneşin doğrudan temas etmeyeceği alana yerleştirmelidirler. 

Hediyelik oda çiçekleri arasında diğerlerinden daha farklı olan kılıç çiçeği bir dönem her evde bulunan bir çiçekti. Bu çiçek ev ortamına çok fazla yakışır ve yeşil, uzun, kılıç şeklinde yaprakları ile öne çıkar. Bu çiçeğin bazı yerlerde ‘peygamber çiçeği' adıyla anıldığına da rastlanabilir. Bu çiçeğin hediyelik oda çiçeği olarak çok fazla tercih edilmesinin nedeni bakımının son derece basit olmasıdır. Zahmet çıkarmadan yetişen bu çiçek ortama bambaşka bir hava katar.

Kılıç çiçeğinin bakımı o kadar kolaydır ki çiçekler hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilere bile rahatlıkla hediye edilebilir. Çünkü bu çiçekler hava almayan bir ortamda olsa dahi hayatta kalmaya devam edebilirler. Aynı şekilde uzun süre su verilmese bile canlılığından bir şey kaybetmez. Dolayısıyla hediyelik oda çiçeği olarak kılıç çiçeğini tercih etmek son derece mantıklı olacaktır. Sitemiz üzerinden hediyelik oda çiçekleri çeşitlerine ulaşabilir ve özel aranjmanlarla bütünleştirerek daha anlamlı hâle getirebilirsiniz. Sitemiz sizlere kaliteli ürün garantisi verdiği için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 

Patrona Oda Çiçekleri

İş hayatında kurulan arkadaşlıklar ya da patrona duyulan minnete karşılık hediyeleşmeler olabilir. Bu hediyeler arasında en öne çıkan ve mantıklı olan çiçektir. Çünkü çiçek hem zarif hem de anlamlı olduğundan karşı tarafı mutlu etmeye yeter. Burada önemli olan patrona oda çiçeği hediye ederken çeşidini doğru seçmektir. Patronun hangi çiçek türünü daha çok sevdiği öğrenildikten sonra çiçek alınmalıdır. Ayrıca oda çiçekleri alındıktan sonra dümdüz bir şekilde hediye etmek istemezseniz özel aranjmanlarla bütünleştirebilirsiniz.

Tam da bu noktada sitemiz öne çıkıyor. Sitemizden oda çiçeklerinin birçok çeşidine ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Sitemiz özel çiçek aranjmanları alanında zirvede yerini almış durumdadır. Dilediğiniz çiçek türünü dilediğiniz şekilde hazırlayarak ve bakımı eksiksiz yaparak sizlere ulaştırıyoruz. Sitemizin sunduğu avantajlar bunlarla da bitmiyor. Sizlere en kaliteli ve bakımlı çiçekleri en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Son derece güvenilir bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. 

Patrona oda çiçeği göndermek herhangi birine çiçek göndermekten daha stresli bir iştir. Çünkü muhatabınız patron olacağından daha dikkatli tercihler yapmak istersiniz. Detaylı bir araştırma sonucunda karar verdiğiniz oda çiçeğini özel olarak hazırlatıp hediye edebilirsiniz. Bu hediye ile patron için daha iyi bir pozisyona erişebilir, gönlünü kazanabilirsiniz. Patrona hediye edilecek oda çiçekleri arasında en popüler olanı kesinlikle orkidelerdir. Orkideler farklı renklerde karşımıza çıkar. Fakat patrona hediye edilen orkideler genellikle mavi renkli olanlardır.

Yalnızca orkideler değil iş yerine yakışan birçok saksı çiçeğini tercih edebilirsiniz. Ayrıca patrona hediye edilecek çiçeği seçerken özel aranjmanla bütünleştirmek isterseniz kesinlikle sadelikten yana olmalısınız. Normal şekilde aranjman yaptırmanız yeterli olacaktır. Çok abartılı ya da çok sade oda çiçeği hediye etmeniz hoş olmaz. Önemli olan sade ama anlamlı bir aranjman oluşturmaktır.

Wish Flowers & Design olarak sizler için en kaliteli oda çiçeklerini hazırladık. Sitemiz üzerinden oda çiçeklerini inceleyerek ne kadar çeşitli olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda çiçekler için özel aranjman hazırlatabilir ve böylelikle daha anlamlı bir hediye oluşturabilirsiniz. Sitemiz üzerinden oda çiçekleri çeşitlerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat aralığımız tamamen çiçeğin çeşidine göre belirlenmiştir. Her oda çiçeği türünün fiyatı birbirinden farklıdır. Bazı çiçekler daha pahalı iken bazıları her bütçeye hitap eder. Dolayısıyla detaylı bir araştırma yaparak kendinize en uygun oda çiçeğini bulabilirsiniz. Oda çiçeklerini ister kendiniz için alabilir, ister sevdiğiniz birine hediye edebilirsiniz. Detaylı bilgi sahibi olmak için uzman ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.