77 ürün bulundu.

Aylara Göre Çiçekler

Aylara Göre Çiçekler ve Fiyatları

Sevdiklerine taze, canlı ve mis kokulu çiçek almak isteyenlerin tercihi aylara göre çiçekler oluyor. Doğru mevsimde ve doğru ayda aldığınız hiçbir çiçeğin kötü kokma ihtimali neredeyse yoktur. Ayrıca çiçek bakımı özen isteyen bir iştir. Bu güzel görünümlü narin bitkiler her mevsimde ve her ayda büyümemektedir. Her çiçek kendisine göre belirli aylarda açmaktadır ve her çiçeğin kendi ayına göre özel bakımı bulunmaktadır. Sitemizden aylarına uygun tasarımlar bulunmaktadır sizde aylara göre çiçeklerin fiyatlarını inceleyebilir, her zaman online çiçek siparişi verebilirsiniz. Sizler için her çiçeğe özenle bakmaktayız. Sizlere hangi ay hangi çiçeklerin yetiştiği hakkında bilgi vererek seçiminizi kolaylaştırmak istedik.

Ocak Ayındaki Çiçekler

Ocak ayı en soğuk aylardandır. Bitkilerin kış sürecinde ve zor koşullarda çok fazla ekimi ve bakımı yapılması doğru değildir. Ocak ayında çiçek ekmek isteyenler için karanfil çok iyi bir seçimdir. Karanfil bitkisi kış çiçeğidir. Bu nedenle yağmurlu veya soğuk havalarda sulanmaya ihtiyaç duymamaktadır. Bakımı fazlaca kolay olan bu bitkiyi Ege ve Akdeniz gibi daha ılımlı bölgelerde yetiştiriyorsanız az miktarda sulamanız ve bakım yapmanız gerekmektedir. 

Şubat Ayındaki Çiçekler

Şubat ayı da ocak ayı gibi sert iklim koşullarına sahiptir. Bu sebeple yine ocak ayı gibi karanfil yetiştirilmesi ve bakımı kolayca yapılabilmektedir. Karanfil çiçeği Ege ve Akdeniz bölgeleri haricinde çok fazla bakıma ve sulanmaya ihtiyaç duymamaktadır. Şubat ayında karanfil çiçeği ile beraber menekşe çiçeğinin de ekimi ve bakımı da kolaylıkla yapılabilmektedir. Şubat ayının güzel çiçeklerinden menekşeler aynı zamanda ev çiçeği oldukları için bakımı da fazlaca kolaydır. Fakat bakımına dikkat edilmesi ve bakımı esnasında her adım eksiksiz bir şekilde yerine getirilmelidir. Bakımında eksik adım bırakmak başa tekrar dönmek anlamına gelmektedir. Bu nedenle saksı seçiminden sulamasına kadar bütün bakımları eksiksiz şekilde yapılmalıdır. Bakımları eksiksiz yapılan menekşeleri uzun yıllar yetiştirerek evlerinizi süsleyebilirsiniz. 

Mart Ayı Çiçekleri

Mart ayı yavaş yavaş bahara yaklaşmanın ilk adımı olarak bilinmektedir. Bununla birlikte birbirinden güzel çiçeklerin tazece ekilmesinin vaktinin geldiğinin de bir işaretidir. Bu ayın en güzel çiçeklerinden bir tanesi de Furya Çiçeğidir. Furya çiçeği eksi derecelerde bile çiçek açabilmekte ve etrafı güzelleştirebilmektedir. Bu çiçeğin bakımının yazın başına doğru yapılması gerekmektedir. Toprağı güzelce çapalanmalı, soğanları sökülerek ıslak olmayan kuru bir yerde bekletilerek dinlendirilmelidir. Sonrasında yine aynı şekilde ekilebilmektedir. Böylelikle furya çiçeğinden uzun yıllar verim alabilirsiniz. Mart ayında yetişen bir diğer güzel çiçek nergistir. Nergisler soğanlı çiçek türlerindendir. Taç yapraklara sahip olan bu çiçek türü sayı ve beyaz karışımı şeklinde eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Soğanlı bir çiçek olduğu için soğanın bir sene dinlendirilmesi gerekmektedir. Böylelikle daha verimli nergisler yetişebilmektedir. 

Nisan Ayındaki Çiçekler 

Nisan ayı bahar aylarının habercisi niteliğindedir. Ilık meltemlere sahip olan nisan ayındaki bakım ve dikim yapılabilecek güzel mi güzel çiçeklerden biri papatyadır. Papatyalar ev çiçekleri olmadığı için daha çok dışarda yetişmektedir. Bu nedenle evlerin balkonları papatyalarla güzelce süslenebilmektedir. Balkonlarda çiçekleri açmaya başlar ve gözleri şenlendirir. Bakım olarak da fazla sulama gereksinimi olmayan papatyaları iki üç gün arayla sulamak yeterli olabilmektedir. Papatya tohumu iki yıllıktır bu nedenle her sene ekimi ve değiştirilmesi gerekmemektedir. Nisan ayının çiçekleri arasındaki papatyalar her zaman güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Nisan aynının bir diğer güzel çiçeği ise Itırşahi çiçeğidir. Itırşahi çiçeği de yıllık bir çiçektir. Kızıl, mavi mor veya gül rengine benzeyen çeşitli renklerle göz doldurmaktadır. Ayrıca hoş kokusuyla da dikkat çekmektedir. Bu güzel çiçeklere internet sitemizden ulaşarak kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Mayıs Ayındaki Çiçekler 

İlkbahar denilince ilk akla gelen ay mayıstır. Soğuklar geride kalmış ve artık yavaş yavaş yaz kendisini göstermeye başlamıştır. İlkbahar başı olan bu ayda ekilebilecek en muhteşem çiçek ise incir çiçeğidir. İncir çiçeği erkek ve dişi olarak ikiye ayrılmaktadır. Dişi ve erkek çiçeğin ağızları kapalı ve kilitli şeklindedir. Erkek olan incirde bulunan aşı tozları aktarılarak dişiye verilmektedir. Eğer bu olay gerçekleşmezse meyve verilmemektedir. İnci çiçeği müge gibi bitkiler bu ay için fazlaca uygundur.

Haziran Ayındaki Çiçekler

Haziran ayı yılın ortası anlamına gelmektedir. Herkesin gözdesi olan gül bitkisi haziran ayında dikilmektedir. Göz kamaştırıcı renkleri ve hoş kokuları ile insanları büyüleyen güller herkesin beğenisini kazanmaktadır. Güller güçlü bir çiçektir. Bu sebeple aşırı sıcak ya da aşırı soğuk olmadıklarında solmamaktadır. Yine de sulanması gerekmektedir. Yetersiz sulamada tomurcuklar çiçek açmayacakları gibi kendilerini koruma altına almaktadır. Sulama fazlaca eksik kaldığında ise genç fideleri solabilmektedir. Güller ayrıca kumlu toprakları ve güneşli ortamları fazlaca sevmektedir. Gül çiçekleri günde en az dört saat güneş almalıdır ve hafif esinti de onlar için fazlaca iyidir. Çiçeklerin donmaması içim ise mart sonu ve nisan başı gibi mutlaka budamaları yapılmalıdır. Bu budama ileride daha verimli çiçekler açmasına sebep olacaktır. 

Temmuz Ayındaki Çiçekler

Temmuz ayı geldiğinde yazın da beraberinde geldiği anlaşılmaktadır ve bu güzel ayda peygamber çiçeği ekilebilmektedir. Peygamber çiçeği tropik bir çiçek olduğu için yaz aylarına da fazlaca uymaktadır. Havasız ve çok soğuk ortamları sevmemektedir. Güneşe fazlaca düşkün olan bu çiçeği donma olayından korumanız gerekmektedir. Bakımı güzel yapıldığı taktirde uzun süre boyunca ortamları güzelleştirmektedir. Kış aylarında iki haftada bir yazın ise haftada bir kez sulamanız peygamber çiçeğinin yetişmesi için yeterli olacaktır. Çiçek satın al diyerek kolaylıkla sevdiğiniz peygamber çiçeğine ulaşabilirsiniz.

Ağustos Ayındaki Çiçekler

Yılın en sıcak aylarından biri ağustos ayıdır. Bu ayda Glayöl çiçeğinin bakımı ve ekimi rahatlıkla yapılabilmektedir. Çiçek açan bitkiler arasında olması ile fazlaca görkemli ve eşsiz güzelliği ile yaz aylarına fazlaca yakışan bir çiçek türüdür. Glayöl çiçeği zor koşullara karşı da fazlaca dayanıklıdır. Ağustos ayının aşırı sıcak günlerinde bile bir hafta boyunca solmadan durabilmektedir. Glayöl çiçeği turuncu, kırmızı, sarı gibi pek çok pastel renkte açarak etrafı güzelleştirmektedir. Göz kamaştırıcı bu çiçek en gözde çiçekler arasındadır. Glayöl yetiştirmek biraz zahmetli olsa da yetiştiği takdirde manzarası tüm bu zorlukları unutturacak niteliktedir. 

Eylül Ayındaki Çiçekler

Yazın sonuna gelinen eylül ayı çiçekler için en harika aylardan bir tanesidir. Eylül ayında çiçek ekmek isterseniz yıldızpatı sizler için doğru bir seçenek olacaktır. Eylül ayının popüler çiçekleri olan yıldız patı güzelliği ile göz kamaştırmaktadır. Bu ayda ekip bakımını yapabileceğiniz çiçek saray patı ya da yıldız çiçeği olarak da bilinmekte. Yıldızpatı çiçeği sonbaharın soluk tonlarına canlılık katan bir renge sahiptir ve bakımı en kolay olan çiçekler arasında bulunmaktadır. Yıldızpatı çiçeği evde yetişmemektedir. Bahçeye çiçeği ekin ekilerek bakımı kolayca yapılabilmektedir. 

Ekim Ayındaki Çiçekler 

Sonbaharın en güzel aylarından olan ekim ayının güzel esen ılık rüzgarları bulunmaktadır. Ekim ayında Aynısafa çiçeği kolaylıkla ekilebilmektedir. Aynısafa çiçeğinin bir diğer adı ise portakal nergisidir. Portakal nergisi güzel çiçek anlamına gelmektedir. Papatya bitkisi ailesine sahip olan bu çiçek balkon saksılarında ya da bahçelerde çok güzelce yaşayabilmektedir. Aynısafa çiçeğine yanlış bakım yapılmaması büyük önem taşımaktadır. Yanlış bakım yapıldığı takdirde ilkbaharda çiçek açtıktan sonra gelişimi durarak çiçeklenmemektedir. Daha fazla bakımsızlıkta ise ne yazık ki ölebilmektedirler. Devamlı çiçek açması için solan çiçeklerinin sürekli kopartılması gerekmektedir. 

Kasım Ayındaki Çiçekler

Kasım ayı denildiği zaman kış aylarının yavaş yavaş yüzünü gösterdiği anlaşılmaktadır. Kasım ayının en uygun çiçeklerden biri Krizantem çiçeğidir. Halk dilinde bu çiçeğin adı ise kasımpatıdır. Dona fazlaca dayanıklı olan kasımpatı çiçeği kalıcı bir bitkidir. Her yıl yeniden çiçek açarak ortamı şenlendirmektedir. Bu çiçeğin doğru bir şekilde budanması büyük önem taşımaktadır. Budamanın çalı bicinde yapılması çiçeğin toplu durmasını ve açan çiçeğin hoş bir görüntüye sahip olması için en önemli etkenlerden biridir. Bakımı oldukça kolay olan kasımpatılar uzun yıllar boyunca çiçek açabilmektedir. Sitemizden online çiçek siparişi ile kasımpatılara sahip olabilirsiniz.

Aralık Ayındaki Çiçekler

Atatürk çiçekleri tamamen aralık ayına uygun çiçeklerdir. Atatürk çiçeği güneş ışığını fazlaca sevmektedir. Bu sebeple direkt güneş ışığında bulunması yapraklarına iyi gelecektir. Çiçeklerinizi güneş ışığından mahrum bırakmamalısınız. Çok fazla soğuk ortamlarda kalması ise bu çiçek için çok yararlı değildir. Atatürk çiçeği zamanla topraktaki mineralleri ve vitaminleri kendi içine çekmektedir. Bu nedenle toprağa vitamin ve mineral eklemekte yarar vardır. Bu işlem yılda bir kez bile olsa yapılması güzel olacaktır. Kış süresince ise çiçek soğuktan korunarak az sulanmalıdır. Sitemizden çiçek gönder tuşuna tıklayarak farklı aylarda sevdiklerinize farklı çiçekleri kolaylıkla gönderebilirsiniz.