TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Siparişini Takip Et
Sepetim0TL

Sukulent

Sıralama:

Çiçek yetiştirmek ya da bir kişiye çiçek hediye etmek yapılabilecek en iyi eylemlerden bir tanesi. Dünyanın en güzel canlıları arasında yer alan çiçeklerin yetiştirilmesi ve muhteşem bir görüntüye kavuşması herkesi heyecanlandıran ve mutlu eden bir ayrıntı.

Evlerde yetiştirilecek olan çiçeklerde birçok farklı seçenek yer alıyor. İnsanlar renklerine, kokularına ya da yetiştirilme zorluğuna göre hangi çiçeği yetiştireceklerine karar veriyorlar. Son dönemde birçok kişinin tercihi sukulent oluyor.

Küçük ebatları ve sevimli şekilleri ile dikkat çeken sukulentler bakımı da kolay olduğu için evlerde yerini almaya çoktan başladı. Hem hediye olarak sunulabilen hem de yetiştirmek isteyen insanların gönül rahatlığıyla aldığı sukulent hiç kuşkusuz en doğru tercihlerden bir tanesi.

Sukulent Nedir?

Papatyaların ya da güllerin yüzlerce yıldır hayatımızda olduğunu söylemek mümkün. Sukulentler ise son birkaç yılda popülaritesini kazanmış ürünlerden bir tanesi. Bu durum birçok insanın sukulent bitkisi hakkında bilgi sahibi olmamasına sebep olmakta. İnsanlar bu bitkiyi daha önce görmüş olsalar da sukulent olarak isimlendirildiğini bilmiyorlar.

Kaktüs ailesinin bir üyesi olan sukulent bitkisi bazı yönleriyle klasik kaktüslerden ayrılır. En önemli farkı dikenli bir yapıda olmamasıdır. Bu sebeple de insanlar tarafından yetiştirilmeye daha uygun bir bitkidir. Etli ve çok farklı yapılarda olan yaprakları çok çekici bir görüntü ortaya koyar. Sıcak iklimleri seven sukulent bitkisi ev ortamında yetiştirilmek için oldukça uygun bir bitkidir.

Sukulent Türleri Nelerdir?

Sukulentlerin hediye olarak sunulmasındaki en büyük kolaylık farklı türlere sahip olması olarak gösterilebilir. Sukulentlerin saymakla bitmeyecek kadar fazla türü bulunur. Aynı tür içerisinde farklı renklerde olanları da düşünüldüğünde her zaman farklı bir sukulent satın almak mümkündür.

Sukulent türleri değiştikçe bitkinin yapısında büyük değişimler yaşanmaktadır. Yaprak yapıları her zaman değişen ilk kısım olur. Bazı türlerde yapraklar düşey olarak uzarken bazılarında yatayda büyüme yaşanacaktır. Bazı modellerin yaprakları saksıları sarma özelliğine sahip olur. Bazıları ise tek bir gövdeye sahiptir ve oldukça farklı bir görüntü ortaya çıkarır.

Satın alacağınız sukulent türünü belirlerken görüntüsünün yanı sıra özelliklerine de dikkat etmeniz gerekir. Bazı sukulentler çok soğuk ortamlarda barınamazken bazıları soğuğa daha dayanıklıdır. Bulunduğunuz şehirdeki iklime göre alacağınız sukulent türünü belirleyebilirsiniz.

Sukulent Çeşitleri

Sukulent çeşitleri oldukça fazladır. En çok tercih edilen sukulent çeşitleri; kalandiva çiçeği, yılan derisi çiçeği, aloe vera, tespih çiçeği, para çiçeği ve eçeverya çiçeği olarak sıralanmaktadır. Sukulent çeşitleri daha çok hediye edilmek üzere tercih edilmektedir. Çok özel ve unutulmaz hediye çeşitlerinden biri olan sukulentler, farklı tasarımları ile öne çıkmaktadır. Son yıllarda hem evlerde hem de iş yerlerinde sukulent çeşitlerine sıklıkla rastlanmaktadır. 

Kalandiva çiçeği, son zamanlarda en çok tercih edilen ve insanlar tarafından fazlasıyla beğenilen sukulent çeşitlerinden biridir. Kalandiva, küçük küçük birçok çiçeğe sahiptir ve renkleri insanları büyülemektedir. Çok çiçekli olduğu için sürekli suya ihtiyaç duyuyormuş gibi görünse de diğer sukulent çeşitlerinden hiçbir farkı yoktur. Kalandiva çiçeğinin bakımı çok kolaydır ve göz alıcı renkleri ile dikkat çekmektedir. Rengarenk olduğu için balkon ve bahçelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Kalandiva çiçeğinin güneşe doğrudan maruz kalmaması gerekmektedir. Akdi takdirde yapraklarında sararmalar meydana gelebilmektedir. 

Yılan derisi çiçeği ise sukulentler arasında en az su isteyen çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Yılan derisi çiçeğinin hastalık kapma ihtimali, diğer çiçeklere göre çok daha düşüktür. Yılan derisi çiçeği görünüşü itibariyle insanların çok fazla dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda bu tür, bolca yavru vermektedir. 

Aloe vera, en popüler sukulent çeşitlerinden biridir. Aloe vera güneş ışığını çok fazla sevmemekte, süzme ışıkta daha sağlıklı bir gelişim gösterdiği bilinmektedir. Aloe veranın çoğaltılması oldukça basittir. Kozmetik sektöründe oldukça popüler olan aloe vera, sukulent çeşitleri arasında en öne çıkanlardan biridir. 

Tespih çiçeği ise daha çok görüntüsünden dolayı tercih edilmektedir. Fakat yapısı gereği her yerde kullanıma uygun değildir. Bir yere asılması ya da bir yerden sarkıtılması gerekmektedir. Diğer sukulent çeşitlerine göre daha fazla sulanması gereken tespih çiçeği, ev dekorasyonlarının da tamamlayıcı parçasıdır. 

Para çiçeği ise yavaş bir şekilde büyüme gösteren fakat bakımı oldukça kolay olan türlerden biridir. Para getireceğine inanılan bu çiçeğin halk arasında kullanımı oldukça yaygındır. Görünüş olarak bonsai ağacına benzeyen para çiçeği, yaygın olarak tercih edilmektedir.

Eçeverya çiçeği ise en çok ilgi gören ve renkleri ile diğer sukulentlerden ayrılan bir türdür. Eçeverya çiçeği, soğuk iklim koşullarında yetiştirilmeye uygundur. Eğer sıcak bir yerde yetiştirilecekse hava alan bir ortama yerleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca güneş ışığına doğrudan maruz kalmaması gerekmektedir. 

Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek sukulent çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Birbirinden çeşitli ve şık sukulentleri ister hediye edebilir ister evinizde yetiştirebilirsiniz. Firmamızı ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. 

Sukulentler Çiçek Açar mı?

Evlerde yetiştirilen bitkilerden bazıları rengârenk çiçekler açarken bazıları yeşil yaprakları ile büyümeye ve harika bir görüntü ortaya çıkarmaya devam eder. Sukulentler de genellikle çiçek açmayan ve kendine has rengi ile büyümeye devam eden bitkiler arasında yer alır. Fakat sukulentlerin hiçbir zaman çiçek açmadığını söylemek mümkün değildir.

Çiçek açma yeteneği olan sukulentler uygun ortamı bulduklarında çiçek açarlar. Ancak açan çiçekler sizleri çok memnun etmeyebilir. Genellikle dikenli bir yapıya sahip olacak ve dokunması çok mümkün olmayacaktır. Bu sebeple de sukulentleri satın alırken açacağı çiçeklerden çok mevcut görüntüsüne göre karar vermek doğru bir hamle olur.

Hediye Sukulentler

Önemli günlerde ya da herhangi bir beklenti olmadığı anda hediye almak en ince hareketlerden bir tanesidir. Her insan hediye almayı sever ve bundan büyük bir mutluluk duyar. Çoğu zaman verilen hediyelerin fiyatı ya da şekli önemli olmaz. Önemli olan düşünülmek, değer verilmek ve sevilmektir. Sukulentler de bu doğrultuda muhteşem bir hediye olarak gösterilebilir. Sukulent çeşitleri hediye olarak sunulurken devamlılık özelliği ile önem arz etmektedir. Hediyeyi alan kişiler sukulentleri evlerinde ya da ofislerinde değerlendirebilirler. Sürekli olarak sukulentler karşılarında olacağı için hediyeyi takdim eden kişiler hatırlanacaktır.

Sukulentler son derece anlamlı hediyeler. Literatürde sukulentlerin paylaşım anlamına geldiği belirtilmektedir. Paylaşım kelimesi oldukça farlı şekilde yorumlanabileceği için sukulentler her durumda hediye olarak sunulabilen bitkilerdir. Çünkü hem sevinçlerin hem de hüzünlerin paylaşılması doğru olacaktır.

Sukulentler genellikle ev ve ofislerde kullanılması için sunulan bitkiler olur. Bu doğrultuda yeni bir işe başlayan kişilere verilebilecek en iyi hediyelerden bir tanesidir. Ofislerinde, masalarına ilk defa oturan kişiler masa dekorasyonları için muhteşem bir bitkiye kavuşmuş olurlar. Evler için de harika bir hediye olacaktır. Yeni bir ev alan ya da evlere ilk defa ziyarete gidilen durumlarda ev hediyesi ne alsam diye düşünmenize gerek yok, sukulent muhteşem bir ev hediyesi olabilir.

Sukulent Fiyatları Ne Kadar?

Sukulentlerin bu kadar popüler olmasındaki sebeplerden bir tanesi de uygun fiyatlarıdır. Genellikle küçük ebatlarda olan sukulentler yetiştirildikçe büyür ve güzelleşir. Küçük ebatlarda yer alan sukulentler için ödenmesi gereken ücretler çok düşük seviyelerde olacaktır.

Sukulentlerin tek fiyatları 5-10 TL gibi düşük seviyelerden başlarken aranjmanlarda fiyatlar farklılık göstermektedir. Sukulent aranjmanları 300-400 TL den başlayarak hazırlatmak istediğiniz özel tasarıma göre değişmektedir. Sukulentlerin ebatları büyüdükçe ya da daha zor bulunan sukulent çeşitlerine yönelim gösterildikçe fiyatlarda artışlar meydana gelebilmektedir.

Ebat büyüdükçe kullanılan saksı ve içerisindeki toprak miktarı artacağından sukulent fiyatları da dolaylı yoldan artmış olur. Ancak hediye alacak olan kişiler rahatlıkla kendileri için uygun sukulentler bulabilirler. Bunun için doğru adreslere yönelmek yeterli olacaktır.

Sukulent Siparişi Nereden Verilir?

Sukulent siparişlerinin verilebileceği farklı adreslerden bahsetmek mümkündür. Hiç kuşkusuz bu seçeneklerin ilk sırasında internet siteleri yer alıyor. Kendiniz ya da sevdiğiniz bir kişi için sukulent siparişi verecekseniz internet üzerinden bu siparişi verebilir ve ürünün ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Ödeyeceğiniz ücretler de seçtiğiniz sukulent aranjmanlarına göre farklılık gösterecektir. 

Sukulent siparişi vermek için en doğru adreslerin başında Wish Flowers & Desing gelir. Sitemiz her zaman farklı ürünleri sizlere ulaştırır. Klasik bir sukulent almak istemiyorsanız ve dikkat çekici bir görüntüde olmasını dilerseniz sitemizde yer alan muhteşem ürünleri inceleyebilirsiniz. Siparişlerinizi en uygun fiyatlarla vereceğinizi garanti ederken ürünleri aynı gün içerisinde sizlere gönderiyoruz. Siparişi verdiğiniz an kuryeye verilen ürünler en kısa sürede adresleriniz ulaşacaktır.