4 ürün bulundu.

Lisyantus Çiçeği

Lisyantus çiçeğinin anavatanı Kuzey Amerika’dır ve bu çiçek en güzel bu bölgede yetişir. Kuzey Amerika’nın bazı yerleşim yerlerinde, genellikle çöl ya da çimenlerdeki nehir yataklarında bu çiçeğe rastlanır. Lisyantus çiçeği, çoğu zaman nehir yataklarına konumlandıkları için birçok kaynakta 'çayır yılanı' nitelendirmesiyle de karşımıza çıkar. Lisyantus çiçeği, centiyana familyasına ait bir çiçek çeşidi olarak bilinir. Lisyantus çiçeğinin kullanım alanı oldukça geniştir. Bu çiçek en çok parti ve kutlamalarda tercih edilir. Evlenecek olan kadınların birçoğu gelin buketlerinde bu çiçeği görmekten mutluluk duyar. 

Lisyantus çiçeklerini özel aranjmanlarla bütünleşmiş bir şekilde sitemizde bulabilirsiniz. Sitemiz müşterileri için birbirinden farklı ve gösterişli aranjmanlar hazırlamıştır. Kendi tarzınızla bütünleştirdiğiniz lisyantus çiçeklerimizi sevdiklerinize hediye ederek onların mutluluğuna vesile olabilirsiniz. Lisyantus çiçeği birçok çeşidi ve rengiyle bilinir. Sitemiz bu çiçeğin bütün çeşitlerini ve renklerini sunarak seçim yapmanıza olanak sağlar. Sizler de sitemizi ziyaret ederek birbirinden özel lisyantus çiçek tasarımlarımızı inceleyebilirsiniz. 

Lisyantus Çiçeği Nedir?

Lisyantus çiçeği çoğu zaman kesme çiçek formunda tercih edilir. Özellikle bahar ayları geldiğinde birçok çiçekçinin camında, vitrininde bu fevkalade çiçekle sık sık karşılaşırız. Lisyantus çiçeği, dış görünüş olarak genellikle güle benzetilen bir çiçektir. Lisyantus çiçeği, aranjman ve buketlerle bütünleştiğinde çok farklı bir görünüme sahip olur. Böylelikle daha anlamlı ve şatafatlı bir çiçek ile hem kendinizi hem sevdiklerinizi mutlu etme şansı yakalayabilirsiniz. Lisyantus çiçeği, son zamanlarda özellikle düğünlerde sıklıkla tercih edilir olmuştur. 

Lisyantus çiçeği birbirinden farklı anlamları ile birçok renk seçeneğine sahiptir. Bu çiçekte en sık tercih edilen renkler ; mavi, krem, beyaz, mor, somon ve pembedir. Lisyantus çiçeğinin sahip olduğu tuhaf ve dikkat çekici özelliklerinden biri, bazı çiçeklerinin birçok rengi barındırmasıdır. Bu gibi durumlarda çiçek daha anlamlı bir hâle gelebilir. Lisyantus çiçeği alan ya da birine hediye eden kişilerin bu çiçeğe oldukça kibar davranması gerekir. Çünkü lisyantus çiçeği son derece kırılgan ve ince bir yapıya sahiptir. Lisyantus çiçeği hem şık görüntüsü hem de anlamlı oluşu ile son zamanlarda popülerliğini arttıran çiçeklerden biridir. 

Pembe lisyantus çiçeği çoğunlukla zarafeti ve saadeti sembolize eder. Mor lisyantus çiçeği, güçlü ve asaletli kişilerce tercih edilir. Beyaz lisyantus çiçeği ise günümüzde sıklıkla gelin çiçeği olarak kullanılır. Beyaz lisyantus, saflığı ve masumiyetin sembolü olmasının yanı sıra son derece zarif görüntüsü ile gelinlerin bir numaralı tercihlerinden biridir. Lisyantus çiçeklerinin her rengi farklı anlama geliyor olsa da hediye etme amacıyla ya da özür dileme amacıyla da kullanabilirsiniz. Bu çiçek dilinizle ifade edemediğiniz birçok duygunun açığa çıkmasındaki en etkili yollardan biridir. Sitemiz üzerinden kolaylıkla temin edebileceğiniz lisyantus çiçekleri, birbirinden farklı çeşitleri ve fiyatları ile sunulur. 

Lisyantus Çiçeği Özellikleri

Lisyantus çiçeği farklı renk seçenekleri ile son derece dekoratif bir çiçek olarak hayatımıza girmiştir. Lisyantus çiçeği yıllık olarak yetiştirilen bir çiçek türüdür. Aynı zamanda bu çiçek tropikal kökenli olarak bilinir. Tropikal kökenli bir çiçek türü olduğu için soğuk havalarda yetiştirilmesi pek mümkün değildir. Lisyantus çiçeği, birçok çiçekten farklı olarak çok hızlı bir şekilde büyür. Bu çiçek yetiştirilmeye başlandıktan birkaç ay sonra açmaya başlar. Lisyantus çiçeğinin uzunluğu en fazla 60 santimetre civarında olur. Lisyantus çiçeği kocaman ve şık olduğu için insanlara görsel şölen yaşatır. Bu çiçeğin normal ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için direkt olarak güneşe maruz kalmaması gerekir. Bu çiçek evde bir saksıda yetiştirilecekse saksının bulunduğu ortamın bol ışıklı olmasına dikkat edilmelidir. Bahçeye ekilen lisyantus çiçeği ise gün boyu sadece güneş alan bor yere değil, yarı gölgeli bir yere ekilmelidir. 

Lisyantus çiçeği, yüksek oranda sıcaklığa dayanıklı bir çiçektir. Bu çiçeğin istenilen şekilde büyümesi için en ideal sıcaklık 20 – 30 derece aralığında olmalıdır. Ayrıca lisyantus çiçeğinin ekileceği toprağın besin değerinin yüksek olması daha iyi sonuç verecektir. Lisyantus çiçeği, suya karşı oldukça istekli bir çiçektir. Fakat bu çiçeği sularken fazla fazla su verilirse çiçeğin çürümesine sebep olunur. Dolayısıyla çiçeğe ihtiyaç duyduğu kadar su vermekte fayda vardır. Çiçeğin su ihtiyacı yaz aylarında kış aylarına göre daha fazla olabilir. Lisyantus çiçeği sulanırken yalnızca köklerini sulamak gerektiği unutulmamalıdır. 

Wish Flowers & Design olarak sizler için geniş renk skalasına sahip lisyantus çiçeklerini sunuyoruz. Çiçeklerimizi ister buketlerle ister farklı aranjmanlarla bütünleştirerek daha anlamlı ve şık bir hale getirebilirsiniz. Sitemiz sizlere her türlü seçeneği sunduğu için zevkinize uygun tasarımlara sahip lisyantus çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Sitemizde yer alan lisyantus çiçekleri aranjmanına, süslemesine, rengine göre farklı fiyat seçenekleri ile sunulur. Sitemizi inceleyerek hem bütçenize uygun hem de zevkinize uygun çiçeği kolaylıkla bulabilirsiniz. Lisyantus çiçeklerimizi ister kendinize ister sevdiklerinize hediye ederek anlamına daha derin anlamlar yükleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.