TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Sepetim0TL

Nikah Çiçeği

Sıralama:

Nikah Çiçeği, Canlı Nikah Çiçeği

Nikah çiçeği, evlenmek üzere olan gelin ve damadın şahitler ve görevli huzurunda evliliğe dair yemin edecekleri gün gelinin elinde olan bir çiçektir. Hatta toplumumuzda nikah çiçeği veya gelin çiçeği, düğün yapılacaksa düğün bitiminde sonra, yapılmayacaksa evlenme yemininden sonra bekar kızlara attığı bir tören sembolü haline gelmiştir. 

Bu yüzden canlı nikah çiçeği üç kelimeden ibaret olsada oldukça özel ve anlamlıdır. Hayatınızı sevdiğiniz insanla birleştireceğiniz, anılarınızın arasına unutulmaz mutlu gün olarak yerleşecek nikah gününde birbirinden şık çiçekler ile ortamı daha anlamlı bir hâle getirebilirsiniz. Bu özel günde nikah çiçeğinin yanı sıra düğün konseptinize uygun çiçeklerle muhteşem bir atmosferde oluşturulabilir. Bu sayede hem birbirinden güzel fotoğraflar çıkar hem de unutulmayacak bir an olarak hafızalara kazınır. 

Nikah Çiçeği Nasıl Seçilmeli

Nikah çiçekleri kategorisinde bir sürü seçenek yer alır. Bu çiçekler seçilirken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Çiçeğin gelinin kıyafeti ve ortamla uyumlu olması oldukça önemlidir. 

Aynı zamanda nikah çiçeklerinin hemen hemen hepsi için özel aranjmanlar yapılır. Zarif bir ruha sahipseniz ve sadelikten hoşlanıyorsanız dümdüz gibi görünen ama aynı zamanda zarafetini vurgulayan sade bir çiçek tercih edebilirsiniz. 

Çok sade durmasın biraz daha canlı ve dikkat çekici ama görmemişlik kalıbından uzak bir gelin olmak istiyorum diyorsanız. O zaman nikah çiçeğiniz için özel aranjmanları tercih edebilir veya kendiniz özel bir aranjman hazırlatabilirsiniz.

Ayrıca seçiminizi yaparken unutmamanız gereken bir geleneğimizde mevcut. Unutmayın ki nikah kıyıldıktan sonra herkes sizin arkanıza toplanacak ve sizin çiçeğinizi atmanızı bekleyecek. Sonrasında ise çiçek yakalayan kişinin en yakın zamanda evleneceği rivayet edilir. Bu gelenek uzun bir süredir yaygındır. Nikah çiçeği yalnızca şık görünmekle kalmayıp böyle eğlenceli geleneklerin yerine getirilmesini de sağlar. 

Gelinin nikahtan sonra çiçeğini fırlatması ve birilerinin yakalamaya çalışması oldukça eğlencelidir. Ama özenle seçtiğiniz nikah çiçeğinizi atmak istemiyorsanız ufak bir tüyo verelim. Nikah çiçeği buketi alırken yanında bir çiçek daha alıp onu bu anda değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. 

Nikah Çiçeği Satın Almak İçin Doğru Zaman

Gelinlerin ve damatların aklındaki yeğani soru nikah çiçeği satın almak için doğru zaman ne zaman? Nikah çiçeğinizin son anda karışıklığa gelmesini, özensiz olmasını istemiyorsanız. Bir gelin olarak bu özel gününüzün çiçeğini de önceden araştırmaya başlamalısınız deriz. Gelinliğinizi ve damatlığınızı araştırırken nikah çiçeği veya gelin çiçeği modelini araştırmayı ihmal etmeyin.

Doğru nikah çiçeğini tercih etmek, günü daha anlamlı hâle getireceğinden dolayı bu konuda titiz olmaya özen gösterin. Gelinler kendi fikirlerini öne sürdükten sonra başkalarından da fikir alarak daha doğru karar vermeye çalışırlar. Bu noktada unutmayın ki bu çiçeği taşıyacak olan sizsiniz.

Evlenme hazırlığında olan gelin adaylarının bazıları nikah çiçeklerine hemen karar verebilseler de bazıları bu konuda çok kafa yorarlar. Bunun nedeni ise kıyafetleri, saçları ve ambiyansla en uyum sağlayacak çiçeği bulmak istemeleridir. Nikah çiçekleri gelinlikten sonra alınmalıdır. Çünkü nikah çiçeği seçerken gelinliğin şekline de dikkat etmek gerekir. Nikah çiçeğinin yalnızca gelinlikle uyum sağlaması yeterli olmaz, aynı zamanda gelinin saçı, ayakkabısı ve aksesuarları ile de bir bütün halinde olmalıdır. 

Gelinler için birçok nikah çiçeği seçenekleri sunulması da bir avantajdır. Her zevke, isteğe uygun nikah çiçeği bulmak artık oldukça kolay. O gün geldiğinde pürüz çıkmaması adına çiçeğinizi önceden seçmeyi unutmayın. Bu noktada sitemiz üzerinden birbirinden şık ve özel nikah çiçeklerine ulaşabilirsiniz. Bu özel gününüz için kalitemizden ödün vermeden doğru seçim için yanınızda olacağız gönül rahatlığıyla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Nikah Çiçeği Modelleri 

Nikah çiçeği modelleri her sezon için kendini yeniler ve farklı çiçek tasarımları piyasaya sürülür. Nikah çiçeği modelleri birbirinden çeşitli ve farklı renklerde karşımıza çıkar. 

Canlı nikah çiçeği modelleri, özellikle bahar aylarında evlenecek olan gelinlerin tercihidir. Kır düğünü yapacaksanız, ortamın ambiyansına da uygun olacak şekilde renkli ve mis kokulu canlı çiçek kullanmak isteyebilirsiniz. Çünkü canlı nikah çiçekleri, bahar aylarında özellikle kır düğünlerine çok uyum sağlarlar.

Canlı çiçeklerin en büyük avantajlarından biri mis gibi kokmalarıdır. Canlı nikah çiçekleri mis kokusuyla hem geline pozitif enerji verir hem de ortamın şenlenmesini sağlar. Canlı nikah çiçeklerinin avantajlarından bir diğeri ise gelini öne çıkarmasıdır. Canlı çiçekler genellikle sadelikleri ile öne çıktığından dolayı gelin, gelinlik, gelinin saçı ve ayakkabısı, aksesuarları daha fazla dikkat çeker. 

Canlı nikah çiçekleri için kullanılan boyalara fazlasıyla dikkat etmek gerekir. Çünkü canlı nikah çiçekleri için kullanılan boyalar bazen gelinliğe bulaşır ve günün mahvolmasına sebep olur. Bu sebepten ötürü tercihinizi canlı ve kendiliğinden renkli çiçeklerden hazırlanmış bir tasarımdan yana kullanmanızı öneririz. 

Böylelikle çiçeğin gazabına uğramadan muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Nikahınız için en uygun olan canlı çiçek renkleri; kırmızı, mor, sarı ve pembe, beyaz renkte olabilir. Bu renklere sahip çiçeklerle şıklığı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda canlı nikah çiçeklerinizi bazı taşlarla ve tüllerle süsleterek daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sitemiz sizlere birbirinden renkli ve gösterişli nikah çiçeklerini en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Nikah çiçeği modellerimizi yakından inceleyip detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nikah Çiçeği Fiyatları

Nikah çiçeği fiyatları her yerde farklıdır. Nikah çiçeği fiyatlarını; çiçeğin özellikleri, büyüklüğü, kalitesi, renkleri ve aranjmanları belirler. Ayrıca nikah çiçeğinizin yanında damat yaka çiçeği satın almak istiyorsanız fiyatta değişiklik olacağını da unutmayın.

Nikah çiçeği fiyatlarını belirleyen başka bir husus ise çiçekte kullanılan aksesuarlardır. Bazı nikah çiçekleri için tüller ve taşlar kullanılarak şık bir hava kazandırılır. Çiçekte kullanılan süsleme malzemelerinin fiyat üzerindeki etkisi yüksektir. 

Gelinler, nikah çiçekleri için hazırlanan buketin içerisine ekstra farklı çiçekler yerleştirmek isteyebilirler. Nikah buketi içerisine sonradan eklenen farklı çiçekler de fiyatlandırmada oldukça etkilidir.

Nikah çiçekleri için en çok aranan özellikler hem zarif hem de şatafatlı olmasıdır. Bu tarz çiçekler de sade nikah çiçeklerine göre daha pahalı olacaktır. Nikah çiçekleri için belirlenen bütçeye uygun çiçek bulmak oldukça kolaydır. Sitemiz üzerinden satın alabileceğiniz nikah çiçekleri geniş fiyat aralığı ile sizlere sunulur. Pahalı ve çok gösterişli nikah çiçeklerimizi satın alabileceğiniz gibi daha sade ve uygun fiyatlı çiçeklerimizi de temin edebilirsiniz. 

Sizlere birbirinden kaliteli, farklı, şık ve renkli nikah çiçeklerini en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Sitemizden nikah çiçeğinizi seçip online nikah çiçeği siparişi oluşturabilirsiniz. Sitede var olmayan özel bir tasarım yaptırmak istiyorsanız çiçekçimizde bizi ziyaret edebilir veya irtibat hatlarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.