TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Siparişini Takip Et
Sepetim0TL

Medinilla Çiçeği

Sıralama:

İnsanlar arasında çoğunlukla Medine gülü olarak bilinen medinilla çiçeği, diğer çiçeklere nazaran oldukça farklı bir görünüme sahiptir. Medinilla bitkisinin çiçekleri alışılmışın dışında ve oldukça büyüktür. Çiçeklerinin rengi ise pembedir. Farklı görünümünden dolayı insanların oldukça ilgisini çeken bir bitkidir. Aslına bakarsanız oldukça büyük çiçek görüntüsü veren kısım gerçek çiçeklerin geniş kaplıklarıdır. Halk arasında Medine gülü olarak bilinen çiçek, farklı ülkelerde farklı isimlerle anılır. Örneğin İngilizcede kalıplaşmış isimleri Filipin orkidesi ve pembe medinilla olarak bilinir. Ayrıca çiçeğin asıl yaşam alanı olan anavatanında yerli halk Medinilla çiçeğine kapa-kapa ismini vermiştir. 

Medinilla çiçeği, oldukça dikkat çekici özelliğinden dolayı anlamlı bir hediye olarak kullanılır. Eğer sevdiğiniz kişileri memnun etmek ve o kişinin kendini değerli hissetmesini sağlamak istiyorsanız Medinilla çiçeği sizler için ideal bir hediye seçimi olacaktır. Sitemizde bulunan Medinilla çiçekleri bakımları yapılmış bir şekilde sizlere gönderilir. Sizler de kaliteli Medinilla çiçeği satın almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sitemize girmek. Sitemiz sizlere oldukça hızlı ve güvenilir hizmet sunacaktır. 

Medinilla Çiçeği Özellikleri

Medinilla çiçeği, Melastomataceae ailesine mensup bir bitkidir. Bu çiçeğin anavatanı Filipinler’dir. Deniz seviyesinden belli bir miktar yükseklikte bulunan yağmur ormanlarında, yüksek olmayan dağ ormanlarında ve sis ormanlarında yer alır. Asıl yaşam alanlarında tohumları koca gövdeli ağaçların üstündeki oyuklarda ve ince olmayan dalların aralarında yetişir. Ve Medinilla çiçeği, ağaçlar üstünde bir üstbitken olarak yaşamını sürdürür. Bunların yanında bu çiçek sukulent özellik gösterir. Ağaçların üstünde yaşıyor olmasıyla birlikte dayanıklı dallarla çalı biçiminde gelişir. Medinilla çiçeğinin dalları dört köşeye sahiptir. Bu çiçeğin boyu ise en fazla üç metreye kadar uzayabilir. Çiçeğin yapraklarının uzunluğu ise 15 – 30 santimetre aralığında değişir. Aynı zamanda çiçeğin yaprakları oval yapıda, dayanıklı ve parlaktır. Medinilla’nın çiçekleri nasıl insanları büyülüyor ise yaprakları da bir o kadar büyüleyicidir. Aynı zamanda Medinilla çiçeğinin verdiği meyve yenilebilir özellik göstermez. 

Medinilla’nın çiçek vermesi ilk önce oldukça büyük tomurcuklarla başlar. Daha sonra ise kocaman pembe kılıf yapraklar ile birlikte boyu uzun pembe bir sap yere doğru sarkık bir vaziyet alır. Yere sarkık olan bu çiçeklerin boyları 30 santimetre ya da yarım metreye kadar çıkabilir. Adeta üzüm salkımı şeklinde bir sürü çiçek verir. Çiçekleri ebat olarak 2.5 santimetre genişliğindedir. Medinilla çiçeğindeki bütün detaylar bir araya geldiğinde ortaya harika bir görüntü çıkar. 

Anlaşılacağı gibi oldukça farklı ve çok şık olan pembe kılıflara sahip Medinilla çiçeği, insanlar arasında popülerliğini koruyor. Medinilla çiçeğini sevdiklerinize alarak onları mutlu edebilirsiniz. Özel günlerinizde sizlere eşlik edecek olan bu çiçek sayesinde sevdiklerinizin kalbinde güzel bir yer edinebilirsiniz. Sizler de en kaliteli hizmetle Medinilla çiçeğine sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sitemize girmek. Sitemizde oldukça bakımlı ve uygun fiyatlı olarak bulabileceğiniz Medinilla çiçeği son derece hızlı bir şekilde sizlere teslim edilecektir. 

Medinilla Çiçeği Bakımı

Medinilla çiçeği ile ilgili etrafta birçok yanlış bilgi bulunuyor. Hatta bu çiçeği yetiştiren insanlar çiçeğe sürekli su püskürtmek gerektiğini düşünüyor. Aslında çiçeğin gereksinim duyduğu şey tıpkı orkidelerde olduğu gibi hava hareketleridir. Medinilla çiçeği hava almayan ve sıcak olan alanlarda sağlıklı yetişme gösteremez. Özellikle hava almayan yerlerde çiçeğe sürekli su püskürtmek sanılanın aksine çiçek için oldukça zararlıdır. Medinilla çiçeği için temizlik önemli bir husustur. Çiçeğin yapraklarını çift taraflı olarak ıslak mendil aracılığı ile sık sık temizlemelisiniz. Medinilla için sürekli hava hareketlerinden sonra en önemlisi temizliktir. Medinilla çiçeği Kasım ayı ortalarından başlayarak mart başına kadar olan süreçte devamlı olarak doğrudan güneşe maruz bırakılmalıdır. Diğer zaman dilimlerinde ise sabahın erken vakitlerinde ya da akşam güneş batmasına yakın güneş almalıdır, ama öğle güneşinden etkilenmemesi için öğle vakitlerinde tül yardımı ile güneşi dolaylı olarak alması sağlanmalıdır. Medinilla çiçeği aynı zamanda ışığı sever, bu yüzden fazla ışık alan ortamlarda bulunması gerekir. 

Medinilla çiçeği sukulent tür özelliği gösterdiği için hayati fonksiyonlarının çoğu yaprakları üzerinde çalışır. Bu sebepten dolayı Medinilla’nın yaprak bakımına ve sağlığına dikkat ederek çiçeğin sağlıklı büyümesinin önü açılmalıdır. Medinilla çiçeğini 28 dereceden daha yüksek sıcaklık ve 9 dereceden daha düşük sıcaklık hissedilen günlerde iç mekanda oluşacak cereyanlardan korumanız gerekir. Özellikle de kuru havaya sahip bölgelerde bu çiçeği yetiştiren kişilerin cereyan olayına daha çok dikkat etmeleri gerekir. Medinilla’nın yaprak temizliğinin oldukça önemli olduğuna değinmiştik. Bu çiçeğin yaprakları sık sık temizlenmelidir. Çiçek öğle saatlerinin kavurucu güneşinden korunmalıdır. Kış aylarında ise ısıtıcılardan kaynaklı olarak iç mekanda kuru hava hakim oluyorsa havayı nemlendirmek için çözümler bulsanız iyi olur. 

Medinilla çiçeğinin bakımının oldukça önemli olduğunu gördük. Bu çiçek doğru bakım uygulandığı taktirde sağlıklı bir şekilde çiçek açıp görsel şölen yaratır. Çiçeği satın aldığınızda ne kadar bakımlı olarak elinize ulaştığı önemlidir. Bu noktada sitemiz sizlere garanti sunuyor. Sitemizde bulunan Medinilla çiçeğinin tüm bakımları sizlere ulaşıncaya kadar eksiksiz olarak yapılır. Oldukça özenli paketleme ile hiçbir sorun yaşamadan çiçeğinizi en hızlı şekilde teslim alabilirsiniz. Sitemiz online çiçek alışverişinde güvenilirliği ve kalitesi ile zirvede yerini alıyor. 

Medinilla Çiçeğini Sulama İşleminin Püf Noktaları

Medinilla’nın çiçeklenmesi için kış aylarında sudan biraz mahrum kalmalıdır. Kışın toprağı susuz kalmasına rağmen çiçek canlı ise sulama işlemini bir iki gün sonraya erteleyin. İlkbahar aylarında ve sonbaharın başlarında sulama rutininizi toprağın durumuna göre ayarlayın. Bu ayarlamada ise toprağın en üst kısmına dikkat etmeniz yeterli. En üst kısmı kurumuşsa su vermeniz gerekiyor demektir. Yaz mevsimi geldiğinde ise çiçeğinizi her gün bol bol sulayın. Medinilla çiçeğini suyla dolu bir kaba koyup alttan su emdirme metodu ile sulayın önerileri çok yayılmış durumda. Ama bilmelisiniz ki bu şekilde sularsanız çiçeğinizin köklerini çürütürsünüz. 

Yaz aylarında en doğru sulama, çiçeği lavaboda usul usul sulama yöntemidir. Sulama işleminin bir diğer önemli noktası ise saksı tabanında su kalmamasıdır. Çiçeğinizi suladıktan sonra saksının dibini kontrol edin ve su kalıp kalmadığına emin olun. Eğer kontrol etmezseniz ve orada su kalırsa çiçeğinizin çürümesine sebep olursunuz. Buradan da anlaşılacağı gibi doğru sulama ile Medinilla çiçeğinin muhteşem bir şekilde büyümesine tanık olabilirsiniz. 

Medinilla Çiçeği Kime Alınır?

Medinilla çiçeği, diğer çiçeklere bakıldığında farklı bir havaya sahiptir. Medinilla Çiçeği ile özel günlerinizi kurtarabilirsiniz. Örneğin evlilik yıl dönümünüzde eşinize hediye ederek onu çok mutlu edebilirsiniz. Anneler gününde annenize ev hediyesi olarak Medinilla göndermek oldukça zarif vir hareket olacaktır. İşe yeni giren bir arkadaşınızın iş yerine hediye olarak bi çiçeği göndermek onu işe karşı daha motive edecektir. Bunlarla birlikte yakın bir arkadaşınızın doğum gününde de hediye olarak bu çiçeği verebilirsiniz. 

Buradan da anlaşılacağı üzere Medinilla çiçeği birçok farklı amaç için hediye edilebilir. Ama sonuç değişmez ve hediye ettiğiniz kişi çok mutlu olur. Sevdiklerinizin kalbini kazanmak için bu çiçek ideal olacaktır. 

Medinilla Çiçeği Fiyatı

Medinilla çiçeği fiyatları her zaman aynı değildir. Çiçeğin koyulduğu saksıdan tutun, bütünleştirildiği aranjmanlara kadar olan birçok husus fiyatı etkiler. Dolayısıyla farklı aranjmanlara sahip Medinilla çiçekleri farklı fiyatlarda sunulur. Medinilla çiçeğini satın alırken insanlar en çok kalitesine dikkat eder. Kaliteli ve uygun fiyatlı Medinilla çiçekleri için sitemize göz atabilirsiniz. Sitemizdeki Medinilla çiçekleri oldukça bakımlı ve özenli bir şekilde hazırlanarak uygun fiyatlarla satılıyor. 

Medinilla Çiçeği Online Sipariş

Sitemiz, online çiçek satışı yapan firmalar arasında en popüler olanıdır. Medinilla çiçeği siparişini online bir şekilde oluşturacak kişiler için sitenin güvenilirliği ve ürünün kalitesi oldukça önemlidir. Bu noktada sitemiz sizlere garanti sunuyor. Medinilla siparişleriniz özenle hazırlanıp sizlerin memnuniyeti ve sevdiklerinizin mutluluğu için aynı gün kargoya verilir. Hızlı teslimat ve güvenilir alışveriş için sitemize girmeniz yeterlidir. 

Medinilla Çiçeği Satın Al

Wish Flowers & Design olarak en güzel çiçek çeşitlerinden biri olan Medinilla çiçeğinin bakımını ve aranjmanlarla zenginleştirilmesini en özenli biçimde yaptık ve sizlere sunduk. Medinilla çiçeklerini en uygun saksılarla birleştirdik. Medinilla çiçekleri ile hem kendinizi memnun edebilir hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Sitemizden satın aldığınız Medinilla çiçekleri sipariş oluşturduğunuz gün sizlere teslim edilmek üzere kargoya verilir. Sitemiz en hızlı şekilde teslimat garantisi veriyor. Sizler de sitemize girerek Medinilla çiçeklerini sevdikleriniz için satın alıp onları mutlu edin.