73 ürün bulundu.

Canlı Çiçek

Yaşadığınız ortama muhteşem bir hava katmak için seçeceğiniz canlı çiçekler, yalnızca evinize şıklık katmakla kalmayıp ruh halinizi de olumlu yönde etkileyecektir. Yani canlı çiçek olan ortamda kişi, oldukça huzurlu hisseder. Canlı çiçeklerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bazı çeşitlerin bakımı oldukça zor iken bazılarının bakımı ise çok basittir. Canlı çiçeklerin birçoğu yeşil yapraklara sahiptir ve bu yüzden bulunduğu ortama canlılık katmaktadır. Her canlı çiçeğin bakımı birbirinden farklıdır. Canlı çiçekler bulundukları ortamın görünümünü değiştirdikleri gibi o ortamdaki kişilere de mutluluk kaynağı olacaktır. 

İnsanlar genellikle canlı çiçeklerini evlerinde büyütmektedirler. Canlı çiçekler genellikle dekorasyon amaçlı tercih edilse de bazı insanlar sadece ruhlarını doyurmak için bile canlı çiçek almaktadırlar. Canlı çiçeklerin birçok çeşidi bulunduğu için herkes kendi zevkine uygun çiçeği rahatlıkla bulabilir. Bu sayede hoşunuza giden çiçeklere doğru bir bakım uyguladıkça ve onlar büyüdükçe evinizde çiçek sayısını daha fazla arttırabilirsiniz. 

Sitemizde sizler için özel kutularında, bakımları yapılmış canlı çiçeklerimiz bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlı canlı çiçeklerimiz birçok farklı özel aranjmanlarla bütünleşmiş olarak sizlere sunulmaktadır. Son derece kaliteli ve özenli paketleme yapılarak sizlere ulaştırılmaktadır. 

Canlı Çiçek Bakımı

Canlı çiçek bakımında bazı püf noktalar bulunmaktadır. Canlı çiçekler hem ışığı hem de sıcaklığı severler. Eğer çiçek ışık almayan bir yere konulursa yapraklarında solma meydana gelir. Bu yüzden çiçeği gün ışığı alan yerlere koymanız çiçeğin sağlıklı büyümesi için gereklidir. Ama bu ışık kararında olmalıdır. Yani eğer çok ışık alan yere koyarsanız bu sefer de çiçeğin canlılığını olumsuz etkiler, çiçeğin yaprakları dökülebilir. Canlı çiçeğin türüne göre konumunu iyi belirlemelisiniz. Yani eğer soğuktan kötü etkilenen bir çiçek alırsanız, onu balkonda ya da pencere yanında büyütmemelisiniz. 

Canlı Çiçek Çeşitleri

Canlı çiçekler genellikle yeşil yaprakları ile öne çıkmaktadırlar. Ama canlı çiçeğin birbirinden farklı birçok çeşidi bulunduğu için hepsinin görüntüsü kendine hastır. Canlı çiçekler ev dekorasyonunda oldukça şık tercih edilen, insana huzur veren, şık bir görünüme sahip olan bitkilerdir. Canlı çiçek çeşitlerinden bazıları menekşe, orkide, kalanşo, begonya, sardunya, barış çiçeği, küpe çiçeği, guzmanya, kamkat olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Evde yetişen canlı çiçekler denildiğinde ilk akla gelen menekşeler, farklı renk tonlarıyla insanları adeta büyülemektedir. Birçok insan tarafından gözde olan menekşeler sıklıkla dekorasyon fikriyle tercih edilmektedir. Artık neredeyse her evde menekşe görmek mümkündür. Menekşe bitkisinin yetiştiği ilk topraklar Güney Afrika’dır. Bu sebepten ötürü bazı kişiler tarafından Afrika menekşesi olarak da bilinmektedir. Yaprakları genellikle yeşil ve doygundur. Ama menekşelerin daha ince yapraklara sahip olanları da vardır. Bu canlı çiçek çoğunlukla dış mekanlarda yetişmeye uygundur. İç mekanlarda ise ortama kattığı sık görüntüden ve bakımının kolay olmasından dolayı çoğunlukla Afrika menekşesi tercih edilmektedir. 

Zarif görünümü ile evde yetiştirilen canlı çiçekler denildiğinde akla gelen bir diğer çiçek ise orkidelerdir. Orkide çok şık ve zarif olduğundan sıklıkla tercih edilir. Ama orkidenin bakımı da oldukça hassastır. Orkide dışarıdan bakıldığında güçlü bir bitki gibi dursa da yanlış bakım uygulandığı takdirde çiçek ölebilir. Orkide bakımı için ilk olarak ışık ele alınmalıdır. Orkide çiçeği çok güneşi sevmemekle beraber, direkt olarak güneşe bırakıldığında çiçekleri olumsuz yönde etkilenir ama yeterli ışığı alamadığında da orkideler çiçek vermez. Dolayısıyla ne çok ışıklı ne de ışıksız yerler orkideler için uyumlu değildir. Orkidenin pencere önüne durması, onun daha sağlıklı büyümesini sağlayabilir. Yani dolaylı yoldan güneş ışığı aldığında bu çiçeğin ışık İhtiyacı karşılanmış olacaktır. 

Sitemizde birbirinden şık, özel aranjmanlarla birleştirilen orkideleri inceleyebilirsiniz. Sitemizdeki orkidelerin bakımları son derece özenli bir şekilde yapılmıştır. Kargo aşaması için de her bir ayrıntıyı düşünen sitemiz sizlere değer vermektedir. En kaliteli orkide alışverişini sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Özel günlerinizde sevdiklerinize şık ve anlamlı bir hediye vermek istiyorsanız orkideler sizin için oldukça ideal olacaktır. Böylelikle oldukça ekonomik bir şekilde sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

Canlı Çiçek Sulama Zamanları

Canlı çiçeklerin her birinin bakımı nasıl birbirinden farklı ise sulaması da çiçeğe göre farklılık göstermektedir. Çiçeğin ihtiyacına göre sulama işlemi gerçekleştirilir. Küçük saksı çiçeklerin su ihtiyacı ile büyük saksı çiçeklerinin su ihtiyacı aynı olmaz. Küçük saksı çiçekleri suyu daha hızlı çeker. Büyük saksı çiçekleri de suyu daha yavaş çeker. Bir canlı çiçek büyüdükçe daha fazla su ister. Yani zaman geçtikçe çiçeğin sulama rutini de değişir. Çabuk büyüyen çiçekler çok daha fazla sulanmalıdır. Kış mevsimi geldiğinde canlı çiçeklerin büyüme hızında azalma olduğundan, suyu daha az vermek gerekir. Canlı çiçeklerin bazıları çeşitlerine bağlı olarak toprak biraz nemliyken sulanır, bazıları ise tamamen kuruması beklendikten sonra sulanır. Toprağın kuruluğu ise en kolay yoldan parmakla anlaşılabilir. Toprağa parmağınızı dokundurarak nemli ya da kuru olduğunu anlayabilirsiniz. 

Sukkulent ve kaktüs gibi canlı çiçekler açmadığında onlara katiyen su vermemelisiniz. Çünkü bu çiçekler yanlış sulama metotları sonucunda ölebilir. Birçok çiçekte olduğu gibi çiçeğe çok su vermek çiçeğin köklerini çürütürken, az su vermek ise kurumasına sebep olur. Canlı çiçeği yerleştireceğiniz saksı süzme sistemine sahip olmalı. Süzme kısmı sizlere suyun geldiğini gösterdiği için suyu vermeyi ne zaman durduracağınızı anlamanızı sağlar. Bu yüzden süzme sistemi oldukça önemlidir. Aynı zamanda çiçeğin saksısının dibinde biriken suyu da boşaltmalısınız. Canlı çiçeği suladığınız su musluktan geliyorsa, çiçeği sulamadan önce o suyu bir gün boyunca dinlendirmelisiniz. Çünkü musluk suları çok klorlu olduğundan dinlendirilmeden çiçek sulanırsa çiçeğe zarar verebilir. Çiçek sulama kabınızın da ağız kısmı dar olursa daha iyi sulama yapabilirsiniz. 

Canlı Çiçeğe Ne Zaman Gübre Verilmelidir ?

Canlı çiçekler genelde evlerde kullanıldığından saksı içerisinde büyütülür. Çiçekler ya küçük ya da büyük saksılara konulurlar. Dolayısıyla saksı içinde yetiştikleri için sıklıkla gübre verilmelidir. Mineral yoksunluğu çiçeklerin sağlıklı gelişim göstermesinin önüne geçer. Mineral eksikliği çiçeklerin sağlıklı gelişim göstermesinin önüne geçer. Canlı çiçekler çoğunlukla saksıda yetişir ve saksı çiçeklerinde likit gübre kullanımı yaygındır. Likit gübreleri saksıdaki canlı çiçeğe verirken gübreyi önceden sulandırmak gerekir. Gübreleme yöntemi çoğunlukla büyümesi devam eden canlı çiçeklerde kullanılır. Kış mevsimi geldiğinde bazı canlı çiçekler açtığı için gübreleme işlemi kış mevsimi gelmeden yapılmış olmalıdır. Gübreleme yaparken de aşırıya kaçmamak gereklidir. Çünkü fazla gübreleme çiçeğin ölmesine sebep olabilir. 

Sitemizde oldukça kaliteli ve bakımları eksiksiz bir şekilde yapılmış canlı çiçekleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Sitemizdeki canlı çiçekler ev dekorasyonlarınıza oldukça şık bir hava katarak evinizin farklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Sitemizdeki canlı çiçekleri ev taşıyan arkadaşlarınıza ev hediyesi olarak da alabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Bu kadar kaliteli canlı çiçekler için sitemizdeki fiyatlar oldukça ekonomiktir. 

Canlı Çiçeğin Saksısı Ne Zaman Değişir?

Canlı çiçeğin yapraklarında herhangi bir sararmaya rastlarsanız, saksı değiştirme zamanı gelmiş demektir. Canlı çiçeğin kökleri eğer toprağın üzerinden çıkmaya başladıysa çiçeği farklı bir saksıya taşımanız gerekir. Saksı değişme zamanının gelip gelmediğini toprak kurulduğundan da anlayabilirsiniz. Eğer çiçeğin toprağı sürekli olarak kuruyorsa saksıyı değiştirmeniz faydalı olacaktır. Saksı değişiminin kesin bir zamanı olmamakla birlikte en uygun mevsim ilkbahardır. İlkbahar ayları saksı değiştirmek için oldukça uygundur. Çiçeğin saksısını değiştirirken yeni saksının eski saksıdan daha büyük boyuta sahip olması gerekir. 

Canlı Çiçek Fiyatları

Canlı çiçekler için birçok çeşit mevcuttur. Satın alacağınız canlı çiçeğin çeşidine göre fiyatları değişmektedir. Sitemizdeki canlı çiçekler sizler için oldukça özel olarak tasarlanmış ve sunulmuştur. Birçok canlı çiçek çeşidi bulunan sitemizde, her bütçeye uygun çiçek bulmak mümkündür. Sitemiz oldukça ekonomiktir. Kendi bütçenize uygun canlı çiçeği rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Canlı Çiçek Satın Al

Sevdiğiniz birine çiçek hediye etmek onun kalbini kazanmanın en kestirme yoludur. Sitemizde canlı çiçek siparişi vermek oldukça kolaydır. Beğendiğiniz canlı çiçeği severek siparişinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise siparişinizin konumunu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Sitemiz sizlere siparişi oluşturduğunuz andan teslim anına kadar olan süreci de göstererek bilgilenmenizi sağlar. 

Wish Flowers & Design online olarak çiçek alışverişinde uzun yıllardır popüler bir konumdadır. Sitemiz sizlere hızlı ve güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır. Türkiye’nin her yerinden canlı çiçek satın alabilirsiniz. Sitemizdeki canlı çiçekler birbirinden farklı ve şık aranjmanlar ile özel günlerinizde adeta size kavalye olacaktır. Böylelikle özel günlerinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Sevdiklerinize canlı çiçek hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Sitemizdeki canlı çiçekler hem kaliteli hem de oldukça uygun fiyatlı olarak sizlere sunulmaktadır. Sizler de bu fırsattan yararlanmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.