TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Sarı Lale

Sıralama:

Sarı Lale Tasarımları ve Fiyatları

Birbirinden güzel renkleriyle, insanları kendine hayran bırakan laleler, soğanlı bitkilerdir. Sarı lale tasarımları bu hayranlığın nadide tercihlerinden biridir. Dayanıklı ve kolay bakılan bir çiçek türü olduğu için herkes tarafından tercih edilir. Geçmiş tarihimizde, özellikle Osmanlı döneminde, lale döneminin konu olması, lalelerle süslenmiş saraylar, lale motifleriyle, desenleriyle yapılmış mimari yapıları görürüz. O dönemlerin şiirlerine ve aşklarına konu olmuş bir çiçektir ve aynı zamanda islam medeniyetinde kutsal sayılır.

Sarı laleler, göze oldukça hitap eden çiçeklerdendir. Hafızalarda yer eden güzelliği ile herkesi büyüleyen sarı laleleri, yaşam alanlarımıza dahil eder ve özel günlerimizde tercih edebiliriz. Bakımının kolay olması sebebiyle evlerde, işyerlerinde ve kutlamalarda dekoratif bir unsur olarak konumlandırırız. Eğer sizin de tercihiniz ihtişamlı lalelerden yana ise, sizler için lale bakımı hakkında gerekli bilgileri aşağıya derledik, göz atmanızı öneririz.

Laleler, kolay yetişen çiçek türlerindendir. Kış aylarında ekilen lale soğanları, baharın gelmesiyle çiçek açmaya başlarlar. Lale çiçeklerinin bakımı son derece pratiktir. Belli başlı birkaç önemli ayrıntıya dikkat ederseniz laleleriniz, kısa sürede gelişip, güzelleşecektir. Bu ayrıntıları şöyle sıralayabiliriz; bitkinin sulanması, toprak değişimi, bitkinin bulunması ve bulunmaması gereken ortamlar, bitki sağlığı için gerekli vitamin, bitkinin alması gereken gün ışığı gibi ayrıntılardır.

Birçok bitki türünde olduğu gibi lalelerde, direk güneş ışığına maruz kalmayı sevmezler. Gün ışığını bolca alan bir yerde durmaları, lalenin gelişimi için önemlidir. Işık aldığı tarafa doğru eğilim gösterdiği için on günde bir yönü başka tarafa çevrilmelidir. Eğer ortam ışık almıyorsa, aydınlatıcı kullanılmalıdır. En önemli bakım aşamalarından birisi de, bitkilerin büyüme kaynağı olan sulama işlemidir. Her çiçek aynı şekilde sulanmaz. Doğru sulama yapılmadığı zaman çiçek maalesef ki ölebilir.

Lale çiçeğini sulamak için dikkat edilmesi gereken şeyler, yaz aylarında haftada iki kez sulamak yeterli olacaktır. Kış aylarında toprağı kurudukça sulanmak isterler. Toprağın su ihtiyacını parmak yardımıyla kontrol ederek anlayabiliriz. Sulama işlemini yaparken, dinlendirilmiş oda sıcaklığında içme suyu olmasına özen gösterilmelidir. Her sulamada da aynı ölçüde kap kullanmaya dikkat ediniz. Saksının altında ki fazla suyu dökmek gerekir, aksi takdirde çiçeğin kökleri çürümeye başlar.

Laleleri mümkün oldukça, hava akımına maruz bırakmamalıyız. Rüzgar, bitkiyi sallandırdığı için bitki köküne hava girer, bu sebeple çiçeğin ömrünü azaltır ve çiçek yapraklarında solmalar meydana gelir. Bundan dolayı direkt olarak rüzgar alan yerlere konulmamalıdır. Kapı ağzı, pencere önü, balkon demirleri, önü açık bahçeler gibi rüzgar alan ortamlarda, yetiştirmek çok da doğru değildir. Mümkün oldukça lale çiçeklerini bu gibi alanlardan uzak tutmalıyız.

Lale çiçekleri, soğanlı bir bitki olması nedeniyle, budama yapılmaz. Budama yapılması gerektiğini düşündüğünüz zaman ise, solmuş lale yapraklarına, dikkatli bir şekilde budama yapabilirsiniz. Bunu sürekli olarak yapmayınız, çiçek bundan olumsuz etkilenebilir. Sezon bittiğinde bitki, solar. Fakat, gelecek sezon lale soğanından tekrar yeni bir bitki elde edebiliriz. Bu yüzden, tekrar ekim yapılacak zamana kadar, soğan folyoya sarılıp, yaklaşık 15 derece sıcaklıkta muhafaza edilmelidir.

Kış aylarında folyoda muhafaza ettiğimiz lale soğanlarını, yazın habercisi olan bahar aylarında tekrar toprakla buluşturuyoruz. Bu işlem için en uygun ay Nisan ayıdır. Ekim işlemini gerçekleştirdikten daha sonra gerekli bakımlarını yaparak bitkinin çiçek açmasını bekleyebilirsiniz. İç mekanlarda baktığımız lale çiçeklerinin, saksı değişimini yapmak için de önemli olan husus, bulunduğu saksının en fazla bir numara büyük olanına geçirilmelidir. Çok büyük veya küçük bir saksıya bitki uyum sağlayamaz.

Lale çiçeğinin bakımında vitamin kullanımı önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur. Çiçeğin, yaprakları ve gövdesi sağlıklı durumda ise, vitamin kullanmak zorunda değiliz. Çiçeğin, yaprakları solduysa veya tekrardan çiçek açmasını istediğimiz bitki soğanına çiçek vitamin desteği verebiliriz. Temin ettiğimiz çiçek vitamini üzerindeki kullanım talimatına uyarak, kullanılmalıdır. Hazırladığımız vitamin suyunu, bitkimizin durumuna göre 15-30 günde bir olacak şekilde standart ölçüyle veriniz. 

Sarı Lale Buketi

Sarı lale buketleri, sevgi, saygı ve hoşgörüyü yansıtır. Bu nedenle sevginizi yansıtmak istediğiniz kişiye, alışılmışın dışında bir hediye tercih etmek istiyorsanız eğer, sarı lale buketleri tamda sizin için. Sarı lale buketlerini hayatımızdaki değer verdiğimiz birçok insan için tercih edebiliriz. Sıradan bir günde dahi eşimizi, annemizi, dostlarımızı ve çocuklarımızı, bir sarı lale buketiyle mutlu edebiliriz.

Cinsiyet öğrenmek için düzenlenen partilerde, doğum için yapılan hastane odası konseptlerinde, çocukların doğum günü partilerinde, yaşam alanlarımıza enerji katmak için ev dekorasyonunda, düğün, nişan, kız isteme, kına gecesi organizasyonlarında, evlilik tekliflerinde, anneler gününde herhangi özel bir gününüzde de gönül rahatlığı tercih edilebilir, sarı lale buketleri.

Sarı Lale Gelin Buketi

Mutlu anları ölümsüzleştirmek için, birçok insan fotoğraf çekilmeyi tercih eder. Sevdiğimiz insanla, hayatımızı birleştirmek adına atılan önemli adımları da unutulmaz kılmak için, çeşitli, video veya fotoğraf çekimleri yapılır. Bu çekimleri daha da güzelleştirmek için birçok aksesuardan yararlanırız. Bu aksesuarlardan en önemlisi de çiçeklerden oluşmuş bir gelin buketi olarak bilinir.

Son dönemlerde dış çekim mekanları olarak otantik alanlar tercih edilmektedir. Otantik çekimlere de en fazla yakışan çiçek, sarı lale buketi çiçeğidir. Her şeyin kusursuz olmasını istediğimiz bu özel günde mutluluk kadar, stres de bizimledir. Sarı renk insana enerji verdiği için, sarı lale buketlerini tercih etmemiz, ruhsal ve duygusal açıdan iyi olacaktır. 

Sarı Lale Anlamı

Hemen hemen her renge sahip olan gösterişli lale çiçekleri, tüm renkleri için kendisine ayrı ayrı anlamlar yüklemiştir. Lalelerin çeşitli hikayeleri arasında en fazla bilinen hikayelerden bir tanesi de Ferhat’la Şirin’in hikayesine konu olan kırmızı lalelerdir. Şirinin aşkından çöllere düşen Ferhat, gözyaşlarına engel olamayarak yürürken, her düşen göz yaşı damlasının kırmızı lalelere dönüştüğüne şahit olmuş. Bu hikaye, nesiller boyunca anlatılarak günümüze kadar gelmiştir. 

Sarı laleler; sevgi, saygı ve hoşgörü anlamına gelir. Küçük sorunlar yüzünden, istemeden kalbini kırıp, incittiğimiz sevdiklerimizden özür dilemek için sarı lale gönderebiliriz. Yeni başlangıçlara adım atmış, bizler için değerli olan kimselere de sarı lale çiçekleri ile jest yapabilir ve başarılar dileyebiliriz. Yeni işe başlamış arkadaşlarınıza, mevki atlamış tanıdıklarınıza, bize hayat veren annelerimize, üzerimizde emeği geçen öğretmenlerimize, doğum yapan dostlarımıza vs. sarı lale gönderimi yapabiliriz. 

Sarı Lale Fiyat

En fazla merak edilen konulardan biri de sarı lale fiyatlarıdır. Maalesef sabit bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Göndereceğiniz özel günün amacı bile fiyatta farklılıklar gösterebilir. Göndereceğiniz konsepte göre, içeriği değiştiği için fiyatlarda değişiklik olması çok normaldir. Konseptler arasında, kullanılan aksesuarlar ve çiçek miktarlarından dolayı elbette ki farklılıklar olacaktır. Wish Flowers Design sitesinden size en uygun sarı lale konseptini seçebilirsiniz.

Kalitesinden ödün vermeyen çiçekleriyle, en hesaplı fiyatları sizler için bir araya getiren Wish Flowers Design ailesi, tüm çiçek severleri memnun etmeye devam ediyor. Sizde sevdiklerinizi mutlu etmenin yolunun çiçeklerden geçtiğini düşünüyorsanız, sitemizdeki sarı lale modellerine göz gezdirebilir, tek tuşla temin edebilirsiniz. Siz siparişlerinizi gönül rahatlığıyla oluşturun, biz güvenilir bir şekilde aynı gün adresinize teslim edelim.