TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Siparişini Takip Et
Sepetim0TL

Mor Orkide

Sıralama:

Mor Orkide, Mor Orkide Tasarımları ve Fiyatları

Orkidelerin dünya genelinde binlerce farklı çeşidi bulunur, mor orkide bunlardan sadece bir tanesidir. Çok çeşitli oldukları için dünyanın hemen her yerinde, her ikliminde yaşamlarını sürdürebilirler. Ama ülkemizde her çeşit orkide bulunmuyor. Türkiye için kaç tane orkide çeşidi olduğunu merak ediyorsanız, hemen İnceleyelim. Çeşitli araştırmalar sonucunda Türkiye’de toplam 24 adet orkide türü olduğu kanısına varılmıştır. Orkidelerin insanlar tarafından sıklıkla tercih edildiğini hepimiz biliyoruz.

Ama çoğunlukla insanlar bu nadide çiçeği özel günleri kutlamak için tercih ederler. Örneğin evlilik yıldönümü, sevgililer günü, doğum günü, anneler günü gibi birçok özel gün için kurtarıcı olan bu çiçek herkesçe çok beğenilir. Uzun yıllardır dünyanın her yerinde çeşitli amaçlar için kullanılan ve birbirinden çok ayrı anlamlara sahip olan orkideler, son derece asaletli bir çiçek türüdür. Bir sürü renk çeşidi sunan orkide çiçeğinin en çok rağbet gören renkleri; beyaz, mor, fuşya, sarı ve mavidir. Şimdi mor orkideleri biraz inceleyelim. 

Mor orkide çiçeğinin bakımı diğerlerine göre daha zor olmasına rağmen insanların genelde en çok tercih ettikleri orkide çiçekleri arasında yer alır. Mor orkide gerek renginden dolayı gerekse anlamından dolayı her zaman dikkatleri üzerine toplar. Bu yazımızda diğerlerine nazaran bakımı daha zor olan, rengi çok beğenilen mor orkideler hakkında bilgiler göreceksiniz. Orkide çiçeği aslında her rengiyle farklı bir anlama sahip olduğu için çok amaçlı kullanılabilen bir çiçektir. Orkideler arasında ayrıca incelenmesi gereken mor orkide, asil görünümüyle insanları her zaman etkilemeyi başarmıştır. Mor orkide yetiştirirken her zaman olabildiğince dikkatli  ve özenli bir davranış sergilemelisiniz. Mor orkide çiçeği ince ve uzun bir gövdeye sahip olduğu için insanlar tarafından çok narinmiş gibi algılanabilir. Ama görüntüsünün aksine son derece sağlam ve uzun ömürlü bir çiçektir. 

Wish Flowers & Deisgn olarak sizlere en güzel mor orkide çiçeklerini sunuyoruz. Sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz mor orkideler siz değerli müşterilerimiz için en özel aranjmanlarla bütünleşmiştir ve süslemeleri yapılmıştır. Mor orkide çiçeklerimizin size ulaştırılıncaya kadar tüm bakımlarını karşılıyoruz ve oldukça dikkatli bir şekilde paketleyip size gönderiyoruz. Sitemizden alacağınız mor orkideler oldukça çeşitli süslemelerle karşınıza çıkar. Zevkinize göre istediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu güzel çiçekleri kendinizi mutlu etmek için alabileceğiniz gibi değer verdiğiniz insanlara hediye etmek için de alabilirsiniz. 

Mor Orkide Ne Anlama Gelir?

Mor orkide her istediğimizde kolaylıkla bulabileceğimiz bir renk değil. Bu sebepten ötürü mor orkidenin anlamı ‘asalet’ olarak kabul edilir. Mor renk eski zamanlardan beri krallar ya da kraliçeler tarafından en çok tercih edilen renk olmuştur. Bundan dolayı mor orkide soyluları, zenginliği sembolize eder. Mor renk, güç gibi asil olan kavramları karşılar. Mor orkide çiçeği, başka renge sahip orkide çiçeğinden çok daha fazla dikkat çeker ve insana kendini güçlü hissettirir. Aynı zamanda mor orkide sahibi olan kişiler için bu çiçek lüks anlamına gelir. 

Sitemizde pek çok renge sahip orkide bulunur. İstediğiniz renkte ve aranjmanda orkide siparişi verebilirsiniz. Sitemizde yer alan ve en gözde olan orkide çeşidi mor renkli olandır. Mor orkide çiçeğimiz sizler için özenle hazırlanmış ve çeşitli aranjmanlarla bütünleşerek farklı bir hava kazanmıştır. Mor orkide bakımı zor bir çiçek olduğu için insanlar internetten alırken tereddüt yaşayabiliyor. Ama sitemize bu konuda sonsuz güven duyabilirsiniz. Çünkü mor orkide çiçeğimize kapınıza gelene kadar oldukça dikkatli bir bakım uygulanır. Oldukça özenli bir paketleme sürecinden sonra sizlere ulaşmak üzere yola çıkar. 

Asaleti Temsil Eden Mor Orkidelerin Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mor orkide çiçeği ışığı çok sever. Ama güneş ışığını doğrudan almaması gerektiğini unutmayın. Bu çiçek ışığı çok sevdiği için kış mevsimi geldiği zaman oda sıcaklığında bir yerde yetiştirmeye devam edebilirsiniz. Mor orkide çiçeği için ışık ne kadar önemli ise bulunduğu ortamın hava alması da o kadar önemlidir. Mor orkide çiçeği yılda ortalama 2 kere çiçek açar. Ama bakımını eksiksiz ve doğru bir şekilde yaparsanız yılda 3 – 4 kere de çiçek açma olasılığı vardır. Mor orkide çiçeğinin düzenli bir şekilde çürümüş ya da solmuş kısımlarının temizlenmesi gerekir. Ayrıca belirli zaman aralığında düzenli bir şekilde gübreleme işlemini de yapmanız lazım. Yaz mevsimine girmeden önce mor orkide çiçeğinizin bulunduğu saksıyı değiştirmeniz iyi olacaktır. 

Mor orkide çiçeğinin bakımı oldukça hassastır. Çiçeğe doğru bakımı uyguladığınız takdirde çok güzel açacaktır. Hem bulunduğu ortama zarif bir hava katacaktır hem de kişinin kendini güçlü hissetmesini sağlayacaktır. Sitemiz üzerinden bütün bakımları eksiksiz olarak yapılmış mor orkide çiçeklerini bulmanız mümkün. Sitemiz size son derece kaliteli bu çiçeği oldukça uygun fiyatlarda sunuyor. Sizler de bu ayrıcalıklardan yararlanmak isterseniz tek yapmanız gereken sitemize girmek.

Mor Orkide Çiçeği Nasıl Sulanmalı?

Mor orkide çiçeğinizi sularken kullanacağınız suyun durumu son derece etkili ve belirleyicidir. Çiçeğinizi sularken şebeke suyu kullanmak yerine içme suyu kullanırsanız çok daha güzel bir sonuç alırsınız. Özellikle kış mevsimi geldiğinde mor orkidenizi sularken suyun ısısına dikkat etmelisiniz. Yani kışın soğuk suyla sulamamaya özen gösterin. Oda sıcaklığında beklemiş olan su ile çiçeğinizi sulamanız önerilir. Kış mevsiminde mor orkide çiçeğinizi koruma amacıyla fazla sulama yaparsanız çiçeğinize zarar verebilirsiniz. Yaz mevsimi geldiğinde ise durum tam tersi olacaktır. Yazın hava çok sıcak olduğunda çiçeğinizin su ihtiyacı artacağı için daha fazla sulamalısınız. Mor orkide çiçeğinizi sulama işlemini düzenli olarak yapmaya gayret edin. Suyun miktarı ve sulama yapılan gün hiçbir zaman değişmemelidir. 

Mor Orkide Fiyatları

Mor orkide çiçeği bahsettiğimiz gibi gücü, asaleti temsil eder. Ayrıca mor renk insanların dikkatini fazlasıyla çektiği için mor orkide en çok tercih edilenler arasındadır. Mor orkide çiçeğini özel günleri kutlamak amacıyla satın alabileceğiniz gibi sıradan günlerde de alabilirsiniz. Aynı zamanda bu güzel çiçeği kendinize alıp mutlu olabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye ederek onların kalbini de kazanabilirsiniz. Sitemizde en kaliteli mor orkide çiçeğini kolaylıkla bulabilirsiniz. Sitemizde bulunan mor orkideler birbirinden farklı ve özel aranjmanlarla bütünleşmiş, süslemeleri ve bakımları tam olarak yapılmış olarak beğeninize sunulur. Mor orkide çiçeklerimizin fiyatları birbirinden farklıdır. Sitemiz en şık mor orkide çiçeğini en uygun fiyatlarla sizlere sunuyor. Ayrıca güvenilir ödeme ve hızlı teslimat özelliği sayesinde de sitemiz sıklıkla tercih ediliyor. Sizler de tüm bu ayrıcalıklardan en uygun fiyatlarla yararlanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmek. 

Mor Orkide Siparişi

Mor orkide çiçeği büyüleyici güzelliği ile herkesin dikkatini çekiyor ve asaletiyle tüm bakışları üzerinde topluyor. Mor orkide çiçeğinin bu güzelliğini koruması için bakımlarının dosdoğru yapılması gerekir. Bu sebepten ötürü online olarak bu çiçeği almak isteyenler genelde güvenilir bir site ararlar. Tam bu noktada Wish Flowers & Design olarak sizlere en bakımlı, en kaliteli ve en şık mor orkide çiçeğini özenli paketleme yaparak gönderiyoruz. Aynı zamanda sitemize girdiğinizde indirimli fiyatlardan ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Sitemiz üzerinden çok rahat bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. Sipariş verdiğiniz gün çiçeğiniz kargoya verilir ve en hızlı şekilde sizlere ulaştırılır.