Uğur Getiren Çiçekler

Evinizin, ofisinizin ya da dilediğiniz ortamın enerjisini, huzurunu arttıran, şans getiren çiçekler ile havanızı değiştirmeye ne dersiniz? Tüm çiçekler aslında bir estetik görünümden çok daha fazlasıdır. Bazen sevdiklerinize ya da kendinize alacağınız bir buket çiçekle güne pozitif enerji katabilirsiniz. Ortamın enerjisini değiştirecek olan çiçekler yalnızca özel günlerde tercih edilmez, kimi zaman şans getirmesi için kimi zamansa dekoratif olarak kullanmak için de tercih edilir. Evinizde ya da bulunduğunuz ortamlarda canlı çiçek ve bitki kullanmanız size ayrıca huzurlu bir ortam da oluşturmak için yardımcı olacak. Bununla da kalmayarak ortamın havasının kalitesini de iyileştirecektir.

uğur getiren çiçekler

Çiçekler, Feng Shui felsefesinde de önemli bir yere sahiptir. Feng Shui felsefesini daha önce hiç duymayanlar için kısaca açıklamak gerekirse, doğada olan yaşam enerjisini, yaşam alanlarımızda harekete geçirmemize yardımcı olan eski bir Çin öğretisi diyebiliriz. Feng Shui’ye göre çiçek seçimi ve kullanım alanları oldukça önemlidir. Kişinin yaşam alanlarında çiçek bulundurması iyi şans ve aynı zamanda enerji de getirir.

Uğur Getiren Çiçek Çeşitleri

Sevdiklerinizi mutlu etmenize yarayacak, uğur getiren çiçekler ile harikalar yaratmak istiyorsanız, hangi çiçekleri tercih edebileceğinize hep birlikte göz atalım.

Gül Tasarımları

Enerjisi yüksek ve romantizm içeren bir çiçek seçimi yapmak istiyorsanız gül tasarımları, alternatifler arasında en iyi tercihlerden birisidir. Evinize şans ve enerji getirmek istiyorsanız Wish Flower Design’da sizler için özel olarak hazırlanan gül aranjmanlarını ya da gül buketlerini inceleyebilirsiniz.

Karanfil Buketi

Romantizm ve enerji dengelenmesi için Feng Shui, yatak odasında beyaz karanfil bulundurmanızı öneriyor. Kokusuyla ve görüntüsüyle eve uğur getiren çiçekler arasında olan karanfil buketi vazgeçilmezler arasında.Enerji anlamında iyi ve bakımı kolay bir çiçek istiyorsanız siz de evinizde karanfil bulundurun.

Orkide

Orkide eve şans ve bereket getiren, özellikle dekorasyonlarda kullanılan en sevilen çiçekler arasındadır. Genellikle yeni iş tebriklerinde ya da diğer özel gün kutlamalarında da orkide oldukça fazla tercih edilir. Orkide ayrıca saflığı, bereketi ve üretkenliğin de simgesidir.

Para Ağacı

Eve uğur getiren bitkiler arasında bir de para çiçeği diğer bir adıyla para ağacı da yer alıyor. Adından da anlaşılacağı gibi tam bir küçük ağaç şeklindedir. Para ağacı, Feng Shui felsefesinde de zenginlik ve bolluğu hayatınıza çekmek için kullanılır.

Bonsai Ağacı

Bonsai ağacı da, tıpkı para ağacı çiçeğinde olduğu gibi bulunduğu ortama şans getirir, bereket getirir. Üstelik diğer bitkilerin aksine bonsai ağacı, daha az bakım gerektirdiği için sizi pek uğraştırmayacaktır.

Şakayık

Feng Shui felsefesine göre şakayıklar romantik çiçekler arasında bulunuyor. Gül ve şakayık çiçeği sevdiğiniz kişilere hediye etmek için değerlendirebilirsiniz. Harika renkleri bulunan şakayıkların yüzyıllardan beri insanlara iyi şans getirdiğine inanılmaktadır.

Mimoza

Mimoza çiçeği, başarı getirdiğine inanılan bir çiçektir. Bu yüzden yalnızca evlerde değil, iş yerinde de mimoza çiçeği tercih edilebilir.

Monstera

Şans getiren çiçekler arasında olan monstera, başarıyı da sembolize etmektedir. Monstrera bitkisi büyüyor ve büyüdükçe de yukarıya doğru tırmanıp aynı zamanda genişliyor. Monsteranın bu özelliği her zaman iyi yerlere gelmeye ve gelişmeye işaret ediyor.

Deve Tabanı

Deve tabanı, kalp şeklindeki yapraklarıyla dikkat çekmektedir. Bulunduğu ortama yaydığı enerjiler sayesinde, mutlu bir atmosfer oluşmasını sağlar. Özellikle ilişkileri geliştirme konusunda da deve tabanı tercih edilebilecek bitkilerin başında geliyor diyebiliriz.

Şans Getiren Çiçek Tasarımları

Bulunduğunuz ortamlara bolluk, bereket, şans getiren çiçek tasarımları ile tanışmak istiyorsanız sizi Wish Flowers Design havalı tasarımlarını keşfetmeye bekliyoruz. Tasarımlarımız arasında doğum günü çiçekleri, yeni iş çiçekleri, yıldönümü çiçekleri, söz-nişan çiçekleri, tebrik çiçeği, geçmiş olsun çiçekleri gibi birçok kategoride özgün seçenekler bulabileceksiniz. Tercih ettiğiniz kategoride, istediğiniz çiçeği saksıda aranjman olarak ya da buket olarak da satın alabilirsiniz. Sitemizde ofis ortamına, ev ortamına uygun birçok tasarım sizi bekliyor.

Tüm özel günler için Wish Flowers Design’dan online çiçek siparişi vermek çok kolay. Hatta dilerseniz telefonla da sipariş verebilirsiniz. Kaliteli ve eşsiz çiçek tasarımlarıyla sevdiklerinizi mutlu etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.