TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Düğün Çiçekleri

Sıralama:

Düğün Çiçekleri ve Fiyatları, Şık Düğün Çiçekleri

Sevdiğimiz insanla hayatlarımızı birleştirmek için el ele verdiğimiz en özel gün düğün günüdür. Bu gün içerisinde her şeyin ince düşünülmüş ve kusursuz olmasını isteriz. Hayatımızın her anında güzel hatırlamak ve hatırlanmak asıl gayemizdir. Oldukça sancılı bir süreçtir. Fakat, yaşanan tüm strese değecek kadar manidar ve önemlidir düğün töreni.

Gelinlik, damatlık, düğün salonu, düğün pastası, davetiyeler, organizasyon ekibi derken birçok konuya kafa yorarız. Bu hususlar dışında çok önemli bir başka ayrıntı ise düğün çiçekleridir. Gelinliğimizi tamamlayacak bir düğün çiçeği arayışına gireriz. Hem makyajla uyumlu olsun hem gelinlikle derken baya kararsızlık yaşarız. Düğün çiçeği seçerken önemli olan birkaç husus vardır.

Bunlardan ilki ve en önemlisi çiçeklerin sıkı bir şekilde birleştirilmiş olmasıdır. Çünkü düğün günü ve fotoğraf çekimleri esnasında çok fazla hareket halinde olunacağından, çiçek dağılıp, kopabilir. Bunlara sebebiyet vermemek için dikkat edilmesi gerekilir. Düğünden yıllar sonra hala ilk günkü gibi kalmasını isteriz. Bu sebeple iyi birleştirilmiş, özenle hazırlanmış bir çiçek buketi tercih edilmelidir.

Bir başka önemli ayrıntı ise, gelin çiçeğin boyutudur. Çok büyük bir çiçek tercihi, tutarken sizlere zorluk çıkarabilir. Aynı zamanda fotoğraflarda da son derece göz yorucu çıkar. Çok küçük bir çiçekte maalesef ki yeterli gelmeyecektir. Bu sebeple elinize uygun boyutta, rahatlıkla tutabileceğiniz bir çiçek seçimi tam yerinde bir karar olacaktır.

Düğün çiçeğini seçerken dikkatimizi çeken bir başka konuda çiçeğin renkleridir. Çünkü renklerin her birinin kendine has anlamları, hikayeleri vardır. Bunları göz önünde bulundurarak tercih yapmaya çalışırız. Sonuçta en güzel günü için hiç kimse enerji düşüren veya olumsuz anlam taşıyan bir renk tercih etmek istemez. Bu sebeple çiçeğinizi seçmeden önce ufak çaplı bir araştırma yapmak gerekir.

Düğün çiçeği önemli bir aksesuardır. Saçımıza taktığımız tokadan, ayağımıza seçtiğimiz ayakkabıya kadar her bir detay önem taşır. Çoğu zaman düğün çiçeği ayakkabıya uydurulmaya çalışılsa da en mantıklısı, düğününüz için ayarlamış olduğunuz organizasyona göre bir düğün çiçeği tercih etmeniz. Mesela bir kır düğünü yapacaksanız eğer, papatyalardan oluşan bir buket tercih etmeniz hoş olur.

Sade bir nikahla kutlama yapacaksanız, seçtiğiniz çiçeğin göz yormayan ve yalın bir çiçek olması gerekir. Pastel tonlarında bir çiçek buketi kullanmak, sizi daha şık gösterecektir. Yani öncelikle organizasyon ve gelinliğe karar verip daha sonra düğün çiçeği bakmaya başlamak yerinde bir karar olacaktır. Her şeyin birbiriyle uyumlu olması, görsellik açısından önemlidir.

Düğün Çiçek Modelleri

Düğün törenlerinde her şeyin kusursuz olmasını isteriz. Elbette ki bu bazen pek mümkün olmayabilir. İmkanlarımızı zorlayarak, elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ederiz. Özel günümüz için çabalamak dahi çok iyi hissettirir. Aşamalı olarak başlar düğün serüvenimiz. Öncelikle organizasyonu hallederiz. Daha sonra gelinlik, damatlık ve tüm aksesuarlar gelir ardından.

Bir gelin için en önemli aksesuarda tabi ki elindeki çiçeğidir. Bundan dolayıdır ki seçerken çok fazla kararsızlık yaşanır. Çünkü çok fazla düğün çiçeği seçeneği mevcuttur. Her zevke ve bütçeye uygun tasarımlar vardır. Seçeneklerin fazla olduğundan ötürü karar vermekte güçlük çekeriz. Gelinliğe veya ayakkabıya uygun renk tonlarından yararlanabiliriz. 

Düğün çiçekleri canlı veya kuru olur. Bu da tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Canlı çiçeklerden vazgeçemem diyorsanız eğer en iyi alternatifler lilyumlar, leylaklar ve güller olacaktır. Düğünden daha sonra çiçekleri dilediğiniz gibi kurutup, saklayabilirsiniz. Kuru çiçeklerinde çok fazla tercih edilme sebebi ise dağılma ve bozulma riskini en az seviyeye indirmelerinden kaynaklanır.

Sadelikten yana olan gelinler için, tek tip çiçek buketleri; dikkat çekmeyi seven gelinler için ise daha canlı ve gösterişli tasarımlar tercih ediliyor. İster klasik ister modern bir çiçek seçin hiç fark etmez. Önemli olan çiçeğinin diğer aksesuarla birlikte bir uyum sağlayabiliyor olmasıdır. Düğün çiçeği modellerinden bazılarını detaylı inceleyelim.

Gül Buketi: Renklerine göre birçok anlam taşıyan güller, her özel günde ilk akla gelen çiçek türlerindendir. Beyaz güller saflığı, sadeliği simgeler. Bu sebeple çok fazla tercih edilir. Kırmızı güller, canlılığı, arzuyu temsil eder. Daha renkli gelinlerin tercihidir.

Lale Buketi: Farklı renk seçenekleri olmasına rağmen tüm laleler, zarafeti temsil eder. Sadelikten yana olan gelinlerin çok fazla tercih ettiği düğün çiçekleridir. Balık model bir gelinliğe çok uygundur. Saten kurdele ile bağlanmış bir lale buketi tüm görenleri kendine hayran bırakacaktır.

Şakayık Buketi: Çok şık ve zarif görünen şakayıklar, son zamanlarda düğün çiçeği olarak çok rağbet görmektedir. Gösterişli olmayı seven gelinlerin beğenisini toplamaktadır. Mis kokularıyla mest olurken, gece sonunda bile bekar arkadaşlarınız için atmaya kıyamayacaksınız.

Lavanta Buketi: Herkesin bildiği gibi lavantalar kokularıyla tanınmış harika bir çiçek türüdür. Yoğun taşlı, iddialı bir gelinlik tercih ettiyseniz eğer, lavanta buketleri tamda size göreler. Özel gecenizi unutulmaz kılmak istiyorsanız tercihinizi bir lavanta buketinden yana kullanabilirsiniz.

Renkli Tasarımlı Buket: Birçok çiçek türünün bir araya gelmesiyle oluşan çiçekler, renkli kişiliği olan tüm gelinlerin tercih edeceği buket türüdür. Özellikle kır düğünlerinin olmazsa olmazı haline gelmiştir renkli çiçek buketleri. Kabarık ve gösterişli bir gelinlik seçtiyseniz eğer, renkli bir buket edinebilirsiniz.

Papatya Buketi: Tüm gelinlerin güzelliğine güzellik katacak harika bir gelin çiçeğidir. Sevginin en masum ifade ediliş şekli olan papatyalar, berraklığı simgeler. Nasıl bir gelinlik tercih ederseniz edin, papatyalardan oluşmuş bir buket, sizi tamamlayacaktır.

Düğün Çelenk

Çelenkler birçok alanda hediye olarak kullanılır. Sıklıkla cenazelerde, açılış törenlerinde, nişan törenlerinde, fuar etkinliklerinde ve anma merasimlerinde tercih edilir. Çelenk kullanımının en yaygın olduğu alan ise düğünlerdir. Özellikle sevdiğiniz birinin düğününe katılamadığınızda aklınıza yapmak için gelen ilk jest, bir çelenk göndermek olur.

Çelenk göndermek, sevdiklerinize mutlu günlerinde, yanlarında olduğunuzu vurgulamanın bir başka yoludur. Sevildiğini ve önemsendiğini hissetmek her zaman herkesi mutlu eder. İster uzakta olun isterseniz düğün törenine katılın hiç fark etmez,  bu jestiniz o günü unutulmaz kılacak ve görenlerin hayranlığını kazanacaktır.  

Düğünler, manidar günlerden olduğu için alışıldığın dışına çıkmak istenmesi gayet normaldir. Sonuçta seven iki insanın birbirine kavuşmak adına attıkları büyük bir adımdır, düğün törenleri. Sizlerde o büyük adımda hafızalarda yer etmek istersiniz. Sıradan çiçek buketleri yerine çelenk göndermek hem büyük bir jest olacak hem de çok konuşulacaktır.

Düğün çelenkleri, renk tonlarına, konseptine, fiyatına ve büyüklüğüne göre çeşitlilik gösterir. Göndereceğiniz kişinin, özel gününe uyumlu bir çelenk göndermeniz güzel olacaktır. Renk tonlarını organizasyona uygun seçseniz dahi çiçek seçimini kendi zevkinize uygun yapabilirsiniz. Sevdikleriniz için tercih ettiğiniz çelenk, ortamda zarafetini konuşturacak güzellikte olmalıdır.

Çelenk yapımında kullanılan çiçekler farklılık göstermektedir. En fazla tercih edilenlerin arasında ise, güller, kasımpatılar, karanfiller ve papatyalardan yapılmış olanlar vardır. Dağılıp, bozulmaması için dayanıklı çiçekler kullanmak gerekir. Düğün çelenk modeli olarak en sık tercih edilenler arasında, ters çelenk, kalp çelenk veya ekonomik düğün çelengi yer alıyor.

Düğün Çelenk Fiyatları

En fazla merak edilen konulardan biride düğün çelenklerinin fiyatlarıdır. Maalesef sabit bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Göndereceğiniz özel günün amacı bile fiyatta farklılıklar gösterebilir. Sonuçta bir düğün töreni için göndereceğiniz çelengin fiyatı ile cenaze töreni adına göndereceğiniz çelengin fiyatı arasında elbette ki farklılıklar olacaktır. Düğün çelenk fiyatları için belirli bir fiyat biçmek doğru değildir. Bu çiçeğin boyuna ve konseptine göre farklılık gösterecektir.

Düğün için bir çelenk almaya, sevdiklerinizi şaşırtmaya ve mutlu etmeye karar verdiyseniz eğer, sitemize göz gezdirmeden geçmeyin deriz. Biz Wish Flowers & Design ailesi olarak en uygun fiyatlarla, birbirinden güzel düğün çelenklerini sizler için bir araya getirdik. Kendi zevk ve bütçenize uygun olan çelengi temin edebilirsiniz. Güvenilir şekilde, sipariş ettiğiniz çelenkleri sizlere ulaştırmaktan mutluluk duyarız. Özel günlerinizi riske atmayın.

Düğüne Çiçek Gönderme

Kutlamaların ve özel günlerin olmazsa olmazı çiçekler, tabii ki düğün ve nikah törenlerinin de vazgeçilmezidirler. Sevdiklerinizin, aile dostlarınızın, akrabalarınızın ya da mutluluğuna ortak olmak istediğiniz kişilerin düğün törenlerine herhangi bir sebeple katılamıyorsanız onlara çiçek göndererek desteğinizi ve sevginizi gösterebilirsiniz. Ayrıca düğünlerde sevdiğiniz insanlara çiçek göndermek eski bir adettir. 

Böyle anlarda aklınıza düğüne hangi çiçek gönderilir sorusu gelir. Öncelikle belirtmemiz gereken en önemli detay çiçek göndermek istediğiniz çifte olan yakınlığınızdır. Önünüzde geniş bir seçenek yelpazesi olacaktır. Bu yelpazeden istediğiniz çiçeği seçip gönderebilirsiniz. Tek veya birden fazla renge sahip, canlı veya cansız çiçekler ile sevdiklerinize en derinden mutluluğunuzu ve tebriklerinizi iletebilirsiniz. 

Düğünlere gönderilmek adına en çok tercih edilen çiçekler ferforje çelenklerdir. Fakat bu, başka çiçeklerin düğünlere gönderilmek konusunda uygun olmadığını göstermez. Şık bir vazo içinde güzelce dizayn edilmiş olan çiçekler de düğünlere gönderilmek için son derece uygun olabilir. Aynı zamanda kutu ya da gerberalar, güller, lilyumlar, antoryumlar ile oluşturulan ayaklı/ ayaksız sepetler alternatifleriniz içinde yer alıyor. Bu çiçeklere ek olarak çelenkler, kutular ya da sepetler çeşitli mevsim çiçekleri ile de süslenebilir. Bunun seçimini de bizzat yapabilirsiniz. 

Aynı yolda yürümeye adım atan sevdiklerinizi mutlu etmek adına buket çeşitleri de tercih edebilirsiniz. Fakat buketler kısa sürede solup güzelliklerini yitirebilecekleri için düğünlerde az tercih edilirler. Buket şeklindeki çiçekleri tercih etmek yerine vazolu çiçeklere yönelebilirsiniz. Özellikle yayvan bir vazo kullanılarak hazırlanan çiçekler, düğün yapılan mekana da güzellik katmaları sebebiyle son derece değerlidirler ve sıklıkla tercih edilirler. 

Rengarenk buketler, çelenkler son derece göz alıcı olsa da düğünlerde çoğunlukla beyaz renk konsepte sahip aranjmanlar tercih edilmektedir. Zambaklar, orkideler, papatyalar ve diğer beyaz renge sahip çiçeklerle dizayn edilen düğün çiçekleri gayet ideal tercihler olur.

Sevdiklerinizin düğünlerine, kişisel olarak veya bir kurum adına çiçek göndermek isterseniz sitemizde bulunan çiçeklere göz atabilirsiniz. Göndereceğiniz çiçek ile sevdiklerinizin bir arada olmasını ve bu güzel yeni başlangıçlarını kutladığınızı, onlar adına gelecek ile ilgili güzel dileklerde bulunduğunuzu bir kez daha gösterirsiniz.