TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Bitki

Sıralama:

Bitki, Bitki Çeşitleri, En Şık Bitkiler

Bitki, fotosentez yaparak kendi besinini üretebilen, bulunduğu toprağa kökleriyle tutunan ağaç, çiçek, çalı, yosun, otları içerisinde barındıran büyük bir canlı alemidir. Bulunduğumuz coğrafyaya güzellik katarlar. Yeşil renkleri ve gösterişli yapıları sayesinde yaşam alanımızı adeta cennete çevirirler. Bitkiler enerjilerini güneş ışığından alırlar.

Maalesef ki bitkiler olmasa pek çok canlı organizma yaşamını sürdüremez. Çünkü bitkiler temel besin kaynağıdır. Hava gibi maddeleri canlıların hayatlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan şeker gibi organik bileşiklere dönüştürme özelliği vardır. Bitkilerin en önemli yararlarından biri de erozyonu önleyebilir olmalarıdır. Böylesi önemli canlı türü biz insanlara verilmiş en büyük armağandır. 

Bitki Çeşitleri

Yüz binlerce bitki çeşidi bulunmaktadır. Her bir bitkinin kendine has ekolojik istekleri vardır. Birçok canlının yaşamını sürdürmesine yardımcı olan bitkiler, dünyada vazgeçilmez varlıklardandır. Bitkiler olmasa hayat cansız ve bunaltıcı görünürdü. Dünyanın her yerinde farklı farklı bitkiler yetişir. Bitkiler temelde iki farklı gruba ayrılır. Bunlardan ilki tohumlu bir diğeri tohumsuz bitkilerdir.

Tohumlu Bitkiler: Tohumlu bitkilerde kendi içerisinde açık ve kapalı tohum olarak ikiye ayrılır. Açık tohumlu bitkiler; ağaçlar ya da çalı şeklinde bulunurlar. Tümüyle odunsu olan bu bitkiler genellikle yeşil olup, yaprakları çoğunlukla iğnemsi, şeritsi şekildedirler. Genel olarak kuraklığa dayanıklı ve uzun ömürlüdürler.

Kapalı tohumlu bitkiler ise; evrimsel bakımdan en iyi gelişmiş ve en büyük bitki grubudur. Odunsu ve otsu çeşitleri vardır. Çenek sayısına göre tek çenekli ve çift çenekli diye ikiye ayrılırlar. Çok yıllık olanların bazıları yaprağını dökerken bazıları yaprak dökmezler. Kapalı tohumluların üreme organları çiçekleridir.

Tohumsuz Bitkiler: Tohum ve çiçek oluşumu görülmeyen, sporlar vasıtasıyla çoğalan bitkilerdir. En çok bilinen örnekleri eğrelti otu ve kara yosundur. Üreme spor aracılığı ile gerçekleşir. Bu türde eşeyli ve eşeysiz üremenin birbirini takip etme döngüsü görülür. İletim demetlerine sahip olan ve olmayan türleri mevcuttur. Nehir ve akarsu kenarlarında, yağmur ormanlarında yani nemli bölgelerde yaşarlar.

İç Mekan Bitkileri

İç mekan bitkileri bulunduğu ortamın havasını değiştirir, güzelleştirir. Dilediğiniz büyüklükte bir iç mekan bitkisi ile çok şık dekorasyonlar oluşturabilir hatta birden çok bitki kullanarak kendi botanik alanınızı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda iç mekan bitkileri son dönemlerde en çok hediye edilen çiçekler arasındadır. Anneler gününden, babalar gününde, sevgililer gününde, yıldönümlerinde, doğum günlerinde, yeni ev, yeni iş ve daha bir sürü özel günün kurtarıcı olmuştur salon bitkileri.

Sitemizde farklı farklı birçok iç mekan bitki seçeneği olduğu için kendi zevk ve bütçenize uygun olanı kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. İç mekan bitkisi satın almak istiyorsanız eğer, tamda olması gereken yerdesiniz. Gelin hep beraber sitemizdeki salon bitkilerinden en sık tercih edilenleri detaylarıyla inceleyelim.

Ortanca Çiçeği: Tam bir yaz çiçeği olan ortancalar, renkleriyle herkesi kendilerine hayran bırakıyorlar. İşyerlerine ve evlere çok yakışan mis kokulu bir bitki türüdür. Bakımının kolay oluşu ile de ayrıca talep görür. Yarı aydınlık bir yerde hızlıca gelişecektir. Suyu seven ortancalar, topraklarının ıslak kalmasından hoşlanmazlar. Verdiğiniz suyun dinlenmiş olması gelişimi için çok önemlidir.

Starliçe Çiçeği: Evlerin, ofislerin yani tüm iç mekanların vazgeçilmez çiçeği olan starliçe bakımı son derece pratiktir. Haftada bir iki kez sulamanız ve doğrudan güneş ışığı almayan bir yere koymanız yeterli olacaktır. Görüntüsünün farklılığı ve akılda kalıcılığı sebebiyle çok sevilir. Şık çiçeğin bir diğer ismi ise cennet kuşudur. Çiçeğin bir kuşun kafasını andırdığı sebebiyle böyle isimlendirilmiştir.

Zamia Çiçeği: Çok dayanıklı bir bitkidir. Bundan dolayı iç mekanlarda çok fazla tercih edilir. Uzun süre susuzluğa dayanabilir fakat düzensiz ve bol sulama karşısında ölebilir. Zamia bitkisinin çoğaltılması da oldukça kolaydır. Bitkinizi çoğaltarak devamlılığını sağlayabilirsiniz. Küçük ve sık yapraklarıyla, görenlerin beğenisini toplayan çok canlı bir çiçek türüdür. Gittiğimiz yerlerde zamia çiçeğine sıklıkla rastlarız.

Orkide Çiçeği: Çok fazla tercih edilen orkideler özellikle son dönemlerde insanların birbirine hediye olarak takdim ettiği bir bitkidir. Zarif görünümlerinin, bulundukları ortamı güzelleştirme etkisi vardır. Orkideler güneş ışığını pek sevmezler, ama karanlık bir ortamda da yaşayamazlar. Fazla sulanırsa kökleri zarar görür. Haftada bir iki kez dinlendirilmiş su ile sulamak yeterli olacaktır.

Medinilla Magnifica Çiçeği: Çiçeklerinin güzelliği ile herkesi hayran bırakan çok şık bir salon bitkisidir. Koyu renkli, çizgili yaprakları mevcuttur. Açan çiçekleri de üzüm salkımlarını anımsatır. Pembe renklidir. Doğrudan güneş ışığına kalmamalıdır. Nemli ortamları son derece seven bu bitkiyi yaz aylarında su püskürtme yöntemiyle sıkça sulamak gerekir.

Guzmanya Çiçeği: Bir başka salon bitki türümüz ise, guzmanyadır. Guzmanya çiçeği renklerinin güzelliği ile akıllarda kalan ve son derece zarif bir bitkidir. Bakımı oldukça kolaydır. Bu yüzden çok tercih edilir. Yaz aylarında haftada iki, kış aylarında ise toprağı kurudukça su vermeniz ve gün ışığı alan bir yere koymanız yeterli olacaktır.

Canlı Bitki Çeşitleri

Canlı bitkilerde tıpkı biz insanlar gibi sevdikçe ve ilgi gösterdikçe büyüyüp, gelişirler. Özenerek baktığımız canlı bir bitki bizlere çok uzun yıllar arkadaşlık yapar. Bitkilerle ilgilendiğimiz zamanlar, günün yorgunluğunu, stresini attığımızı fark ederiz. Ayrıca bazı bitkilerin bulundukları ortamda kötü havayı temizleme özelliği vardır. Binlerce hatta yüz binlerce canlı bitki türü vardır. Canlı bitki satın almak istiyorsanız, gelin birlikte en fazla tercih edilen türlerden birkaçına değinelim.

Aşk Merdiveni Bitkisi: Hem iç hem de dış mekanlarda rahatlıkla bakılabilecek bir canlı bitki türüdür. Yapraklarının sıklığı ve yeşilliği bulunduğu ortama adeta orman havası katacaktır. Bakımına dikkat edildiği takdirde uzun ömürlü bir bitkidir. Haftada bir iki kez sulamanız ve doğrudan güneş alan bir yere bırakmamanız yeterli olacaktır. Çok çabuk büyüyen bir bitki türüdür.

Devetabanı Bitkisi: Kalpli ve delikli yaprakları olan tropikal bir bitkidir devetabanı. Desenli yaprakları hoş bir görüntü sağladığı için çiçeksever insanların vazgeçilmez tercihlerinden birisidir. Yaz aylarında her gün sulamanız gerekebilir. Kış aylarında da toprağın nemine bakarak su vermelisiniz. Yarı gölge bir yere koymalısınız. Doğrudan güneşe maruz kalırsa yaprakları solabilir.

Benjamin Bitkisi: Hem dış mekana hem de iç mekana uygundur. Benjamin çiçeği aydınlık ortamları çok sever bu sebeple daha hızlı gelişim gösterir. Sulama işlemini toprağı kurudukça yapabilirsiniz. Her ortama uyum sağlayabilen dayanıklı bir türdür. Hediye etmek için de son derece uygundur.

Kraton Çiçeği: Uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Kırmızı detaylı geniş yapraklarıyla tam bir ofis çiçeğidir. Bakımı da oldukça kolay olan bu bitki, hava akımından ve doğrudan güneş ışığından hoşlanmaz. Yaz aylarında toprağı kurudukça sulanması gerekir. Kış aylarında nadiren sulamanız yeterli olacaktır. Bazen alt kısımlarından yaprak düşse dahi üstleri tekrar çoğalmaya devam eder.

Areka Palmiyesi: Bulunduğu havayı temizleme özelliğine sahip olan areka palmiyesi çok fazla tercih edilen canlı bitki çeşitlerindendir. Çok sıcak veya soğuk bir ortama koymazsanız çok uzun süre yaşayacaktır. Suyu seven bir bitkidir yaz aylarında bolca, kış aylarında ise toprağı kurudukça sulamanızda fayda var.

Bunlar haricinde dayanıklı bitkiler hakkında bilgi edinmek ve sipariş vermek isterseniz ilgili dayanıklı bitkiler kategorimize göz atabilirsiniz.

Saksı Bitkisi Satın Al

Birbirinden güzel süs bitkilerinden edinerek bulunduğunuz yeri hoş bir yaşam alanına çevirip, canlı kılmak tamamen sizlerin elinde. Canlı dostlarımıza ofislerde, evlerde veya dış mekanlarda ev sahipliği yapabiliriz. Saksı çiçekleri edinmek istiyor ve seçim yapmakta zorlanıyorsanız doğru yerdesiniz. Biz Wish Flowers Design ailesi olaraktan sizler için en güzel saksı bitki türlerini bir araya getirdik.

Sitemizi inceleyerek kendi zevkinize ve bütçenize uygun çiçeği seçebilir ve güvenilir bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Online bir şekilde hızlıca çiçek siparişi verebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece istediğiniz çiçek modeline tıklayıp, adımları takip ederek sipariş oluşturmak. Satın aldığınız canlı çiçekleri sizlere sorunsuz ve güvenilir bir şekilde ulaştırmak için çok çalışıyoruz. Unutmayın Wish Flower Design sizi mağdur etmez, mutlu eder.