TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Yeşil Yapraklı Çiçekler

Sıralama:

Yeşil Yapraklı Çiçekler, Online Sipariş

Yeşil yapraklı çiçekler, pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Birbirinden farklı çeşitleri bulunmakta olan yeşil yapraklı çiçekler, ışık ve benzeri unsurlara dikkat edilerek alınması gerekli olan çiçekler arasında yer almaktadır. Bu nedenle yeşil yapraklı bitkiler alınmadan önce bitki hakkında bilgi edinilmesi büyük önem taşımaktadır.

Yeşil bitkiler, özellikle ortamın havasını değiştirmek için kullanılmakta olan bitkilerdir. Günümüzde yeşil alanların fazlasıyla azalması ile birlikte birçok kişi yeşil çevreyi kendi evinde ya da iş merkezinde oluşturmaya çalışmaktadır. Yeşil yapraklı bitkiler, genel olarak giriş alanlarında kullanılmaktadır. Giriş alanlarını daha geniş ve modern göstermek amacı ile bu bitkiler sık sık tercih edilmektedir.

Çiçekler aynı zamanda hoş bir görüntü sağlamak amacı ile de tercih edilmektedir. Daha modern bir görünüm elde etmek üzere birbirinden farklı çeşit çiçek bir arada kullanılabilmektedir. Ancak kullanılmakta olan çiçeklere belirli zaman aralıkları ile bakım yapılması gerekir.

Yeşil yaprağa sahip olan çiçeklerin bakımının yapılabilmesi için çiçeğe özel malzemeler bulunması gerekebilir. Çiçek bakımı için gerekli olan bu malzemeleri kolay bir şekilde elde etmek mümkündür. Çiçeklerin bakımı için gerekli olan malzemeyi aldıktan sonra çiçek çeşidinin bakımının nasıl yapıldığı da öğrenilebilmektedir. Çiçek çeşitleri ve çiçek siparişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Çiçek Siparişi

Yeşil yapraklı çiçek gönderme işlemi, pek çok işlem için tercih edilmektedir. Günümüzde insanlar yeşil bitkileri belirli nedenlerden dolayı daha fazla tercih eder olmuştur. Bu nedenle birbirinden farklı alanlarda yeşil yapraklı çiçek siparişi verilebilmektedir.

Yeşil yapraklı çiçk siparişi, her gün tam saatinde yapılmakta olan teslimatlar ile kişiye gönderilmektedir. Türkiye’nin birçok yerinden istenilen çiçek türünün gönderilmesi mümkündür. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak müşterilerin isteklerini en kısa süre içerisinde uygulamaktayız.

Yeşil yapraklı çiçek siparişi verme işlemi, birçok alandan gerçekleştirilebilir. Ancak bu işlemin yapıldığı alan güvenilirlik bakımından uygun olmayabilir. Güvenilir alışveriş imkanı için çiçek siparişi verilen alanlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Güvenilir alışveriş imkanı sağlayarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Yeşil yapraklı çiçek siparişi vererek taze çiçekleri ayağınıza getirebilirsiniz. Birbirinden farklı çiçek çeşitleri ile ortama en uygun olan çiçek çeşidini kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Çiçeklerin Avantajları

Yeşil yapraklı çiçekler, birbirinden farklı amaçlar ile kullanılmakta olan bitkilerdir. Günümüzde yeşil alanların azalması nedeni ile insanlar, yeşil bitkileri evlerinde yetiştirmeye başlamıştır. Yeşil yapraklı çiçekler evde yetiştirilirken kişiye birbirinden farklı avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlardan ilki ve en önemlisi ise ortamın havasının değişimidir.

Online alışveriş sitesi üzerinden sıklıkla tercih edilmekte olan çiçekler, ortamın daha yeşil ve ferah görünmesini sağlamaktadır. Büyük saksılar ile evinize teslim edilmekte olan yeşil yapraklı bitkiler, ortamı daha doğal göstermektedir. Daha ferah bir ortam için yeşil yapraklı bitkilerin avantajlarından yararlanabilir, bu bitkileri birçok ortamda tercih edebilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Çiçek Çeşitleri Nelerdir?

Yeşil yapraklı çiçek çeşitleri, birbirinden farklı özelliklere sahip olan çiçeklerdir. Yeşil yapraklı çiçekler, sahip oldukları özellikler bakımından çeşitlere ayrılmaktadır. Her bir çeşit türünde farklı özelliklerin bulunması nedeni ile çiçeklerin özellikleri çeşitlilik göstermektedir. Bu bitkiler için ihtiyacınız olan malzemeleri belirli alanlardan oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Yeşil yapraklı bitki çeşitleri, yaşam alanlarına göre de ayrılabilmektedir. Bu bitkilerin canlı ve doğal kalabilmeleri için ortamın belirli unsurları barındırması gerekmektedir. Her bitki çeşidinin ihtiyaç duyduğu ayrı bir ısı, nem ve ışık miktarı gerekmektedir. Yeşil yapraklı bitki çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Misyoner çiçeği (Ufo bitkisi)
 • Oxalis triangularis
 • Yeşim bitkileri
 • Tavşan kulağı kaktüsü
 • Aloe vera
 • Şans bambusu (Dracaena sanderiana)
 • Deve tabanı
 • Dragon ağacı bitkisi
 • Strelitzia nicolai
 • Salon sarmaşığı bitkisi
 • Aşk merdiveni
 • Atatürk çiçeği
 • Areka palmiyesi
 • Para bitkisi
 • Arokarya çiçeği
 • Kurdele çiçeği
 • Benjamin
 • Begonya çiçeği
 • Cennet kuşu bitkisi
 • Çin herdemyeşili
 • Barış çiçeği
 • Fil kulağı bitkisi
 • Paşa kılıcı
 • Kumkuat
 • Guzmanya
 • Yukka çiçeği
 • Zeze bitkisi
 • Orkide
 • Antoryum

Yukarıda yer alan her bir çiçek çeşidini ürün seçenekleri arasından değerlendirerek sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Yeşil yapraklı çiçekler doğru bakıldığında uzun ömürlü olan canlı bitkilerdir. 

Yeşil Yapraklı Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeşil yapraklı bitkiler, evlerde özellikle tercih edilmekte olan bitkilerdir. Ortamın daha doğal görünmesini sağlayan yeşil yapraklı çiçekler, güzelliği ile de insanları şaşırtması nedeni ile de tercih edilmektedir. Ev ve iş yerlerinde yer almakta olan teknolojik cihazlar, elektromanyetik dalga yaymakta olduğu için yeşil yaprakı bitkilere özenli bir bakım yapılması gerekmektedir.

Yeşil yapraklı bitkiler, hem dekorasyon için hem de koruyucu olarak gazlar salması için kullanılabilmektedir. Çeşitli kimyasallar nedeni ile ev ve benzeri diğer yaşam alanlarında bulunmakta olan yeşil yapraklı bitkilere yapılan bakım için belirli malzemelerin bulundurulması gerekmektedir.

Yaşam alanınızda göz alıcı salon bitkileri bulunmasını istiyorsanız bitkiler için gerekli olan araç gereçleri yapı ve peyzaj mağazalarından edinebilirsiniz. Bu çiçeklerin bakımının günlük olarak yapılması gerekmektedir. Sulama işlemi için bitkinin toprağı her gün kontrol edilmelidir.

Bitki bakımı yapabilmek için ikinci temel adım ise beslenmedir. Yeni eklimiş topraklar iki ay kadar yeterli olacak besin depo edebilmektedir. Bu nedenle taze toprak ile dikilme işlemi yapılması bir süre boyunca ideal beslenme olanağı sağlayacaktır.

Çiçekli bitkilerin mevsiminden önce beslenmesi gerekirken yapraklı bitkilerin bahar ve yaz mevsimi öncelerinde beslenmesi gerekir. Salon bitkisi sıvı ile beslenen bir bitki türüdür. Bitkilerin nitelik, özellik ve isimlerine göre gelişimi desteklenmelidir.

Konsantre sıvı besinler, sıvı gübreler ya da bitkilerin bakımı için üretilmiş olan sıvı ürünlerin tamamı bitkinin özelliği dikkate alınarak belirlenmelidir. Yeşil yapraklı bitkilerin yaprak kısımları sprey yardımı ile özen ile nemlendirilmeli, sıvı besinler ise ılık su ile bitkiye verilmelidir.

Yeşil Yapraklı Çiçeklerin Bakımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Yeşil yapraklı bitkilerin bakım işlemi, bitkilerin niteliklerine göre değişiklik göstermektedir. Yeşil yaprkalı bitkiler için ideal bir bitki bakımı gerçekleştirebilmek için ihtiyacınız olan donanımları sağlamanız bitkiler için büyük önem taşımaktadır.

Çiçeklerin bakımının yapılabilmesi için gerekli olan malzemeleri bulmak oldukça kolaydır. Yapı ve peyzaj mağazaları içerisinden bitki bakımları ile ilgili tüm araç gereçleri bulabilir, aynı zamanda bakımını yapacağınız bitki ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Yeşil yapraklı çiçeklerin bakımı için gerekli olan malzemeler aşağıda sırası ile belirtilmiştir.

 • Saksı kabı ve saksı tabağı
 • Bitki makası
 • Haşerat ve mantar ödürmek için sprey ya da ilaç
 • Bitki destek ve bağ çubukları
 • Granül ya da sıvı gübre
 • Sulama kabı ve sulama için sprey şişe
 • Nemlendirme işlemi için sprey

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu malzemelerin belirli zaman aralıkları ile kullanılması ve bitkiye özel olarak bakım yapılması gerekmektedir. Bitkinin bakımı hakkında bilgi edindikten sonra yukarıdaki malzemeler yardımı ile bitkinizin daha göz alıcı ve doğal gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Çiçekler İçin Önemli Unsurlar Nelerdir?

Yeşil yapraklı bitkileri ev ya da iş yerlerinde bulundururken belirli unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Salon bitkileri olarak adlandırılmakta olan ve birçok yerde dikkat çeken bitkiler, belirli koşulların sağlanması durumunda canlılık ve tazeliklerini sürdürür. Yeşil yapraklı çiçeklerin tazeliklerini sürdürmeleri için önemli olan unsurlar şunlardır:

1. Işık

Bitkinin cinsi ve bakım özelliklerine göre ışık miktarının ayarlanması gerekmektedir. Bazı bitkiler doğrudan güneş ışığı istemedikleri için bu bitkilere dolaylı olarak güneş ışığı sunmak gerekir. Çiçeğin niteliğine bakılarak bitkilerin konumlandırılması, bitkilerin daha uzun süre boyunca tazeliklerini korumalarını sağlayacaktır.

Çiçekleri yaz mevsiminde kuzey yönüne yerleştirmek, çiçeklerin doğru miktarda ve şekilde ışık almalarını sağlamaktadır. Doğal bakım ve güneş banyosu ise bitki özelliklerine göre ayarlanır. Bitkilerin bu nedenle dikkatli bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

2. Nem

İnsanlar gibi bitkiler için de en önemli faktör nem olarak bilinmektedir. Bitkilerin sahip oldukları özelliklere göre ideal olan nem dengelerinin sağlanması bitki büyük önem taşımaktadır. İnce yapraklı ve naif olan bitkiler yoğun menden hoşlanmaları nedeni ile banyo ve benzeri buharlı ortamlarda daha canlı ve göz alıcı olurlar. Bazı bitkiler ise sudan almış oldukları nem ile yetinebilmektedir.

3. Isı

Bitkilerin büyüme dönemlernde sabit ısı sağlamak büyük önem taşımaktadır. Özellikle sabit ısı sağlanması yeni yetiştirmeye başlayanlar için daha önemlidir. İç mekan bitkilerinein bakımı, doğru miktarda ısı ve ışık sağlanarak yapılır. Bu sayede yaprakların daima yeşil ve canlı kalması sağlanmaktadır.

Yeşil yapraklı çiçekler için özellikle sonbahar ve kış aylarında soğuk sızdıran camların önlerinde bitki bulundurulmaması büyük önem taşır. İdeal ısı sağlanamadığı zaman bitkinin şahane şekilde büyümesi ve filizlenmesi önlenmiş olur.