20 ürün bulundu.

Orkideler

Orkide, küçük yapraklara ve uzun bir gövdeye sahip olan zarif ve güzel bir çiçektir. Hemen hemen her renge sahip olan orkideler, zarif görünümüne karşın dayanıklı ve kalıcı bir süs bitkisidir. Orkide için zarafetin ve asaletin sembolüdür demek yanlış olmaz. Orkideler şık olduğu kadar da asil olan çiçeklerdir. Orkideler göz alıcı renkleriyle muhteşem bir görsel şölen sunarlar. Hem görüntüsü ile hem de kokusu ile albenisi yüksek olan orkide çiçeği her evde olması gereken zarif bir bitkidir. Orkide çiçeği nazik, narin ve zarif hali ile doğum günleri, yıl dönümleri ve özel anlar için oldukça anlamlı bir hediyedir.

Orkide, tüm dünyada en değerli ve en narin çiçekler arasında yer almaktadır. Ilıman ve tropik iklimlerde yetişen orkidenin binlerce çeşidi ve renk seçeneği vardır. Orkide çiçeği güzelliğinin ve zarafetinin yanı sıra kokusu ile de çokça tercih edilen bir çiçek çeşididir. Eğer sevdiğinizi mutlu etmek ve sevdiğinize onu özel hissettirmek isterseniz orkide çiçeği çok anlamlı ve doğru bir armağan seçimi olacaktır. Orkideler ortama renk katan asil bitkiler olmakla birlikte ortama pozitif enerji yayan bitkilerdir de.

Orkidelerin renk, cins ve boy açısından pek çok farklı çeşidi vardır. Yapraklarının parlaklığından renklerin geçişine kadar farklı farklı çeşidi olan orkideler değişik şekillerde de olabilmektedir. Egzotik görüntüsü ile hemen hemen herkesin dikkatini çeken orkidelerin yaklaşık 22 bin çeşidi bulunmaktadır. Her çeşidi ayrı bir güzelliğe sahip olan orkide çiçeği aranjmanlar ile süslendiğinde kusursuz bir görünüm elde etmektedir.

Orkide Çiçeğinin Bakımı

Orkideler narin ve zarif çiçekler olduğu için bakımı özen ister. Orkidelerin bakımı zor olduğu düşünülse de orkideler ekstra bir bakım istemez sadece düzenli bakım ister. Orkide çiçeğinin doğrudan güneş ışığı almaması gerekir. Orkidelerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için güneşi perde arkasından alması gerekir aksi takdirde orkidenin yaprakları fazla güneş ışığına maruz kaldığından dolayı zarar görebilir.  Eğer orkidenizin yaprakları koyulaşır ise orkidenizin yeteri kadar güneş ışığı almadığını gösterir. Orkide çiçeklerinin bakımında bir diğer önemli nokta ise nemli kalmasıdır. Orkidelerin sulama işlemini püskürterek yaparsanız nemli kalmalarını sağlamak ve çürümelerini önlemek daha kolay olacaktır. Orkidelerin nem oranı %40 - %80 oranında olmalıdır. Orkide çiçeklerinin sulaması için en güzel vakit sabah ile öğle vaktidir.

Oda sıcaklığındaki orkidelere doğru bakım uygulandığında çiçek açmaya başlarlar. Orkideler 2 ya da 3 kere çiçek açarlar. Genellikle ilkbaharda ya da sonbaharda çiçek açan orkideler çok suya ihtiyaç duymadıkları gibi fazla güneşi de sevmezler. Ayrıca orkidelerin köklerini ara sıra nemsiz bırakmak orkidelere iyi gelecektir. Orkide çiçeği eğer konumunu severse bulunduğu ortamda çiçek de açar sağlıklı bir şekilde de büyür. Orkideler çiçek açtıktan bir zaman sonra çiçeklerini dökebilirler de. Böyle bir durumda orkide çiçeğinin serin bir ortamda kalması ve gece yapraklarına su püskürtülmesi gerekir.

Orkide Çiçeğinin Budanması

Orkide çiçeğinin sağlıklı büyümesi ve çiçeklerinin daima kalıcı olması için budaması düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Fakat budama işlemi için acele etmemek gerekir. Sapların kararıp iyice kahverengine dönene kadar budama işlemi yapmamak gerekir. Budama işlemi yaparken gövdeye zarar vermeden saplara yakın bir şekilde yapılması gerekir. Budama işlemi ile kurumuş saplar ve yapraklar budanarak daha sağlıklı bir orkide yetiştirmek amaçlanır.

Orkide Çiçeği Çeşitleri

Orkide çiçekleri herkes tarafından beğenilen zarif çiçeklerdir. Orkide çiçeklerinin 22 bin farklı çeşidi ve 900 farklı cinsi vardır. Her çeşidi ile göze hitap eden bu muhteşem saksı bitkisi her renkte olabildiği gibi her boyda da olabilmektedir. Sıradan bir saksı çiçeğine göre çok daha fazla cinsi olan orkide çiçekleri; özel günlerde, davetlerde, kutlamalarda ya da ev hediyesi alımında en çok tercih edilen bitkidir.

Sitemizde de pek çok orkide çiçeği en şık aranjmanlarla süslenip özel tasarım halinde beğeninize sunulmuştur. Orkide çiçeklerimiz özel tasarım saksılarda özel aranjmanlar ile bütünleştirilmiş ve özel günlerinizde sevdiklerinize ve size eşlik etmek için hazırlanmıştır. Sitemizdeki orkide çiçeklerinin bakımı ve tasarımı size teslim edilinceye dek özenle yapılmıştır ve teslimatı sırasında herhangi bir sorun olmaması için orkide siparişiniz özenle kargolanır.

Orkideler, orkide türüne göre farklı farklı anlamlar taşır. Her rengi farklı bir gücü simgeleyen orkideler, sevdiklerinize ve kendinize verebileceğiniz en anlamlı hediyelerdir. Sadece bir çiçekten ibaret olmayan orkideler renkleriyle, çeşidiyle farklı farklı mesajları alıcısına iletmekte bir aracıdır aslında.

Mor orkide, asaleti ve otoriteyi temsil eden orkide çeşididir. Armağan ettiğiniz kişiye saygınızı ve hürmetinizi gösterir. Sitemizdeki mor orkide çeşidimiz ortamda, işlemeli beton saksısıyla özel aranjmanlar kullanılarak tasarlanmış görünümüyle kusursuz ve zengin bir hava yaratır. Mor orkide çeşidimiz evde, iş yerinde ve bulunduğu her yerde asil görünümüyle dikkat çeker.  Orkide çeşitlerimizin arasında en çok tercih edilen mor orkideler, bol çiçekli ve canlı bir görünüme sahiptir.

Beyaz orkideler, saflığı ve masumiyeti temsil eden en zarif bitki çeşididir. En çok tercih edilen orkide renkleri arasında hiç şüphesiz ki beyaz orkide gelmektedir. Zarafetin temsilcisi olan beyaz rengi en çok da orkidelere yakışmaktadır. Sitemizdeki her detayı özenle tasarlanmış olan beyaz orkide çiçeğimiz bulunduğu ortama şıklık katacak en temel parçadır.

Orkide fiyatlarının diğer çiçeklere göre daha yüksek olmasının sebebi narin ve ender bitki olmalarıdır. Orkideler duyguları en iyi şekilde ifade edilmesini sağlarken de ev ve ofisler içinde vazgeçilmez bir dekoratif aksesuardır. Sadece bir bitki olarak görülmemesi gereken orkideler aslında baktıkça insanlara keyif veren ve onları farklı duygulara sürükleyen bir çiçektir. Bu kadar anlamlı ve özel olan orkideler için bu fiyatlar aslında çok değildir.

Orkide çiçekleri bakımından tasarlanmasına kadar daima özel bir ilgi ister. Biz de firmamız olarak en güzel çiçek türlerinden biri olan orkidelerin bakımını ve aranjmanlarla süslemesini en iyi şekilde yaptık ve beğeninize sunduk. Onlara ve onların yansıttığı mesajlara en uyumlu olan saksılarla onları bütünleştirdik. Özel bir tasarım haline gelen orkide çiçeklerimiz ile kendinizi şımartabilir sevdiklerinizi ya da mutlu edebilirsiniz. Orkide siparişleriniz özenle hazırlanıp sizi ve sevdiklerinizi mutlu etmek için aynı gün yola çıkar. Sizi ve zevkinizi yansıtan orkide çiçeğini seçip siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz. Her detayı sizin için özenle hazırlanmış olan orkide çiçekleri, bulunduğu ortama adeta sizden bir iz bırakacak.