50 ürün bulundu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü,  16 Aralık 1977 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmiş ve ilk kez ABD’de kutlanmaya başlanmıştır. 1857 yılında New York kentinde yapılan, tekstil işçilerinin grevi sonucunda 120 kadın işçi feci bir şekilde can vermişti. Bu kadın işçilerin cenazesine ise on binden fazla kişi katılmıştı. Ölen “mücadeleci” ve “davasından vazgeçmeyen” işçi kadınların anısına 8 Mart Kadın Dayanışma günü olarak kutlanmaya başlandı. Bugün aslında o kadınların dünyada eşitlik kalkınma arayışının sonucunda doğmuş oldu.

Ülkemizde ilk zamanlar çok rağbet görmeyen bu kutlama günü 1921 yılında ilk kez kutlandı. Ardından yaşanan darbeler sebebi ile yaklaşık 4 yıl hiç kutlama yapılmadı. Fakat 1984 yılından sonra büyük ilgiyle kutlanmaya devam edildi. Yalnızca kadınlar değil kadın mücadelesine gönül veren herkes bu günde sokaklara döküldü ve bir kez daha dayanışma halinde oldular. Ülkemizde farklı platformlar tarafından mutlaka her yıl “8 Mart Dünya Kadın Dayanışma Günü” kutlanır oldu.

Kısacası, “8 Mart Dünya Kadın Dayanışma Günü” Türk ve dünya kadınlarına armağan edilmiş bir gün olmaktan ziyade mücadele ederek büyük bir dayanışma halinde sahip oldukları bir gündür.

Kadınlar Günü Notları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü; tüm dünyaca kutlanan, kadınlara hediyeler armağan edilen, kalkınma ve daha huzurlu günler için mücadele edilen bir gündür. Bu günlerde mücadeleci kadınlar unutulmamalıdır. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü bir hediye çiçek ile taçlandırmak onları oldukça mutlu edecektir. Bu önemli günde onlar alacağınız bir çiçek ve yazacağınız anlamlı bir not onların bu mücadelelerinde yanlarında olduğunuzu ifade etmenin en doğru ve en güzel yoludur. 

Kadınlar gününde alacağınız manidar bir çiçek ve yazacağınız anlamlı bir not paha biçilemeyecek bir hediye olacaktır. Kadınlar günü notları kadınların sadece gülümsemesine sebep olmaz onlara güç de verir. Kadınlar günü sözlerine yüklenen anlam oldukça büyüktür aslında. Kimi kadınlar günü hediyelerinde yaşam özlemleri dile getirdikleri kimi hediyelerde kadınlarına sağlık ve mutluluk dilendiği notlar bulunmaktadır. Aslına bakarsanız bu notlar ortak bir paydada buluşmaktadır; mutluluk dolu bir gelecek. 

Kadınlar Gününün Önemi

Mart dünya kadınlar günün odak noktası olduğu bir aydır. 8 mart dünyada kadınların huzurlu yaşam özlemleri dilediği ve en içten eşitlik özlemlerini dile getirdikleri gündür. Bu yüzden bugünün maneviyatı oldukça yüksektir. Dilekler dilenir, yürüyüşler yapılır, konuşmalar yapılır ardından kadınlar ve kadınların gücü bir kez daha hatırlanmış olur. 

Kadınlar gününde sevgilinize, eşinize, ailenize, çalışanınıza kısacası sevdiğiniz, değer verdiğiniz her kadına bir çiçek hediye ederek onların bu mücadelelerinde yalnız olmadıklarını daima destekçisi olduğunuzu ifade etmiş olursunuz.

Kadınlar Günü İçin Çiçek Önerileri

Kadınlar günün tarihinden, öneminden ve hediye edilen bir çiçeğin ne çok anlam taşıdığından bahsettik. Şimdi ise kadınlar günü için çiçek önerilerinde bulunacağız. Hiç şüphesiz bu günlerde en çok tercih edilen çiçekler buket çiçeklerdir. Özellikle Catharina Kırmızı Gül Buketi ve mor çiçeklerden oluşan Regina Karışık Gül Buketi 8 Mart’ta en çok hediye edilen çiçek çeşitlerimizdir. Wish Flowers & Design olarak tasarladığımız buketler bugünün anlamını yansıtan en güzel çiçeklerin bir bütün haline gelmesidir aslında. 

Buketlerin haricinde 8 Mart gibi önemli ve anlamlı bir güne en çok yakışan ürünümüz çiçek aranjmanlarıdır. Çünkü çiçek aranjmanlarımız tek bir çiçekten oluşmaktan ziyade pek çok farklı çiçeğin bir araya gelmesiyle oluşur. Tıpkı kadın mücadelesinde din, dil, ırk fark etmeksizin pek çok kadının bu mücadeleyi omuz omuza yürütmesi gibi o çiçeklerde bir araya gelerek bir bütün oluşturmaktadır. Farklı çeşitte pek çok çiçeğin bir araya gelmesiyle oluşan ve rengarenk bir görüntüye sahip olan aranjmanlarımızı Wish Flowers & Design olarak sizin ve sevdikleriniz için hazırlamaktayız.

Kadınlar gününde notlarınızla taçlandırabileceğiniz çiçeklerin başında çikolata + çiçek kombinsayonlarımız gelir. Wish Flowers & Design olarak özenle seçtiğimiz çikolata sayesinde sevdiklerinizin ağzı tatlanacak, Wish Flowers & Design olarak tasarladığımız çiçek sayesinde ise sevdiklerinizin ruhu okşanacak. En kaliteli çikolatalarla en canlı çiçeklerin bir kombinasyon oluşturduğu bu tasarımlarımıza ufak 8 Mart Kadınlar Günü notları yazarak sevdiklerinize unutulmaz bir armağan verebilirsiniz.

Wish Flowers & Design olarak kadınlar gününde çiçeklerimize özellikle; kadınlar günü kutlu olsun, bu dayanışmalı ve anlamlı gününü yürekten kutluyorum, dünya kadınlar gününü kutluyorum, mücadelende hep yanındayım, beraber başaracağız 8 Mart Dünya Kadın Mücadelesi Günü’n kutlu olsun gibi pek çok not yazmaktayız. Bu notlar tamamen sizin duygularınızı ve isteklerinizi yansıtacak şekilde yazılır.

Sevgiliye ve Eşe Kadınlar Günü Hediyesi

En değer verdiğiniz hayatınızı paylaştığınız sevgilinize yada eşinize hediye edebileceğiniz en güzel hediye kuşkusuz çiçek buketleridir. Wish Flowers & Design olarak tasarladığımız; Corin Kırmızı Gül Aranjmanı, Romance Kırmızı Gül Buketi, Agatha Kırmızı Gül Buketi gibi pek çok çiçek çeşidi sevgilinize yada eşinize verebileceğiniz en anlamlı hediyedir.

Anneye ve Kız Kardeşe Kadınlar Günü Hediyesi 

Her zaman yanınızda olan, sizi her halinizle kabul eden en samimi insanlardır anne ve kız kardeş. Onlara bu günde yalnız olmadıklarını ve ne denli değerli olduklarını hatırlatmanın en doğru yolu çiçek hediye etmektir. Sitemizde yer alan Amy Çiçek+ Çikolata, Adele Çiçek + Çikolata, Charlotte Çiçek + Çikolata, Diana Kutu Aranjman, Marissa Kutu Aranjman gibi pek çok çiçek çeşidi annenizi ve kız kardeşinizi mutlu etmeniz için sitemizde sizi beklemektedir.

Çalışan Kadınlara Kadınlar Günü Hediyesi

İş ortamında beraber çalıştığınız kadınların ya da çalışanlarınızın kadınlar gününü hatırlayıp hediye çiçek almak çok anlamlı bir harekettir. Bu çalışanınızın motivasyonunu yükseltecek ve ne kadar değerli olduğunu hatırlamasını sağlayacaktır. Sitemizde yer alan Beyaz Orkide, Charmer Orkide, Magic Art Orkide, Linda Aranjman, Natural Sarı Laleler gibi birçok çiçek çeşidi çalışanlarınıza ya da iş arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz çiçeklerdir.

Kadınlar Gününde Çiçek Nasıl Gönderilir?

Saygıdeğer Türk ve dünya kadınlarının gücünün tekrar tekrar hatırlandığı ve bu başarının taçlandırıldığı 8 Mart, kadınlar için oldukça mühim bir gündür. Çünkü bu gün geçmişe dayanan büyük bir anlama sahiptir. Bu yüzden bu gün es geçilmemelidir. Bu dayanışma unutulmamalıdır. Kadın ve kadının gücü hata başarısı dilden dile dolaşmalıdır. Bu mücadeleyi ise bir hediye çiçek ile taçlandırmak gereklidir. 

Wish Flowers & Design olarak sitemizde her kadına ve her zevke hitap edecek özgün çiçek tasarımlarımızı beğeninize sunduk. Sitemizden hoşunuza giden çiçeği seçip sepetinize eklemeniz ardından iletişim bilgilerinizi girerek ödeme yapmanız siparişinizi oluşturmanız için yeterli olacaktır. Tabii en önemli hususu unutmamak gerekir. Seçtiğiniz çiçeğe not yazmak! Sizi ve sizin düşüncelerinizi en iyi şekilde ifade edecek bir not yazarak sevdiklerinizin gülümsemelerine sebep olabilirsiniz. 

Wish Flowers & Design olarak sitemizde yer alan her çiçeği kişiye özel hazırlarız. Taze, canlı ve renkli bir görüntüye sahip olan çiçeklerimiz isteğe göre aynı gün içinde teslim edilir. Hazırlarken gösterdiğimiz özeni, teslim edilme sürecinde de aynı titizlikle gösteririz. Siparişinizi oluşturduğunuz süreçten teslim edilene dek olan tüm süreci takip edebilirsiniz. Temel amacımız müşteri memnuniyeti olduğundan ve sadece bir sipariş değil aynı zamanda müşterilerimizin duygularını taşıdığımızın farkında olduğumuzdan her ana ayrı bir özen gösteririz. 

Sizde 8 Mart Dünya Kadın Dayanışması Günü’nde sevdiklerinizi, çalışanlarınızı, eşinizi ya da sevgilinizi mutlu etmek isterseniz Wish Flowers & Design olarak tasarladığımız çiçekleri sitemizden inceleyebilirsiniz!