123 ürün bulundu.

Dekoratif Çiçekler

Dekoratif Çiçekler, Canlı Dekoratif Çiçek Siparişi

Evlerimizi şenlendiren, halihazırda bulunan iç mimarimize renk katan dekoratif unsurlar vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Dekoratif çiçekler bu unsurların en başında gelir. Artık günümüzde her beş evden ikisinde dekoratif çiçek modelleriyle karşılaşırız. Bulunduğunuz yeri güzelleştirmekle birlikte kendinizi de iyi hissetmenize yardımcı olan dekoratif çiçekler çok sık tercih edilmekte.

Sadece evlerde değil aynı zamanda işyerlerinde de kullanılan dekoratif çiçekler tam anlamıyla tüm iç mekanlarınızı unutulmaz kılacaktır. Birbirinden farklı binlerce dekoratif çiçek bulunmaktadır. Renkleri, boyutları, çiçek türleri ve konseptleri ile her biri kendine has güzelliktedir. Siz kendinize ve ortamınıza en uygun olanı seçip, iç mekanlarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz.

Dekoratif çiçekler aynı zamanda sıklıkla tercih edilen hediye seçeneklerinin başında yer almaktadır. Özel günlerinizi çok şık bir dekorasyon çiçeği ile canlandırabilirsiniz. Yıldönümleri, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, doğum günleri, yeni ev, yeni iş ve daha bir sürü özel gün bu hediye için çok uygundur. Yalnız özel günlerde değil, sıradan bir günde de sevdiklerini mutlu edebilirsiniz.

Dekoratif Çiçek Modelleri

Herkesin zevkine ve bütçesine uygun birbirinden şık tasarımlarıyla binlerce dekoratif çiçek modeli mevcuttur. Evlerin, ofislerin iç dizaynına uygun şekilde seçimler yapabilirsiniz. Dekoratif çiçekler mekanlarınızı daha canlı daha havadar kılacaktır. Görenlerin akıllarında yer edecek çiçek türü ve konseptlerinden bazılarını detaylarıyla inceleyelim.

Kutuda Çiçek Aranjmanlar: Son dönemlerde en fazla tercih edilen çiçek aranjmanlarının başında kutulu olanlar yer alıyor. Özel günlerin kurtarıcısı niteliğinde birbirinden güzel kutulu çiçek seçenekleri bulunmaktadır. Bu aranjmanlarda kendi içerisinde çeşitlere ayrılır.

Güllerden oluşanlar; renk renk güllerin bir araya gelmesiyle oluşan kutulu aranjmanlar, göze en çok hitap edilenler arasındadır. Aklınıza gelebilecek tüm özel günleriniz için gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Güller bilindiği üzere derin anlamlar taşıyan çiçek türlerindendir. Sevdiklerinize vermek istediğiniz mesajı seçmiş olduğunuz gül ile verebilirsiniz.

Vazoda Çiçek Aranjmanları: göze oldukça hitap eden bir diğer aranjman çeşidi ise vazoda olanlardır. Günümüzde artık hemen hemen her evde rastladığımız vazo konseptli çiçekler kendimize armağan edebileceğimiz çok hoş çiçek aranjman seçeneklerindendir. Bulunduğumuz yeri canlılaştırarak kendimizi olduğundan daha iyi hissedebiliriz. Dekorasyon çiçekleri bu sebeple çok önemlidir.

Vazo çiçek aranjmanı olarak edinebileceğimiz birçok çeşit mevcuttur. En fazla tercih edilen çiçeklerin başında ise, güller ve zambaklar gelir. Güller zaten kendi başına derin anlamlar taşıyan çiçeklerdir. Birde buna ek olarak şık vazolar içerisinde kendilerini daha iyi gösterirler. Cam vazolu aranjmanları tercih etmek, güllerin ömürlerini uzatabilmek için son derece önemlidir.

Zarafet saçarak, gözleri üzerine toplayan zambaklarda vazolu çiçekler için çok kullanılan türlerdendir. En çok bilinen anlamı doğurganlık ve saflıktır. Bu sebeple zambakların sürekliliği ve bağlılığı simgelediğini söyleyebiliriz. Cam vazo içerisinde evin her köşesine adeta ışık saçarlar. Aynı zamanda zambaklar mis kokularıyla bilinirler.

Saksıda Çiçek Aranjmanları: Artık herkesin edindiği saksı çiçekleri, dekorasyon unsuru olarak çok fazla rağbet görmektedir. Yüzlerce hatta binlerce saksı çiçek türü bulunmaktadır. Saksı çiçekleri türlerine göre iç ve dış mekanlarda bakılabilir. Fakat dış mekanda yaşamaya uyumlu çiçekleri ev dekorasyonu olarak kullanabilmemiz pek mümkün değildir.

Bundan dolayı saksı çiçeği edinmeden önce küçük çaplı bir araştırma yapmakta yarar var. Saksı çiçekleri diğer dekorasyon çiçeklerine nazaran biraz daha fazla bakım isterler. Uygun gün ışığında, yeterli oda sıcaklığında ve doğru sulamayla birlikte saksı çiçeklerinizi memnun edebilirsiniz. Ev sahipliği yapacağınız saksı çiçeğinin türüne göre bakım önerilerine göz gezdiriniz.

Fanus Çiçek Aranjmanları: Cam fanus çiçekleri içlerine adeta minyatür bir dünyayı sığdırırlar. Kendimizi doğa ile iç içe hissederiz. Bu harika çiçek tasarımları, ofislerde masaların üzerlerini, evlerinizde en sevdiğiniz köşenizi canlandıracaktır. Sizlere, uğraştığınız işler adına ilham verecek, günün stresini atmanızı sağlayacaktır.

Birbirinden güzel seçenekleriyle birçok fanus çiçek modeli mevcuttur. Farklı farklı tasarımlarıyla her zevke uygun bir şekilde dizayn edilen fanus çiçekleri herkes tarafından beğeni toplamakta. Fanus çeşitleri, prizma, yassı, piramit, elmas, elma veya armut cam olarak farklılık gösterir. Her biri kendine has güzelliktedir.

Çiçek Buketi: Birbirinden güzel renkleriyle, lalelerden, güllerden oluşan bir çiçek buketi harika bir dekor tercihi olacaktır. Özellikle güllerin birlikteliğinden ortaya çıkan çiçek buketi her zaman ön plandadır. Özel günlerinizde hediye edilmiş veya kendinizi mutlu etmek adına aldığınız çiçek buketleri evlerinizin en güzel köşesini canlandıracaktır.

Çiçek buketleri işini riske atmayı sevmeyen insanların ilk tercihi olur genelde. Çünkü hediye seçerken oldukça zorlanırız. Bizler armağan edeceğimiz şeyin hem özel hem dikkat çekici hem de anlamlı olmasını isteriz. İşte tam burada devreye çiçek buketleri girer. Kurutulmuş çiçek buketleri göze daha fazla hitap eder ve akılda kalır. Bu sebeple çok harika bir dekor seçeneğidir.

Minyatür Ağaç Aranjmanları: Doğanın görkemli havasını bir nevi iç mekanlara taşıyabilmek için tercih edebileceğimiz en iyi seçenek bodur, minyatür ağaçlardır. Bulunduğunuz ortama şıklık ve doğallığı aynı anda taşımak istiyorsanız minyatür bir ağaç edinebilirsiniz. Bu ağaçların birçok çeşidi vardır. En fazla tercih edilenler arasında, mandalina ve limon ağacı bulunmaktadır.

Limon ağacı zaten renginin canlılığından dolayı bir adım öndedir. Sarı rengin insan üzerinde yatıştırıcı bir etkisi vardır. Aynı zamanda ruhsal gelişimi ve yaratıcılığı simgeler. Bundan dolayı fazla tercih edilir. Mis kokusu ve harika görüntüsü ile sevdiklerinizi mutlu etmek için de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bu modelleri daha fazla arttırmak mümkündür. Çiçeklerinizi kuruttuktan sonra da dekor olarak kullanabilirsiniz. Kurutulmuş çiçeklerin ayrı bir çekiciliği vardır, daha otantik bir hava katarlar. Tek dal bir çiçeğin bile kurutulmuş haliyle harika dekorlar ortaya çıkabilir.

Bunların yanında gelin buketleri de son derece güzel dekoratif çiçek unsurlarıdır. Unutulmaz günümüzden kalan bu manidar parçayı evimizde dekor olarak kullanmak, bizlere tekrar o anları anımsatacaktır. Yani modelleri çoğaltmak tamamen bizim yaratıcı düşüncemiz ile alakalıdır.

Dekoratif Çiçek Fiyatları

İç mekanlarımızı süsleyen canlı dostlarımız hakkında en fazla merak edilen hususlardan biride dekoratif çiçeklerin fiyatlarıdır. Dekoratif çiçekler hakkında belirli bir fiyat belirtmek maalesef ki mümkün değildir. Çünkü yüzlerce hatta binlerce dekoratif çiçek mevcuttur. 

Çiçeğin cinsine, rengine, büyüklüğüne, konseptine hatta ömrüne göre bakılarak fiyatlandırma yapılır. Sevdiklerinizin yüzünde tebessüm oluşturmak, bir çiçek almak kadar kolaydır. Fakat; kaliteli bir çiçek almak zordur.Tüm bu hususlara değinerek, iyi bir çiçek edinmek hem zaman hem de maddiyat açısından sizi kazançlı kılacaktır.

Dekoratif çiçek almaya karar verdiyseniz, özenle hazırladığımız çiçek konseptlerine göz gezdirmeden geçmeyiniz. En hesaplı ve gösterişli dekorasyon çiçeklerini sizler için bir araya getirdik. Zevkinize ve bütçenize uygun tüm seçenekler sitemizde mevcut. Wish Flowers & Design ailesi olarak sizlere kaliteli hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.