TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Orkide çiçeği, uzun bir gövdeye ve küçük yapraklara sahip olan bir çiçektir. Zarafetin sembolü olan orkide çiçeği narin ve güzel bir çiçektir. Pek çok renk seçeneği olan orkide çiçekleri narin görünse de oldukça dayanıklı olan çiçeklerdir. Orkide çiçeği asil ve zarif görünümlü bir çiçek olduğundan çokça tercih edilir. Orkide çiçeği göz alıcı renkleri ile ortama kusursuz bir görsel şölen sunar. Hem kokusu ile hem de muhteşem görüntüsü ile pek çok kişi tarafından tercih edilir. Orkide çiçeği her evde ve ofiste olması gereken asil bir bitkidir.  Ortama verdiği o zengin hava sayesinde her ortamda yerini korur ve ilk tercih edilen çiçeklerden olur.

Orkide çiçekleri en çok beğenilen çiçekler arasında yer alır. Her ortama uyum sağlayan orkide çiçekleri evlerde olduğu kadar ofislerde de tercih edilir. Çünkü orkide çiçeklerinin bakımı ofis hayatına da uyum sağlayabilecek şekildedir. Orkide çiçekleri az su isteyen ve 18 derecenin altında kalamayan çiçeklerdir. Orkide çiçeği az ama özenli bir bakım ister. Orkide çiçeğine verilen bakım tıpkı bir annenin çoğuna verdiği bakım gibi olmalıdır. Şefkatli, dikkatli ve ilgili olmak gerekir. Böylelikle orkide çiçekleri küsmeyecek daima sağlıklı olacaktır.

Orkidelerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Orkide çiçeklerinin bakımı özenli ve nazikçe yapılmalıdır. Orkide bakımını ihmal etmemek gerekir. Onlara istediğini vermeli, fazlasından esirgemelisiniz. Güneş ışığı, bir orkide için hiç şüphesiz en önemli kaynaktır. Orkide çiçekleri güneş ışığı olmadan yaşayamaz ama direkt olarak güneş ışığına da maruz kalmayı da sevmezler.

Orkide bakımında bir diğer önemli husus ise toprak seçimidir. Nefes alan toprak türünü seven orkide çiçeklerinin kendine özgü toprağı bulunur. Orkideler az toprakla geçirgen bir köklenmeyi tercih eder. Ayrıca orkidelerde kullanılan saksının şeffaf olması orkide için çok önemlidir. Çünkü orkide yaprakları gibi orkide kökleri de güneş ışığına ihtiyaç duyar. Orkide çiçekleri köklerinin sığdığı her saksıda rahatlıkla yetişebilir. Fakat mutlaka saksının altında su çıkışı olabilecek delikler bulunmalıdır. Orkidelerin bakımını kısaca özetleyecek olursak; oda sıcaklığındaki bir ortamda, şeffaf bir saksıda, kendine özgü toprağı ile yetiştirilmelidir.

Orkide çiçek çeşitlerini sitemizden inceleyebilir, en güzel ve en sağlıklı orkide çiçeklerine sahip olabilirsiniz. Orkide çiçeklerini özenle hazırladığımız gibi alıcısına da özenle teslim ederiz.

Orkide Çiçeğinin Budanması

Orkide çiçeğinin sağlıklı büyümesi ve çiçeklerinin daima kalıcı olması için orkide çiçeğinin budanması düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Fakat budama işlem için acele etmemek gerekir. Sapların kararıp iyice kahverengine dönene kadar budama işlemi yapmamak gerekir. Budama işlemi yaparken gövdeye zarar vermeden saplara yakın bir şekilde yapılması gerekir. Budama işlemi ile kurumuş saplar ve yapraklar budanarak daha sağlıklı bir orkide yetiştirmek amaçlanır. 

Orkide çiçeği yıl boyu gelişim gösterebilen tropik bitkilerdir, bakım için çok kesin zaman aralığı bulunmamaktadır. Fakat budama için temel bazı kuralları bilmekte fayda bulunmaktadır. Bunlar arasında öncelikli olan tüm bakım işlemlerinde çiçeklenme döneminin sonunu beklemek gelmektedir. Bu dönem genel olarak ilkbahar sonuna doğru başlamakta ve eylüle kadar devam etmektedir. Genel öneri olarak haziran ve temmuz ayları en uygun bakım ve budama zamanı olarak orkidelere iyi gelmektedir. Yazın yapraklar ve kökler daha iyi gelişim göstereceğinden bakım sonrasında bitki kendini daha iyi toparlayacaktır. 

Orkide çiçeği fungal ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı son derece duyarlı bitkiler olduğundan dolayı budama işlemi esnasında elinizi antibakteriyel bir sabunla temizleyip budama işlemine daha sonra başlamanız gerekmektedir. Elinizi sabunla temizledikten sonra budama işlemine daha sonrasında başlamalısınız. Budama sırasında kullanacağınız makas da %5-10’luk seyreltilmiş çamaşır suyu ile dezenfekte edilmiş olmalıdır. Eğer makas birkaç farklı bitkide kullanılacaksa her bitkiye geçişte çamaşır suyu dolu kapta 1-2 dakika batırılarak dezenfekte edildikten sonra kullanılmalıdır.

Orkide Çiçeğinin Anlamı

Orkide çiçekleri sadece bir çiçeği temsil etmez. Orkide cinsinden rengine kadar pek çok ayrı anlam taşır. Orkide çiçeklerinin renkleri birer duyguyu ifade eder. Orkide çiçeklerinin binlerce çeşidi vardır. Binlerce çeşide sahip olan bu orkide çiçekleri armağan etmek için en doğru seçenek olacaktır. Orkide çiçeği sevdiklerinize ya da kendinize verebileceğiniz en anlamlı hediyedir. Sitemizde bulunan onlarca seçenek içerisinden görünüş olarak size hitap eden ve duygularınıza hitap eden orkide çiçeğini seçebilir siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Orkide çiçekleri, çiçekler arasında en geniş aileye sahiptir. Pek çok cins orkide çiçeği bulunmakla birlikte pek çok renk seçeneği de bulunmaktadır. Orkide çiçeklerinin her rengi farklı anlamlar ifade etmektedir. Bilirsiniz ki çiçekler duyguları en saf haliyle ifade edebilen ender hediyelerdir. Orkideler ise sadece bitki oluşlarıyla değil çiçeklerinin renkleri ile de ayrı ayrı anlamlar ifade ederler.

Özel günlerde duygularınızı en samimi ve en rahat şekilde ifade etmenizi sağlayan orkide çiçekleri hemen hemen her renge sahiptir. Sevdiğinize olan sevginizi, özleminizi, barış isteğinizi, şans ve sağlık dileğinizi ve pek çok duygunuzu kusursuzca yansıtırlar. Uzun süre sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olan orkide çiçekleri ortama renkli bir hava katarken sevdiğinize de özel olduğunu hissettirir.

Orkide Çiçeği Çeşitleri

Orkide çiçeklerinin anlamı rengine göre değişmektedir. Farklı çiçek türlerinin farklı anlamlar taşıdığı orkideler, genellikle pembe, beyaz, turuncu ve mor tercih edilir.

Pembe orkide çiçeği, saf sevgiyi temsil eder. İçten gelen samimi sevgiyi temsil eden pembe orkide çiçekleri sevgiliye hediye edebilecek en güzel hediyedir. Sitemizdeki orkide çiçekleri ile en az sizin kadar özenli bir şekilde ilgilenir en güzel aranjmanlarla süsler beğeninize sunarız. Pembe orkide çiçekleri de en çok talep gören orkide çiçeklerimizdendir.

Sarı orkide çiçeği, sahibine ve ortama mutluluk vadeden bir çiçektir. Sarının o kusursuz enerjisi ile neşeli bir yaşamı, şen şakrak geçirilen bir ömrü temsil eder.

Mor orkide çiçeği, eski zamanlardan beri kralların ve kraliçelerin tercih ettiği asil bir çiçektir. Asaletin temsilcisi olan mor orkide çiçeği özellikle işyerlerine ve ofislere çok yakışır.

Beyaz orkide çiçeği ise temiz, saf ve arınmış duyguyu temsil eder. Tüm kötülüklere rağmen arınmış, saf ve masum sevginin ve diğer tüm duyguların temsilcisi olan beyaz orkide çiçekleri özellikle af dilemek ve barış istemek için tercih edilir.

Orkide ürünlerinin herbiri farklı bir anlam ve farklı bir duygu ifade etmektedir. Biz Wish Flowers & Desing olarak bu anlamları ve duyguları çiçeklerimize en güzel şekilde yansıttık ve onları özenle tasarladık. Sevdiğinize veya kendinizi alabileceğiniz en anlamlı hediye olan orkide çiçekleri sitemizde yerini almış ve sizi beklemektedir.

Wish Flowers & Desing olarak orkide çiçeklerini, onlara ve onların yansıttığı mesajlara en uyumlu olan saksılarla bütünleştirdik. Özel saksılarıyla ve bütünleştiği aranjmanlarla zengin ve kusursuz bir görünüm elde eden orkide çiçekleri sizlerin beğenisine sunulmuştur. Özel bir tasarım haline gelen orkide çiçek çeşitlerimiz ile kendinizi şımartabilir ya da sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Wish Flowers & Desing olarak orkide siparişlerinizi özenle hazırlayıp sizi ve sevdiklerinizi mutlu etmek için aynı gün yola çıkarırız. Sizi ve zevkinizi en iyi şekilde yansıtan orkide çiçeğini seçip siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz.

Her detayı sizin için özenle hazırlanmış olan orkide çiçekleri, bulunduğu ortama adeta sizden bir iz bırakacak.