TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Dayanıklı Bitkiler

Sıralama:

Sanayi ve teknoloji unsurlarının şehirlerde toplanmasıyla gerek iş gereksinimi gerekse şehir hayatının cazibesi herkesi şehirlere göç etmeye ve şehir hayatı yaşamaya sevk etmektedir. Ancak metropolleşen dünyada doğadan uzak bir yaşam sürdüğümüz için zaman zaman bitkilerin verdiği tazelik hissine ihtiyaç duyarız. Şehir hayatında bunu sağlamak zor olsa da görürüz ki çoğu insan balkonlarını veya evlerinin içini renk renk faydalı bitkilerle süslemektedir.

Evinde bitki yetiştirenler bilir ki bulundukları ortamı temiz hale getiren, bizlere hobi edindiren, odaları ferahlatan ve her daim bahar havasında hissettiren yegane şeyler bitkilerdir. İster iç ister dış mekan olsun etkileyici görüntü ve olağanüstü kokularıyla sizi nasıl rahatlatacağını iyi bilirler.

Çoğu çiçekler narindir ve bakımı apayrı bir özen ister. Nasıl ki bir hayvanı aç susuz bırakamıyorsak bu hassas ve büyüleyici bitkileri de besinsiz bırakamayız. Bizim verdiğimiz özenli sevgiyle daha da güzelleşirler. Aksi takdirde hem yaşamlarının son bulmasına sebebiyet veririz hem de bu işi beceremeyeceğimizi düşünürüz.

Tüm bunların yanında sıcağa, soğuğa, susuzluğa adapte olmayı başarmış birçok dayanıklı bitki bulunmaktadır. Kaktüs bunlara verebileceğimiz en güzel örneklerden biridir. Çöllerde görebileceğimiz eşsiz adaptasyon örneklerinden biridir. Sıcağa karşı oldukça dayanıklıdır ve su kaybına karşı iğne dallı yapraklarıyla kendini korur. Ayrıca ev bitkisi olarak kullanılırsa zararlı radyasyon ışınlarını emer ve size daha sağlıklı bir ortam yaratır. Wish Flower & Design olarak her türlü ihtiyacınıza cevap vererek evinize orman taşınmışçasına ambiyans yaratmakta yardım etmekteyiz.

Dayanıklı Bitki Bakımları

Dayanıklı bitkiler diğer hassas çiçekler gibi çabucak solup ölmezler. Doğal olarak ölmeleri neredeyse imkansızdır. Evinde bitkilerin verdiği doğa soluğunu hissetmek isteyen ancak vakti olmayanların ya da üşenenlerin en iyi dostu olarak sayılabilirler.

Bakımı kolay bu bitkiler vaktinizi harcamada sizinle arkadaş olabilirler. Üstelik onlara tek yapmanız gereken ihtiyacı olan su ve ışığı düzenli olarak sağlayıp onları bolca sevmeniz. Böylelikle ruhunuzu tüm negatifliklerden arındırırken soluduğunuz havayı da temizlersiniz. Sitemizden ulaşabileceğiniz pek çok dayanıklı bitki seçeneğiyle şehir havasından kaçıp evinize sığınmayı dört gözle bekleyeceksiniz.

Dayanıklı Bitki Faydaları

Sadece dayanıklı bitkilerin değil, bize yoldaş olan doğanın tüm eserlerinin hepimize faydası vardır. Dünyamız onlarsız hiçbir şeye benzemeyeceği gibi bizim ve tüm canlıların yaşamasını sağlarlar. Bu nedenle bilinçsiz doğa katliamının önüne nerede olursak olalım geçmemiz gerekmektedir.

Evde dayanıklı bitki yetiştirmenin kanıtlanmış birçok yararı vardır. Yapılan araştırmalar sonucu bitkiler; üretkenliğimizi, yaratıcı düşüncelerimizin ortaya çıkışındaki fazlalığı ve odak durumumuzu müthiş bir şekilde arttırır. Özellikle çalışan veya okuyan kesim evlerindeki yeşil alanda çalışarak farkı görebilirler. Eğer doğayla eviniz henüz tanışmadıysa internet mağazamız aracılığıyla yeşillerin esintilerini mekanınızda yaratmaya başlayabilirsiniz.

Bulunduğunuz ortamın oksijen seviyesini arttırarak kapalı alanın rehavetinden uzaklaşır ve daha ferah bir solunum sahasına sahip olursunuz. Zararlı toksinleri emer, nem oranını dengeler. Soluduğunuz havayı daha kaliteli ve sağlığımız için daha uyumlu hale getirirler. Böylece kapalı mekandaki betonumsu havadan ve virüslerden kurtulmanızı sağlarlar.

İlginçtir ki, evimizi şenlendiren bu güzel bitkiler fazla gürültüyü çekip alırlar. Gürültü kirliliğini azaltarak daha sakin, daha huzurlu bir ortamda yaşamanıza fırsat verir. Stresinizi emer, vücudunuzu daha elverişli hale getirirler. En önemli ve en hoş faydaları ise bize mutluluk vermeleri. Vücudumuzda yarattıkları harika etkilerin yanında, çevremize daha pozitif yaklaşmamıza sebep olurlar. Ayrıca dekorasyon ögesi olarak evimizi şaha kaldıracak etkiyi verirler.

Dayanıklı Bitki Çeşitleri

Yetiştirmeye çalıştığınız her bitki soluyor, yeterince çoğalmıyor ve çabucak aranızdan ayrılıyorsa bitkilerle aranızın iyi olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak dayanıklı olan bitkilerin sizinle dostluğunuzu pekiştirmesi gibi bir güzelliği vardır. Çünkü gerekli su ihtiyacını ve güneş ışığını sağlarsanız uzun süre sizinle olmalarını sağlayabilirsiniz.

Pachira Bahçesi

Sitemizde yer alan dayanıklı bitkilerle siz de doğanın sunduğu steril ve huzur ortamını anında sağlayabilirsiniz. İşe el yapımı seramik içinde gelen Pachira Bahçesi ile başlayabilirsiniz. Pachira’ya para çiçeği de denmektedir. Kapalı alanlarda kolaylıkla yetiştirilebilir. Eski bir Çin felsefesi olan Feng Shui öğretisine göre bitkinin ihtiyaç duyacağı alana yerleştirilmiş Pachira, refah ve şans getirir. Para ağacının tepesinde şanslı sayılan 5 loblu yapraklar, doğadaki 5 elementi temsil ederken mutluluğu yakaladığı varsayılır.  Işığı alan ya da yarı aydınlık ortamlarda zorlanmadan yetişirler. Haftada 1 kere sulanması yeterlidir, aksi halde aşırı suda boğularak kökleri çürüyebilir.

Minyatür Meyveli Mandalina Ağacı

Minyatür meyveli mandalina ağacı özgün desenli seramik saksıyla gönderilir. Bu tür saksı bitkileri kokusuyla ruhunuzu güzelliklerle harmanlarken, sadece kendinize değil sevdiklerinize de hediye olarak verebilirsiniz. Kış aylarında sadece 9 - 10 gün olacak şekilde çok az suyla , yaz mevsiminde ise haftada bir iki kez tüm yapraklarını ıslatarak bakımını sağlayabilirsiniz. Kışın soğuğuna dayanıklı değildir, bu nedenle aşırı soğukta bırakmadan yeterli sıcaklığı sağlamalısınız. Meyveli ağaçlarda çok ve sürekli sulama yapraklarının çürümesine ve dökülmesine neden olabilir.

Euphorbia Red Kaktüs

Dekoratif şekilde hazırlanan ve sizi kendine çeken görüntüsüyle evinizin başköşesinde her daim durmaya hazır bir kaktüs türüdür. Bol aydınlığı oldukça seven kaktüsü ışığı alan yerlere koymanızda fayda vardır. Çöl iklimine uyum sağladığı için susuzluğa dayanıklıdırlar, bu nedenle fazla sulanmayı sevmezler. Yaz aylarında haftada bir suya ihtiyaç duyar. Kış aylarındaysa 15 - 20 gün su görmesi yeterlidir.

Web sitemizdeki diğer kaktüs çiçekleri de aynı bakımla yetiştirilebilir. Mini kaktüs ve sukulentlerden oluşan kaktüs bahçesi ürünlerimiz de aynı güzellikte dekorlanır. Bir diğer dayanıklı bitkimiz Ficus Ginseng Bonsai ise, az ışık alan alanları sevmez ancak güneş ışığına direkt maruz bırakılmamalıdır. Pencerelerden gelen gün ışığı bile bu saksı bitkilerini kendi kendine büyütebilir. Tüm ürünlerimiz gibi el yapımı desenlerden oluşan seramik saksısıyla beraber yollanır. Bonsai türlerinin boyları 15 metreyi aşabilir ancak bodur ağaç olarak saksılarda da kendine yer bulabilir.

Özellikle iç mekanlarda şık bir dekoratif hava sunan ve zahmetsiz yetişen paşa kılıcı, gerçekten de kılıca benzediği için bu adı almıştır. Bulunduğu ortama kolayca uyum sağlar. Gölge ve karanlık yerlerde gelişimini sürdürebilse de güneş alan tarafı neresiyse yaprakları oraya yönelir. Bu yüzden tüm yaprakların eşit şekilde güneş ışığı alması sağlanmalıdır. Hatta optimum yetişme olanaklarının hepsi aynı anda sağlanırsa çiçek bile açabilir.

Susuzluğa Dayanıklı Bitkiler

Susuzluğa dayanıklı bitkiler denildiğinde akla ilk olarak kaktüs gelmektedir. Kaktüsler farklı formları ve tasarımları ile karşımıza çıkmaktadır. Saksıda kaktüs çeşitlerinden teraryum çeşitlerine kadar birçok farklı tasarım öne çıkmaktadır. Kaktüsler çöl bitkisi olduğundan susuzluğa karşı oldukça dayanıklıdır. Kaktüse uzun süre boyunca su verilmese de sararıp solmadan büyümeye devam etmektedir. Bu özelliğinden dolayı insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle çalışan ve sıklıkla evde bulunamayan insanlar için bakımı en kolay bitkilerden biridir. 

Susuzluğa dayanıklı bitkilerden biri de aloe vera bitkisidir. Aloe vera, süs bitkisi olarak hem evlerde hem de balkon ya da bahçelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Aloe vera sulu yapraklara sahip olduğu için susuzluğa karşı yüksek oranda direnç göstermektedir. Yaz mevsiminde haftada bir, kış mevsiminde ise ayda bir sulama yapmak yeterli olacaktır. Aynı zamanda aloe vera, toprağı tamamen kurumadan sulanmaması gereken bitkilerdendir. 

Susuzluğa dayanıklı bitkilerin diğerleri ise zamia, sütleğen, kalanşo, paşa kılıcı ve yeşim bitkisi olarak sıralanmaktadır. Susuzluğa dayanıklı bitkiler, insanlara büyük kolaylık sağladığı için son yıllarda popülerliğini arttırmaktadır. Firmamız üzerinden susuzluğa dayanıklı bitki çeşitlerini inceleyebilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinden sunduğumuz hizmetleri ve bitki çeşitlerimizi görebilirsiniz. Firmamızı ziyaret ederek kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Yıllara dayanam tecrübemize güvenerek bizleri tercih edebilirsiniz.

Dayanıklı Bitki Siparişi

Wishflowersdesign.com’a tek tıkla ulaşarak ana sayfada bulunan dayanıklı bitkiler kategorisinden ürünleri bulabilirsiniz. Ev bitkisi basitliğinden sıyırarak ağaç kabukları, yapraklar ve diğer dekoratif malzemelerle, seramik kaplarla canlı bitkilerinizi hasarsız size ulaştırırız. Böylelikle sadece yeşilin değil, toprağın sakin rengiyle de doğayı evinize getiririz.

Bölgelere göre değişen uygun fiyatlı taşıma ücretlerimizle arzuladığınız yere sipariş verebilir, istediğiniz tarihte teslimat günü ve saatini belirleyerek ürünlere dilediğiniz an sahip olabilirsiniz. Güvenli ödeme ve tazelik garantimizle oluşturduğunuz siparişi jet hızında kargolarız. Özenle paketleyerek bitkinizin ve seramik kaplarınıza gelebilecek hasarı sıfıra indiririz.

Çok sevdiğiniz eşiniz, sevgiliniz, anneniz için duygularınızı belirtme yollarından en güzeli sizden gelen hoş görüntülü ve büyüleyici kokulu bir çiçektir. Dilerseniz internet mağazamızda bulunan diğer ürünlerle, özel günlerinizde zevkinize göre düzenlediğimiz aranjman ve buket çeşitlerini görüntüleyip sevdiklerinizi mutlu edebilir; aranızdaki yegane sevgiye bir düğüm de siz atabilirsiniz.