161 ürün bulundu.

Canlı Çiçek

En Şık Canlı Çiçekler, Canlı Çiçek Siparişi

Canlı çiçek sadece evinize şıklık katmakla kalmayıp, enerjinizi yükseltecek ve mutluluk kaynağınız haline gelecek. Canlı çiçek olan ortamda kişi, oldukça huzurlu ve mutlu hissediyor. Sizde kendiniz ve sevdiklerinizin mutluluk kaynağı olmayı planlıyorsanız canlı çiçekler sizin için bu işi kolaylaştırabilir. Canlı çiçekler genellikle dekorasyon amaçlı tercih edilse de bazı insanlar sadece ruhlarını doyurmak için tercih ediyor. 

Hayatınıza anlam katan insanların yüzünü gülümsetmeyi sevenlerden misiniz? Canlı çiçek modelleri ile hayatınızı anlamlandıran insanların yüzünü gülümsetebilirsiniz. Canlı çiçek çeşitlerini inceleyip hoşunuza giden çiçeklere sahip olabilir veya sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. 

Sitemizde sizler için özel kutularında, bakımları yapılmış canlı çiçeklerimiz bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlı canlı çiçeklerimiz birçok farklı özel aranjmanlarla bütünleşmiş olarak sizlere sunulmaktadır. Son derece kaliteli ve özenli paketleme yapılarak sizlere ulaştırılmaktadır.

canlı çiçek buketi

Aynı Gün Gönderilecek Canlı Çiçek Çeşitleri

Aynı gün canlı çiçek siparişi vermek isteyebilirsiniz bu gibi durumlarda günün erken saatlerinde sipariş oluşturmaya çalışabilirsiniz. Aynı gün gönderilebilecek canlı çiçek çeşitleri farklılık gösterebilir. Aynı gün gönderebileceğiniz canlı çiçek çeşitlerinden bazıları menekşe, orkide, kalanşo, begonya, sardunya, barış çiçeği, guzmanya, kamkat olabilir.

Evde yetişen canlı çiçekler denildiğinde ilk akla gelen menekşeler, farklı renk tonlarıyla insanları adeta büyülemektedir. Birçok insan tarafından gözde olan menekşeler sıklıkla dekorasyon fikriyle tercih edilmektedir. Artık neredeyse her evde menekşe görmek mümkündür. 

Menekşe bitkisinin yetiştiği ilk topraklar Güney Afrika’dır. Bu sebepten ötürü bazı kişiler tarafından Afrika menekşesi olarak da bilinmektedir. Yaprakları genellikle yeşil ve doygundur. Ama menekşelerin daha ince yapraklara sahip olanları da vardır. Bu canlı çiçek çoğunlukla dış mekanlarda yetişmeye uygundur. İç mekanlarda ise ortama kattığı sık görüntüden ve bakımının kolay olmasından dolayı çoğunlukla Afrika menekşesi tercih edilmektedir. 

Zarif görünümü ile evde yetiştirilen canlı çiçekler denildiğinde akla gelen bir diğer çiçek ise orkidelerdir. Orkide çok şık ve zarif olduğundan sıklıkla tercih edilir. Sizde sevdiklerinize zarif, anlayışlı birisin mesajı vermek istiyorsanız şık orkidelerden sipariş edebilirsiniz. 

Orkide alsam nasıl bakacak ki diye düşünenler için işte ipuçlarımız. Orkide dışarıdan bakıldığında güçlü bir bitki gibi dursa da yanlış bakım uygulandığı takdirde çiçek ölebilir. Orkide çiçeği çok güneşi sevmemekle beraber, direkt olarak güneşe bırakıldığında çiçekleri olumsuz yönde etkilenir ama yeterli ışığı alamadığında da orkideler çiçek vermez. Dolayısıyla ne çok ışıklı ne de ışıksız yerler orkideler için uyumlu değildir. Orkidenizi gün boyu değilde belirli saatlerde güneş alan bir pencere önüne koyabilirsiniz. Bu onun daha sağlıklı büyümesini sağlayabilir. Yani dolaylı yoldan güneş ışığı aldığında bu çiçeğin ışık ihtiyacı karşılanmış olacaktır. 

Sitemizde birbirinden şık, özel aranjmanlarla birleştirilen orkideleri inceleyebilirsiniz. Sitemizdeki orkidelerin size teslim edilmeden önceki bakımları son derece özenli bir şekilde yapılmaktadır. Her bir ayrıntıyı düşünen ekibimiz sizlere ve çiçeklerine değer vermektedir. En kaliteli orkide alışverişini sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Özel günlerinizde sevdiklerinize canlı, şık ve anlamlı bir hediye arıyorsanız orkideler sizin için oldukça ideal olacaktır. Böylelikle oldukça ekonomik bir şekilde sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

Zarif Canlı Çiçek Modelleri

Canlı çiçek modelleri duygularımızı ifade etmekte bize kolaylık sağlayan en anlamlı aracılardır. Doğum günlerinde, sevgililik veya evlilik yıldönümlerinde, hasta ziyaretinde, tebrik ya da yeni başlangıç kutlamalarında canlı çiçek modellerinden faydalanabilirsiniz. 

Canlı çiçeklerin duyguları daha net ve daha samimi ilettiği düşünülür. Nitekim de öyledir canlı taze çiçekler diğerlerine nazaran daha samimi ve daha şen bir görüntü içerisindedir. 

Canlı çiçek modellerini sadece saksı orkideleri ile kısıtlandırmak olmaz. Canlı çiçek modeli denildiğinde buket çiçeklerden saksı çiçeklerine kadar pek çok model bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok ilgi gören canlı çiçek modeli ise güllerdir. 

Gül aşkın sembolü haline geldiği için özel günlerde daima sevgiyi ve tutkuyu ifade etmek adına gül buketleri armağan edilir. Daha resmi anlarda ise örneğin işyeri açılışı, hastane ziyareti gibi durumlarda tercihinizi aranjmanlardan yana kullanabilirsiniz. Pek çok canlı çiçeğin bir araya gelmesiyle oluşan bu görsel şölen hem değer verdiğiniz insanları mutlu edecek hem de içinize sinen en güzel hediye olacak. 

Aranjman modellerimizin içerisindeki her bir çiçek özenle seçilerek hazırlanmaktadır, dilerseniz çiçeğinizin yanında özel bir vazo da gönderebilirsiniz. Tamamen sizin için özel olarak hazırlanmış olan özel tasarım çiçekler ile değer verdiğini hissettirmek daha kolay.

Canlı çiçek modellerinde aranjman ve buketler sadece gülden oluşmamaktadır. Şakayık, lale, begonvil, gül, orkide, anastasia, lisyantus ve okaliptus gibi pek çok canlı çiçek modelinin bir araya gelmesiyle tasarlanan modellerimizde mevcuttur. 

Sitemizde yer alan buket ve arajman modelleri arasından size ve sevdiklerinize hitap edecek, duygularınızı en iyi şekilde yansıtacak pek çok çiçek modeli bulabilirsiniz. Wish Flowers Design olarak en güzel, en samimi, taze ve canlı çiçek modellerini sizin için en uyumlu çiçeklerle bir araya getirerek buket ve arajman çeşitleri oluşturduk.

Siz de sevdiklerinize duygularınızı en iyi şekilde ifade etmek, onlara özel olduğunu hissettirmek ve ne kadar değerli olduklarının farkına vardırmak istiyorsanız mutlaka sitemizde yer alan canlı çiçek modellerine göz atın. Wish Flowers Design olarak korunaklı kargolama ve hızlı teslimat süremiz ile en kısa sürede sevdiklerinize duygularınızı taşırız.

Canlı Çiçek Fiyatları

Canlı çiçek fiyatları seçtiğiniz aranjmana, aranjmanın içerisinde yer alan çiçek çeşitlerine, vazoda olması, kağıtta olması gibi bir çok farklı duruma bağlı olarak farklılık gösterir.

Hatta canlı çiçek fiyatları göndermek istediğiniz bölgenin kargo bedeline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu noktada en sağlıklı bilgiyi ürününüzü seçtikten sonra satın alma aşamasında edinebilir, sitemizde gezinerek bütçenize en uygun fiyatlı aranjmanı bulabilirsiniz.

Canlı Çiçek Satın Al

Değer verdiğiniz insanlara canlı çiçek satın alın. Sevdiğiniz birine çiçek hediye etmek onun kalbini kazanmanın en kestirme yoludur. Sitemizde canlı çiçek siparişi vermek oldukça kolaydır. Beğendiğiniz canlı çiçeği severek siparişinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise siparişinizin konumunu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Sitemiz sizlere siparişi oluşturduğunuz andan teslim anına kadar olan süreci de göstererek bilgilenmenizi sağlar. 

Sitemiz sizlere hızlı ve güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır. Türkiye’nin her yerinden canlı çiçek satın alabilirsiniz. Sitemizdeki canlı çiçekler birbirinden farklı ve şık aranjmanlar ile özel günlerinizde adeta size kavalye olacaktır. Böylelikle özel günlerinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 

Sevdiklerinize canlı çiçek hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Sitemizdeki canlı çiçekler hem kaliteli hem de oldukça uygun fiyatlı olarak sizlere sunulmaktadır. Fırsatı kaçırmadan canlı çiçek siparişi vermek için ürününüzü seçin.

Canlı Çiçek Bakımının Püf Noktaları

Canlı çiçek bakımında bazı püf noktalar bulunmaktadır. Canlı çiçekler hem ışığı hem de sıcaklığı severler. Eğer çiçek ışık almayan bir yere konulursa yapraklarında solma meydana gelir. Bu yüzden çiçeği gün ışığı alan yerlere koymanız çiçeğin sağlıklı büyümesi için gereklidir. Ama bu ışık kararında olmalıdır. Yani eğer çok ışık alan yere koyarsanız bu sefer de çiçeğin canlılığını olumsuz etkiler, çiçeğin yaprakları dökülebilir. Canlı çiçeğin türüne göre konumunu iyi belirlemelisiniz. Yani eğer soğuktan kötü etkilenen bir çiçek alırsanız, onu balkonda ya da pencere yanında büyütmemelisiniz. 

Canlı Çiçek Sulama Zamanları

Canlı çiçeklerin her birinin bakımı nasıl birbirinden farklı ise sulaması da çiçeğe göre farklılık göstermektedir. Çiçeğin ihtiyacına göre sulama işlemi gerçekleştirilir. Küçük saksı çiçeklerin su ihtiyacı ile büyük saksı çiçeklerinin su ihtiyacı aynı olmaz. Küçük saksı çiçekleri suyu daha hızlı çeker. Büyük saksı çiçekleri de suyu daha yavaş çeker.

Bir canlı çiçek büyüdükçe daha fazla su ister. Yani zaman geçtikçe çiçeğin sulama rutini de değişir. Çabuk büyüyen çiçekler çok daha fazla sulanmalıdır. Kış mevsimi geldiğinde canlı çiçeklerin büyüme hızında azalma olduğundan, suyu daha az vermek gerekir. 

Canlı çiçeklerin bazıları çeşitlerine bağlı olarak toprak biraz nemliyken sulanır, bazıları ise tamamen kuruması beklendikten sonra sulanır. Toprağın kuruluğu ise en kolay yoldan parmakla anlaşılabilir. Toprağa parmağınızı dokundurarak nemli ya da kuru olduğunu anlayabilirsiniz. 

Sukkulent ve kaktüs gibi canlı çiçekler açmadığında onlara katiyen su vermemelisiniz. Çünkü bu çiçekler yanlış sulama metotları sonucunda ölebilir. Birçok çiçekte olduğu gibi çiçeğe çok su vermek çiçeğin köklerini çürütürken, az su vermek ise kurumasına sebep olur. 

Canlı çiçeği yerleştireceğiniz saksı süzme sistemine sahip olmalı. Süzme kısmı sizlere suyun geldiğini gösterdiği için suyu vermeyi ne zaman durduracağınızı anlamanızı sağlar. Bu yüzden süzme sistemi oldukça önemlidir. 

Aynı zamanda çiçeğin saksısının dibinde biriken suyu da boşaltmalısınız. Canlı çiçeği suladığınız su musluktan geliyorsa, çiçeği sulamadan önce o suyu bir gün boyunca dinlendirmelisiniz. Çünkü musluk suları çok klorlu olduğundan dinlendirilmeden çiçek sulanırsa çiçeğe zarar verebilir. Çiçek sulama kabınızın da ağız kısmı dar olursa daha iyi sulama yapabilirsiniz. 

Canlı Çiçeğe Ne Zaman Gübre Verilmelidir ?

Canlı çiçekler genelde evlerde kullanıldığından saksı içerisinde büyütülür. Çiçekler ya küçük ya da büyük saksılara konulurlar. Dolayısıyla saksı içinde yetiştikleri için sıklıkla gübre verilmelidir. Mineral yoksunluğu çiçeklerin sağlıklı gelişim göstermesinin önüne geçer. Mineral eksikliği çiçeklerin sağlıklı gelişim göstermesinin önüne geçer. 

Canlı çiçekler çoğunlukla saksıda yetişir ve saksı çiçeklerinde likit gübre kullanımı yaygındır. Likit gübreleri saksıdaki canlı çiçeğe verirken gübreyi önceden sulandırmak gerekir. Gübreleme yöntemi çoğunlukla büyümesi devam eden canlı çiçeklerde kullanılır. Kış mevsimi geldiğinde bazı canlı çiçekler açtığı için gübreleme işlemi kış mevsimi gelmeden yapılmış olmalıdır. Gübreleme yaparken de aşırıya kaçmamak gereklidir. Çünkü fazla gübreleme çiçeğin ölmesine sebep olabilir. 

Sitemizde oldukça kaliteli ve bakımları eksiksiz bir şekilde yapılmış canlı çiçekleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Sitemizdeki canlı çiçekler ev dekorasyonlarınıza oldukça şık bir hava katarak evinizin farklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Sitemizdeki canlı çiçekleri ev taşıyan arkadaşlarınıza ev hediyesi olarak da alabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Bu kadar kaliteli canlı çiçekler için sitemizdeki fiyatlar oldukça ekonomiktir. 

Canlı Çiçeğin Saksısı Ne Zaman Değişir?

Canlı çiçeğin yapraklarında herhangi bir sararmaya rastlarsanız, saksı değiştirme zamanı gelmiş demektir. Canlı çiçeğin kökleri eğer toprağın üzerinden çıkmaya başladıysa çiçeği farklı bir saksıya taşımanız gerekir. Saksı değişme zamanının gelip gelmediğini toprak kurulduğundan da anlayabilirsiniz. 

Eğer çiçeğin toprağı sürekli olarak kuruyorsa saksıyı değiştirmeniz faydalı olacaktır. Saksı değişiminin kesin bir zamanı olmamakla birlikte en uygun mevsim ilkbahardır. İlkbahar ayları saksı değiştirmek için oldukça uygundur. Çiçeğin saksısını değiştirirken yeni saksının eski saksıdan daha büyük boyuta sahip olması gerekir.