TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Frezya Çiçeği

Sıralama:

Frezya çiçeği, birçok iç ısıtan renk tonuyla çiçek severlerin gönlünü fethetmiş bitkilerden biridir. Güzel kokusu ve çekici görüntüsüyle, en sevilen çiçekler arasında yerini çoktan almıştır. Her çiçek gibi, içimizdeki saf duyguları ortaya çıkarmak için varolurlar.

Çiçekler duygularımızın en sıcak halini ifade etmemiz için mükemmel bir aracı görevi üstlenir. Özel günlerde sevdiklerimize yapacağımız jestlerde ilk sırayı hep onlar alır. Yakınlarımızın mutluluğunu paylaşırken, onları tebrik ederken, hayatımızdaki en değerli insanlara sevgimizi ve minnetimizi ifade ederken onlardan alırız. 

Wish Flower & Design ismiyle sizlerle buluşturduğumuz frezya çiçeği de, harika görüntülü bitkilerden biridir. Hoş kokusu ve rengarenk yapraklarıyla tüm özel günlerde sizlere eşlik etmesini bilir. Binbir çeşit dekoratif ayrıntıyla birleştirilmiş frezya çiçeklerimizle, siz de en güzel anlarınızı taçlandırabilirsiniz.

Frezya Çiçeği Nedir?

Frezyalar kokuları ve görüntüleriyle dikkat çekici bir konumdadır. Bu nedenle doğum günleri, Sevgililer Günü gibi anlamlı zamanlar ve geçmiş olsun dilekleri için alınan frezyaların özellikleri oldukça merak edilir. 

İster buket, ister saksıda olsun tüm çiçeklerin ömrünü uzatmak isteriz. Baktığımızda güzel anlarımızı hatırlatan, yetiştirdikçe içimizi ısıtan çiçeklerin uzun zamanlar bizlerle olmasını dileriz. Bunun en temel yolu da çiçeklere yapılacak bakımdır.

Bir çiçeğe yapılacak olan özenli bakım, o çiçeğin kimliğini bilmekten geçer. Özelliklerini ve bakımındaki püf noktaları bilmezsek çiçeklerimizin hayatına son verebiliriz. Bu nedenle çiçek alacak birçok kişi, söz konusu bitkinin tüm temel özelliklerini araştırmaktadır.

Frezya çiçeklerinin de kendine has kimlikleri vardır. Belli bir sıcaklık, belli bir toprak, hatta belli bir saksı seçimi bile bu muazzam çiçeğin ömrünü uzatmada belirleyici etkenlerdir. Özellikleri ve bakımıyla ilgili birkaç püf noktaya değindikten sonra, siz de sitemizden frezya almada kuşku duymayacaksınız.

Frezya Çiçeği Özellikleri

Frezya çiçeğinin çıkış ülkesi Güney Afrika’dır. Halk arasında arpa çiçeği olarak da bilinir. Süs bitkileri kategorisindedir. Zaten zarif görüntüsü ve çekici kokusu da bunun göstergesidir. Soğanlı ve yumrulu bir çiçektir. Böylelikle soğanını dikip bakımını yaptığınızda, saksılarınızda da frezya yetiştirebilirsiniz. Soğanlı bir bitki olmasından dolayı çoğaltılması oldukça pratiktir. Çünkü frezyalar kendi kendilerine üreyebilir. 

Sarı, pembe, beyaz gibi pek çok renk tonu bulunan frezyalar, çiçek aranjmanlarında oldukça bol kullanılmaktadır. Görüntüsüyle buketleri süslemektedir. İlkbaharda çıkmaya başlayan frezyalar, baharın habercisi gibidir. 

Serin havaları seven frezyaların sıcaklığa tahammülü yoktur. Özellikle sıcak yerlerde yetiştirilecekse, ışık alan ama nispeten soğuk olan bir konuma yerleştirilmeli. Aksi halde rengarenk yaprakları kurur ve soğanları da aktiflik göstermez.

Ağır bir kokusu olmadığından, kokusuyla içimizi ferahlatmaktadır. Bu özelliğinden ötürü kozmetik sektöründe de fazlaca kullanılmaktadır. Hafif bir kokusu olsa da, bulunduğu ortamın her yerine hoş kokusunu yayar. Böylelikle görüntüsüyle dekorasyon amaçlı kullanılmakla kalmaz, yaydığı kokuyla da ortamın havasını değiştirir.

Bakımındaki tüm ince detaylara dikkat edildiği takdirde, her ortamda yetiştirilebilir. İster dış ister iç mekan olsun her yeri güzelleştirmesini bilirler. Bulunduğu ortama ferahlık katarlar. Balkon ve cam kenarına koyacağınız frezya saksıları da, evinizin aurasını değiştirmenin bir başka yoludur.

Evinizi ve ruhunuzu pozitif enerjiyle dolduran bu mükemmel çiçeği satın almak isterseniz, internet sitemize göz atabilirsiniz. Bu narin koku ve zarif görüntüyle tanışmak için geç kalmayın.

Saksıda Frezya Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Her bitki gibi frezyaların da kendine özgü bakım şekli vardır. Dikkat edilmesi gereken noktalar eksiksiz yapıldığında, harika güzellikteki frezyalar yetişmektedir. Eğer saksıda yetiştirmek istiyor, ancak bakımı konusunda endişe duyuyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz. Frezya bakımı ile ilgili sitemizdeki detaylı bilgi ile siz de kolayca frezya yetiştirebilirsiniz.

Frezya çiçekleri sıcağı çok sevmez. Yüksek sıcaklık çiçeklenmeyi geciktirebilir. Eğer çiçeklenmişse, fazla sıcaklık yapraklarını kurutup döker ve soğanı uyutur. Bu nedenle konumlanacağı ortamın serin bir yer olması gerekir. Her bitki gibi ışık yoğunluğunun iyi ayarlanmış olması gerekir. Bitkiler ışıkla aktif hale gelir. Yetersiz ışık frezyaların yetişmesini geciktirirken, yüksek ışık çiçeklenmeyi hızlandırır. Bu nedenle frezyalarınızı bol ışıklı ama sıcak olmayan bir ortama koymalısınız.

Hafif ıslak toprağı seven frezyalar, genelde kumlu topraklardan hoşlanırlar. Kilin az olduğu kumlu frezya toprakları, sağlıklı gelişimleri için önemli bir anahtardır. Nemli toprak sevmesinden ötürü, toprağının suyu tutan bir yapıda olması gerekir. Böylece frezyalar ihtiyacı olan suyu anında çekebilir. Humuslu topraklarda daha hızlı ve kaliteli gelişim göstermektedir.

Frezya çiçeğinin sulaması, sürgünler çıkana kadar ve sürgünlerden sonra olarak ikiye ayrılır. Sürgün, bir çiçeği yapraklarının bulunduğu tomurcuklu kısma denir. Frezyaların dikiminden itibaren, sürgünleri çıkana kadar her gün sulama yapılmalıdır. Bu sulamayla tomurcuklanma süresi hızlanır. Ancak sürgünler oluştuktan sonra damlama ile sulama sistemine geçilmelidir. Böylelikle çiçeklerinizin gelişim hızı artacak ve frezyalarınıza ihtiyacı kadar su vermiş olacaksınız.

Sizlerin özenli bakımıyla daha da güzelleşecek olan birçok frezyaya sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Baharın habercisi canlı frezyalarımızla, doğanın merhaba deyişini çiçeklerimizle kutlayabilirsiniz. Vazodaki frezya bakım önerilerimizle evinize uzun bir süre boyunca baharı getirebilirsiniz.

Vazoda Frezya Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Frezyalar hem bahçede, hem saksıda hem de vazolarda varlığını sürdürebilen bitkilerdendir. Vazolardaki ömrü daha kısa olsa da, birkaç ince ayrıntıyla vazonuzdaki frezyaların ömrünü uzatmak mümkün. Sadece frezyalarda değil, tüm vazo çiçeklerinde dikkat edeceğiniz birkaç püf noktayla siz de çiçeklerinize daha uzun süre eşlik edebilirsiniz.

Her şeyde olduğu gibi, vazo çiçekleri bakımında da temizlik her şeyden önce gelir. Sadece vazo temizliği değil, frezyalarınızın bulunduğu suyun temiz olması da önemlidir. Böylelikle çiçeğinizin solması ve çürümesi gecikebilir.

Vazodaki suyunuzun içinde yaprakların olmamasına dikkat etmelisiniz. Suyun içinde bozulan yaprakların tüm zararları suya geçer ve frezyalarınızın ölmesine neden olur. Bu nedenle sitemizden sipariş ettiğiniz frezyaları vazonuza koyarken, yapraklarının temizlendiğinden emin olmalısınız.

Vazodaki frezyalarınızı direkt olarak güneş ışığına koymamalısınız. Direkt güneş alan bitkiler yaprağını kurutabilir. Bu da vazo çiçeklerini ayakta tutmak isteyenlerin hiç istemediği bir durumdur. Bu nedenle, frezyalarınızı pencereden ışık alabilecek bir şekilde yerleştirirseniz ömürlerini uzatabilirsiniz.

Vazodaki su seviyesi her gün kontrol edilmelidir. Yetersiz su frezyaları soldurabileceği gibi, fazla su miktarı da onları boğup çürütebilir. Böyle durumların yaşanmaması için, vazodaki frezyalarınızın su seviyesi vazonun üçte ikisi oranında kalmalıdır.

Ayrıca frezya dallarının sürekli suda kalmasından dolayı, dallarının ucu gereken suyu alamayabilir. Bu nedenle dallarının ucunun her gün kısaltılması gerekmektedir. Özellikle eğik bir şekilde keseceğiniz dallar, bu sayede suyu daha fazla çeker. Böylelikle frezyalarınız ilk günkü canlılığını korur.

Frezya suyunuza atacağınız şeker, aspirin gibi güçlendiriciler de çiçeğinizi daha uzun süre ayakta tutabilir. Tüm bu yöntemlerle bakımını yaptığınız frezyalarınız tüm güzelliğiyle evinizi ferahlatmaya devam eder. Tüm bahar boyunca bu güzel mevsime onlarla eşlik edebilirsiniz. Sitemizden alacağınız taze frezyaları anında vazoya koyup suyla buluşmasını sağlamalısınız. Buketi aldığınız andaki canlılığı yakalamak için tüm bu püf noktaları uygulamalısınız.

Frezya Çiçeği Anlamı

Bütün hoş çiçeklerin bir anlamı vardır. Taşıdığı anlamlara göre, sevdiklerimize verdiğimiz hediye günleri de değişir. Güller nasıl aşkı ve sevgiyi, orkide de saflığı temsil ediyorsa, narin frezyaların da hoş anlamları vardır. 

Frezyalar genel olarak umut ve neşe anlamlarını verir. Zaten baharı müjdelemesi ve ruhumuzu temizlemesinden bunu kolayca anlayabiliriz. Bulunduğu ortama ve verilen kişiye pozitif bir hava verir. Frezyaların hepsi bu anlamı verse de, renklerine göre anlamları da değişebilmektedir.

Frezyaların pek çok renk tonu bulunmaktadır. Sarı, beyaz, pembe ve mor gibi tüm canlı renkler frezyalarla buluşur. Doğanın tüm canlılığını renkleriyle ortaya çıkarır. Ve her renginin bir anlamı vardır.

Mor Frezya Çiçeği Anlamı

Tüm duyularımıza hitap eden frezyaların mor rengi ayrı bir huzur verir. Mor renkli frezyalar, tek başına bile baharın müjdeleyicisi olabilir. Tüm bu pozitif havayı sunan çiçeğin anlamı neşedir. Sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu ve neşeli anları simgelemek için, onlara mor frezya hediye edebilirsiniz. 

Sarı Frezya Çiçeği ve Diğer Frezya Çiçekleri Anlamı

Sarı renkli frezyalar ayrı bir sevinç kaynağıdır. Capcanlı rengiyle tüm doğayı simgeler. Sarı renkli frezyalar, sevgiyi ve aşkı temsil eder. Sevdiğinize yapacağınız sarı frezya jestiyle, ne kadar değerli olduğunu konuşmadan anlatabilirsiniz. 

Frezyaların sarı ve mor renkler dışında, beyaz ve pembe renkleri de bulunmaktadır. Beyaz frezyalar umudu temsil ederken, pembeler ise azim ve sevgiyi gösterir. Evinize konumlandıracağınız rengarenk frezyalarla, tüm içten duygularınızı belli edebilirsiniz. Mekanınıza frezyalarla getireceğiniz tüm güzel duygulara ulaşmak için, hemen sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Frezya Çiçeği Kimlere Alınır?

Çiçekler hediyelerde, geçmiş olsun dileklerimizde ve anmalarımızda hep bizimledir. Konuşmadan da tüm içten duygularımızı onlar sayesinde ifade ederiz. Ayrıca sevdiklerimiz ve yakınlarımıza yapacağımız çiçek jestleri, onların kalplerini ısıtmamızı sağlar. Aldıkları çiçekleri uzun süre, hatıra olarak saklamak isterler.

Frezyalar da bu çiçeklerden biridir. O kadar güzel bir görüntüsü ve zarafeti çağrıştıran bir kokusu vardır ki, pek çok özel gün için frezyalar tercih edilir. Aranjmanlarda ya da tek başına tüm dikkatleri üzerine toplayabilir. Bu nedenle çiçek hediyesi almak isteyenlerin çoğunluklu tercihlerinden biridir.

Frezya tüm özel günlerde, herkese alınabilir. Yıldönümlerinizde ve Sevgililer Günü’nde partnerinize alacağınız sarı frezyalar, içinizdeki sevgi ve aşkı göstermeniz için aracılık eder. Anneler Günü gibi duygu dolu bir günde annenize eşlik edecek rengarenk frezyalarla minnetinizi sunabilirsiniz. 

Doğum yapmış arkadaşınıza, Öğretmenler Günü’nde öğretmeninize, kötü bir hastalık atlatmış olan yakınınıza, sizin için önemi büyük olan birine, kısacası hayatınızdaki herkese frezya hediye edebilirsiniz. Frezyalar yaydığı olumluğu hava ve içten duygularla, sevdiklerinizi mutlu etmek için sizlerle.

Rengarenk çiçeklerle hazırlanmış frezya buketleri arıyorsanız, Wish Flower & Design ile doğru adrestesiniz. Capcanlı dekorlarla ve renklerle uyum içinde oluşturduğumuz frezya tasarım çiçekleri ile, sevdiklerinize değerli bir hediye verebilirsiniz.

Frezya Çiçeği Buket Çeşitleri

İnternet alışveriş sitemizde pek çok frezya çiçeği buketi bulunmaktadır. Özel ve kaliteli buket kağıtlarıyla hazırladığımız aranjmanlar, frezya seven müşterilerimizin bir numaralı tercihidir. Çiçeklerimizle ahenk oluşturan rengarenk kağıtlarımızla, tüm sıcak duyguları ruhunuza işlemeyi hedefleriz.

Sadece frezyalarla mest olmak istiyorsanız, Libby ve Nina Frezya buketlerimiz tam size göre. Tüm saflığıyla umudu temsil eden beyaz Libby frezya buketimizle, içinizdeki saf umudu arttırabilirsiniz. Karışık frezya renklerinin kullanıldığı Nina buketimizle ise, tüm güzel duyguları dilediğinizi gösterebilirsiniz. 

Frezyalarla birleşmiş diğer çiçek türlerimize de eşlik etmek isterseniz, güller, laleler ve frezyalardan oluşan Leticia buketimiz sizlerle. Doğanın tüm güzelliklerinin tek bir bukette toplanmasını istiyorsanız, sitemizden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Okaliptusla bezediğimiz rengarenk buketimizle, Wish Flower & Design kalitesini doya doya yaşayın.

Frezya Çiçeği Fiyatı

Frezya çiçeklerinin fiyatları tercih ettiğiniz tasarıma göre farklılık göstermektedir. Bununla birlikte frezya çiçek fiyatları sevdikleriniz için ödeme yaparken içinizde acaba almasamıydım sorusunu barındırmayacaktır. Sitemizde cep yakmayan fiyatlardaki frezyalarımız sizleri beklemektedir. Müşterilerimizin beğenisine sunulan frezya buketlerimizle, hesaplı ve pozitif bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Diğer uygun fiyatlı çiçek türlerimize göz atmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Frezya Çiçeği Siparişi

Firma internet sitemiz üzerinden tek tıkla yapacağınız sipariş işlemiyle, tazelik garantili frezyalarımıza ulaşabilirsiniz. Baharı selamlamak için sipariş edeceğiniz frezyalarla, ruhunuzu şenlendirebilirsiniz. Çiçek sipariş işleminde sağladığımız uygun fiyat ve kolay satın alımla, evinizin rahatlığında alışveriş yapabilirsiniz.

Seçeceğiniz teslimat bölgesine göre değişen hesaplı taşıma ücretlerimizle, dilediğiniz yere çiçek gönderimi sağlarız. İster kendinizi, ister sevdiklerinizi, kargoda bozulmadan gelen frezyalarımızla şımartabilirsiniz.