TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Siparişini Takip Et
Sepetim0TL

Beyaz Lale

Sıralama:

Beyaz Lale, En Şık Beyaz Lale Siparişi

Otsu ve soğanlı bir bitki olan lale, bir çok çeşidi ile Anadolu’da yaşamını sürdüren bir çiçektir. Beyaz laleler bunlardan en çok beğenilen asaleti ve zarafeti ile gönlümüzü çalan türlerinden biridir. Hatta geçmiş tarihimizde Osmanlı döneminde, Lale döneminin geçmesi, Lalelerle süslenmiş saraylar, lale motifleriyle, desenleriyle yapılmış mimari yapıları görürüz. O dönemlerin şiirlerine ve aşklarına konu olmuş bir çiçektir laleler. Adeta sanat unsuru olmuştur. Bu sebeple günümüzde de çok fazla ilgi görmektedir. Özellikle ebru sanatı lale motifi ile başlamıştır. Ebru denilince akılda lale simgesi oluşur.

Laleler, çok sevilen çiçeklerdir. Birbirinden güzel renkleriyle, bulunduğu ortama canlılık katarlar. Her bir rengin kendine has anlamı vardır. Sevdiklerinize istediğiniz mesajı, laleler aracıyla iletmeniz mümkün. En fazla tercih edilen lalelerin başında ise beyaz laleler gelir. Saflığı, temizliği ve masumiyeti simgeleyen beyaz laleler, etli ve gösterişli yapraklarıyla tüm dikkatleri üzerlerine toplamayı başarırlar. Lale çiçekleri dayanıklı bir bitki türü oldukları için, çoğu zorlu koşula uyum sağlayabilirler.

Beyaz lale, evinizi, işyerlerinizi güzelleştirip, canlılık kazandırır. Bakımı son derece pratiktir. Bakımı kolay olduğu için her yerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Fazla suya ihtiyaç duymayan beyaz laleleri, yaz kış fark etmeksizin iki haftada bir kez sulamanız yeterli olacaktır. Çok fazla sulanan laleler zarar görür. Sulama işlemini yapmadan önce suyun dinlendirilmiş, içme suyu olmasına özen gösterin. Lalelerin saksı altları mutlaka delikli yapıda olmalıdır. Aksi takdirde fazla suyu atamazsa kökler çürür.

Lale, mevsimlik çiçek açan bir bitki olduğu için, toprak değişimine pekte ihtiyaç duymaz. Toprağını nemli tutmak, toprakta veya yapraklarında oluşan böceklenmeleri temizlemek, verilen suyun fazlasının süzüldüğüne dikkat etmek, ve ışık alan bir yere koymak, beyaz lale bakımı için yeterli olan temel bakım aşamalarıdır. Doğrudan güneş ışığı alan bir yere veya karanlık bir yere koymak, laleyi maalesef ki olumsuz etkiler. Bu sebeple yarı gölge ve aydınlık ortamlara koymakta yarar var.

Lale çiçeği, soğanlı bir bitki olduğu için budaması yapılmaz. Budamaya ihtiyaç duyduğunu düşündüğünüzde, bitkiye zarar vermeden dikkatli bir şekilde, steril edilmiş bir makas ile solan laleleri ayırmak yeterlidir. Konumlandıracağınız yerde hasta bitki bulundurmanız da lalenizi olumsuz etkileyebilir. Lalelerin bakımıyla alakalı en önemli hususlardan biride, lalelerin hava akımına maruz kalmaması gerektiğidir. Lalenize uygun yerin çok fazla rüzgar almayan bir ortam olması önemlidir.

Çok sevilen laleleri, çoğaltarak kendinize ferah, gösterişli bir alan oluşturabilir ve ya sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Lalenin çoğaltma işlemi son derece kolaydır. Lale bitkisinin çoğaltılması kökten ayırma yöntemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem hem zahmetsiz hem de her ortamda rahat bir şekilde yapılabilecek bitki çoğaltma yöntemidir. Çoğaltılması sırasında köklerinden ayrılan laleyi, en kısa sürede ayrılan köklerinden başka bir saksı içerisine dikerek çoğaltma işlemini tamamlayabilirsiniz. 

Beyaz Lale Anlamı

Lalelerin ne kadar özel ve bakım açısından da oldukça kolay çiçekler olduğunu bilmeyen yoktur. Hemen hemen her renge sahip olan gösterişli lale çiçekleri, tüm renkleri için kendisine ayrı ayrı anlamlar yüklemiştir. Beyaz laleler; aşkı, tutkuyu, saflığı, zarifliği, masumiyeti yansıtır. Bunun sebebi ise, baharın gelişiyle bağdaştırılır ve baharı karşılamak için, parklara, sokaklara, bahçelere birbirinden güzel laleler dikilir. Lalelerin etrafa saçtığı enerji sayesinde insanların içi kıpır kıpır olur. 

Beyaz lale çiçekleri hakkında birçok hikaye bulunmaktadır. Aralarında en fazla bilinen ve kuşaktan kuşağa aktarılan hikaye ise doğu edebiyatındaki lalenin kökenidir. Bu hikayeye göre yaprağın üstündeki bir çiğ tanesine yıldırım düşmüş, düşen yıldırım böylece çiğ tanesinin ve yaprağın bir anda alev almasına sebebiyet vermiştir. Sonrasında donarak lale şeklini almıştır. Bu hikayeden dolayı lale çiçeğinin ortasındaki koyu rengin sebebinin bu yanma işlemi sonucu olduğuna inanılır.

Bu gibi daha birçok hikayeye can verir ihtişamlı laleler. Renklerine göre farklı farklı anlamlar taşırlar. Saflığı, sevgiyi, berraklığı simgeleyen beyaz lale çiçekleri, saf sevgiyi aktarmanın en güzel yollarından bir tanesidir. Aynı zamanda pişmanlığı da simgeleyen beyaz laleler, özür dilemek için tercih edilirler. Kalbini kırdığınız sevdiklerinizin, gönlünü almak için onlara beyaz lale hediye edebilirsiniz. Kırılan kalbin, onarılması beyaz laleler sayesinde düşündüğünüzden kolay olacaktır.

Beyaz lale hediye ettiğiniz kimselere, aslında ona karşı temiz duygular barındırdığınızın mesajını vermiş olursunuz. Karşınızdakine bu duyguyu hissettirebilmek aslında bir çiçek armağan etmek kadar kolaydır. Tüm güzel duygularınızı ve düşüncelerinizi tek bir çiçek üzerinden sevdiklerinize aktarabilmek, onları mutlu etmek güzel hazırlanmış beyaz lale buketi sayesinde mümkündür. Beyaz lale, güzel anlamlarıyla, verdiği enerji ile herkesin edinmek isteyeceği bir bitki türüdür.

Beyaz Lale Buketi

Beyaz lale, birçok konseptle karşımıza çıkıyor. Çoğu zaman vazo içerisinde, çoğu zaman kutulu bir şekilde. En fazla tercih edilenlerden biri ise, lalelerden oluşan bir bukettir. Beyaz laleleri farklı alanlarda kullanırız. Yeni iş, yeni ev, doğum hediyesi, anneler günü ve mezuniyet gibi daha birçok alan sayabiliriz. Yani özetle önemli günlerin vazgeçilmezidir.

Düğün, nişan, nikah törenlerinde, müstakbel eşinize bir jest yapmak istiyorsanız eğer beyaz lale buketinden faydalanabilirsiniz. Gerçek lalelerden oluşmuş bir çiçek buketine kimse hayır diyemez. Etli yapraklarının birleşmesiyle ortaya çıkan büyüleyici görüntüsü ve mis kokusuyla beyaz laleler, son dönemlerin vazgeçilmezi olmuştur.

Gelin arabalarını süslerken  beyaz lale buketinden de yararlanılır. Zarif görüntüsü sayesinde arabaya ayrı bir hava katan laleler, görenlerin akıllarında yer eder. Çok abartılı olmasın fakat hafızalarda kalsın, herkesin beğenisini toplasın diyorsanız eğer, beyaz lale buketleri tam olarak sizler için. Beyaz lale buketi, sade ve şıklığı birlikte seven gelinlerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Beyaz lale buketini bebek partilerinde veya doğum günlerinde de tercih edebilirsiniz. Saflık ve masumiyet ile ilişkilendirilir. Bu da cennetten gelen saf ve masum bir bebek için mükemmel bir seçim olacaktır. Bunun yanında beyaz laleler vefat eden kişiyi saygıyla anmak için cenaze törenlerinde de tercih edilmektedir. 

Beyaz Lale Gelin Çiçeği

Beyaz lalelerin en fazla tercih edildiği yerlerin başında ise düğünler gelmektedir. Düğün, nişan, kız isteme organizasyonlarında sıklıkla kullanılır. Beyaz laleler, bulunduğu ortamı ferahlatır, canlandırır. Bu sebeple özel günlerin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Günümüzde çoğu organizasyon şirketi özel günler için, çiçekler arasında en fazla beyaz laleleri kullanarak, görsel şölen yaşatır.

Beyaz lale çiçeklerinin sevilerek kullanıldığı bir başka alan ise, gelin çiçekleridir. Gelinler, en mutlu günlerinde, şık görünmek istedikleri gibi aslında bir o kadarda, göz yoran detaylardan  kaçınırlar. Bu sebeple beyaz laleler, gelinlerin vazgeçilmezi olmuştur. Hem sade hem şık görünmek isteyen gelinler, amaçlarına ulaşmak için beyaz laleyi konseptlerine uydururlar.

Gelinliğinizin modeline, makyajınıza hatta saçınıza uygun farklı konseptleriyle beyaz laleler, özel gününüzü unutulmaz kılacaktır. Birbirinden güzel beyaz lale gelin çiçeklerine, sitemizden güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz. Saflığı simgeleyen beyaz lale çiçekleri, her gelinin güzelliğine güzellik katacaktır. Hayatınızda unutulmayacak, özel anlarınızı riske atmayın, lalelerden yararlanın. 

Beyaz Lale Online Sipariş

Beyaz lale, özellikle son dönemde çok fazla rağbet görmektedir. Beyaz lale çiçekleri özel günlerinizi, canlandıracak ve unutulmaz kılacaktır. Laleler, ister sevdiklerinize isterseniz de kendinize armağan edebileceğiniz çok şık dekoratif çiçeklerdir. Gösterişli olduğu kadar zarifte olan beyaz lale çiçekleri, herkes tarafından beğeni toplarken, akıllarda yer edecektir. Çiçek sever bir insansanız eğer, sizde beyaz lale çiçeklerinin büyüleyici güzelliğine kapılarınızı açmalısınız.

Sizde beyaz lale almaya karar verdiyseniz ve nereden temin edeceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız eğer, tam da bu noktada devreye Wish Flowers Design ailesi girer. En kaliteli beyaz laleleri en uygun fiyatlarla birleştirerek hizmetinize sunduk. Tek yapmanız gereken, size uygun olduğunu düşündüğünüz beyaz laleyi sepetinize atıp, adımları takip ederek siparişinizi oluşturmak. Siz gönül rahatlığı ile siparişinizi oluşturun, biz güvenilir bir şekilde adresinize teslim edelim.