TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Fanus Çiçek

Sıralama:

Fanus çiçekleri için farklı farklı birçok konsept mevcuttur. Teraryum olarak da adlandırılan bu tasarımlar, özellikle hediye kategorisinde ilk sıralardadır. Bizler armağan edeceğimiz şeyin hem özel hem dikkat çekici hem de anlamlı olmasını isteriz. İşte tam burada devreye fanus çiçekleri girer. Fanus çiçeklerinin bakımı son derece pratiktir. Bu sebeple ofislerde, evlerde yani tüm iç mekanlarda kullanıma çok uygundur.

Son zamanların trend hediyelerinden olan fanus çiçeklerini arkadaşlarınız, annenize hatta kendinize hediye edebilirsiniz. Üstelik fanus çiçekler sadece arkadaşlarınız için değil iş hayatınızda yer alan ekip arkadaşlarınız veya patronunuz içinde şık bir jest olabilir. Fanus çiçekleri özenle hazırlanan özel aranjmanların yer aldığı zarif ve şık duruşlu çiçeklerdendir diyebiliriz.

Sevdikleriniz için unutulmaz olmak kalıcı bir hatıra bırakmak istiyorsanız fanus çiçeklerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Doğum günü için, evlilik yıldönümü için hatta yeni iş tebriği için sıklıkla tercih edilen fanus çiçek aranjmanlarımızı sitemizden inceleyerek sipariş edebilir, özel bir tasarım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fanus Çiçek Bakımı

Görsel farklılıkları ile tüm akıllarda yer edecek fanus bitkileri canlı çiçeklerden oluşur. Çiçeklerin arasında farklı dekoratif unsurlar mevcuttur. Renkli, capcanlı fanus çiçekler görenlerin mutlaka edinmek isteyeceği güzellikte bir çiçektir. Peki, bu gösterişli teraryumların bakımı nasıl olmalıdır? Diye soracak olursanız eğer, gelin hep birlikte tüm detaylarına değinelim.

Fanus çiçeklerinin bakımı farklılık gösterir. Aslında bu tamamen içerisinde bulunan bitkinin canlılığına ve bitkinin türüne göre belirlenir. Genel olarak fanus çiçekleri oldukça az uğraş isteyen çiçek kategorisindedir. Öncelikle en önemli husus, fanus çiçeklerini doğru zamanda doğru miktarda sulanması gerektiğidir. Eğer çiçeğinin türü kaktüs ve ya sukulent ise bu bitkileri elinizden geldikçe az sulamamız gerekir.

Kış aylarında ayda bir, yaz aylarında da 10 günde bir sulamamız yeterli olacaktır. Çünkü kaktüs ve sukulent fazla su yerine susuz kalmayı tercih ederler. Fazla suya maruz kaldıkları zamanda maalesef ki ölürler. Bu iki çiçek türü genelde en sık karşılaşılan fanus bitkileridir. Bunların aksine başka canlı bitkilerden oluşan bir fanus çiçeğiniz var ise eğer, çiçeğin türüne göre araştırma yaptıktan sonra çok az miktarda dekoru bozmadan, sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fanusun belirli aralıklarla tozunu almanız çok önemlidir. Hem görsel olarak canlı görünmesini sağlayacaktır. Hem de bitkinizin gün ışığından daha rahat bir şekilde faydalanmasını sağlamış olursunuz. Fanusun içini temizleyeceğiz zaman da kimyasal maddeleri kullanmaktan kaçının saf su yardımıyla temizlemeye özen gösterin. Kimyasal ürünler bitkiyi öldürebilir. Canlı bitki barındıran fanus çiçekleri aydınlık yerlere konulmalıdır.

Fanus çiçeklerinin ısı ve ışık ihtiyaçlarına da değinelim. Özellikle üzeri kapalı olan fanus çiçekleri fazla ısı tutarlar. Mümkün oldukça hava alabilecekleri bir yere koymanız da fayda var. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Çünkü doğrudan güneş ışığı bitkinizin yapraklarını yakabilir. Perde yardımıyla filtrelenmiş bir güneş ışığı gayet güzel olacaktır. Klimaların karşısına veya kalorifer peteklerinin üzerine fanus çiçeklerini koymanız sakıncalıdır. Aksi takdirde çiçek solup, ölebilir. 

Fanus Çiçek Modelleri

Birbirinden güzel seçenekleriyle birçok fanus çiçek modeli mevcuttur. Farklı farklı tasarımlarıyla her zevke uygun bir şekilde dizayn edilen fanus çiçekleri herkes tarafından beğeni toplamakta. Fanus çiçekleri masal gücüyle hayal edilerek tasarlanmış gösterişli eserlerdir. Canlı çiçekler arasında kullanılan farklı objeler eşliğinde süslenmiş bu çiçek aranjmanları çok sevilmektedir. Sevdiklerinize bütün özel günleri için uygun olabilecek harika bir hediye alternatifidir. 

Yeni işe girmiş bir dostunuza, anneler gününde annenize, doğum yapmış bir arkadaşınıza, yeni bir eve taşınmış akrabanıza, sevgililer gününde sevdiğiniz insana ve daha birçok sayılabilecek özel günler için son derece ince düşünülmüş bir seçim olacaktır. Böyle şık bir hediyeyi herkes sevgiyle kucaklar. Her zevke uygun fanus çiçeği olduğu için hiç zorlanmadan aradığınız konsepti temin edebilirsiniz.

Fanus çiçek modellerinin iç dekorasyonlarının yanı sıra aynı zamanda dışı da görsellik açısından önemlidir. Cam fanuslar çeşitli şekillerde üretilir. Cam bir fanus olabileceği gibi farklı maddelerden yapılmış bir fanusta olabilir. Fakat özellikle canlı bir bitki seçimi yapıldıysa cam fanuslar bitkinin gelişimi için daha çok tercih edilir. Görsellikleriyle de cam fanuslar bir adım öndedir.

Bu fanusların camları prizma, yassı, piramit, elmas, elma veya armut cam olarak farklılık gösterir. Her biri kendine has güzelliktedir. İç dizaynları da bu şekillere uygun olacak şekilde yapılır. Büyük, orta ve küçük boyları da mevcuttur. Koyacağınız yere göre istediğiniz modeli istediğiniz boyutta seçebilirsiniz. Hem göze hem de kalbe hitap eden fanus çiçekleri sizi adeta farklı bir dünyaya götürür.

Cam Fanus Çiçek

Cam fanuslar çiçeklerin daha şık ve sağlıklı görünmesini sağlarlar. Cam fanus çiçekleri içlerine adeta minyatür bir dünyayı sığdırırlar. Kendimizi doğanın içerisinde hissederiz. İnsanın baktıkça bakası gelen bu çiçekler günümüzde en çok kullanılan cam çiçek türü aranjmanlarının başında gelir. Bu harika çiçek tasarımları, ofislerde masaların üzerlerini, evlerinizde en sevdiğiniz köşenizi canlandıracaktır. Sizlere, uğraştığınız işler adına ilham verecek, günün stresini atmanızı sağlayacaktır.

Cam fanus çiçekleri başka maddelerde yapılan fanuslara göre gün ışığını daha iyi alabileceğinden ötürü bitkinizin ışık, ısı ihtiyacını iyi karşılayacaktır. Aynı zamanda fazla suya ihtiyaç duymayan fanus çiçekleri işinizi kolaylaştırarak sizi memnun edecektir. Cam içerisinde bulunan canlı çiçeği, doğru sulayarak ve doğru yere koyarak çok uzun yıllar yaşatabilirsiniz. Anlamlı ve göze hitap eden bir hediye arayışındaysanız cam fanus çiçekleri tamda size göre.

Fanusta Canlı Çiçek

Canlı fanus çiçekleri çok şık tasarımlı, doğadaki yaşam alanlarını andıran güzellikte dizayn edilen çiçek konseptleri arasındadır. Fanus içerisinde bulunan canlı çiçeğin cansız olanlara nazaran farklı bakım önerileri mevcuttur. Bakımı son derece pratiktir. Kolay bakılan bir bitki olduğu içinde tüm iç mekanlarda tercih edilir. Fanus çiçekleri bulunduğunuz yere çok farklı bir hava katarlar.

Canlı bitkilerin fanusları çiçeğin türüne göre de değişkenlik gösterir. Bazı fanus çiçeklerinin üstü açıkken bazılarınınki kapalıdır. Bunun elbette ki belirli sebepleri vardır. Mesela üzeri açık bir fanus içerisindeki bitki daha fazla suya ihtiyaç duyar. Buharlaşma hiçbir yerde yoğunlaşmadan direkt olarak atmosfere karışabileceği için su kaybı daha fazladır. Bundan dolayı daha fazla suya ihtiyaç duyarlar.

Üzeri kapalı olan fanuslar ise her ne kadar ön taraflarında bir açıklık olsa da buharlaşma yukarı doğru yaşandığından damlalar halinde geri bitkiye düşecektir. Bu sebeple üzeri kapalı canlı fanus bitkileri mümkün oldukça az sulanmalıdır. Sulama işlemini uygun bir sulama kabıyla sadece bitkilerin köklerine gelecek şekilde yapılmalıdır.

Canlı fanus çiçeklerini sularken dikkat etmeniz gereken bir başka hususta, vereceğiniz suyun önceden dinlendirilmiş, oda sıcaklığında bir su olması gerekir. Soğuk ve kireçli bir su bitkinin köklerine zarar verir. Buda fanus çiçeğinizin ömrünü kısaltacaktır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için bu detaylara dikkat edilmelidir. 

Fanus Çiçek Fiyatları

Fanus çiçek fiyatları modeline, bitkinin türüne, fanusun boyutuna, fanus için kullanılan maddenin cinsine ve kalitesine göre farklılıklar gösterir. Bu sebeple fanus çiçekleri için belirli bir fiyat biçmek maalesef mümkün değildir. Çok çeşitli tasarımları bulunduğu için kendi zevkinize ve bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz. Yapacağınız seçimler sonrasında pişmanlık duymamak adına küçük çaplı bir araştırma yaparak temin etmenizde yarar var.

Biz wish Flowers Design ailesi olarak harika fanus çiçek modellerini hizmetinize sunmuş bulunmaktayız. Aklınızda fanus çiçeği edinme düşüncesi var ise eğer sitemize göz atmadan geçmeyin deriz. Çünkü herkesin bütçesine uygun ve son derece gösterişli fanus çiçeklerini sizler için bir araya getirdik. Kendinize ve ya sevdiklerinize armağan etmek istediğiniz fanus çiçeğini siz seçin, biz güvenli bir şekilde adresinize teslim edelim.