TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Siparişini Takip Et
Sepetim0TL

Kentya Çiçeği

Sıralama:

Kentya Çiçeği, Kentya Çiçeği Fiyatları

Kentya çiçeği denildiğinde akıllarda koca yapraklara sahip, sık dalları olan bir bitki canlanmaktadır. Kentya çiçeği olduğu yeri güzelleştiren ve pozitif bir etki yaratan saksı çiçeğidir. Kentya çiçeği kapalı ortamlarda bile 2 metreye kadar uzayabilen bir bitkidir. Doğası gereği tropik bir bitki olan kentya çiçeği, az ışık olan iç mekanlarda da yaşamını sürdürebilir. Normal bir oda sıcaklığında bütün yıl boyunca problemsiz bir şekilde yaşamına devam edebilmektedir. Kentya çiçeği, nemsiz ortamda bile yaşamını devam ettirebilirken doğrudan güneş almamalıdır. Kentya çiçeğine su verirken doğrudan suya maruz bırakmak yerine toprağının nemli olmasına dikkat edilmelidir. 

Kentya çiçeğinin saksısı çoğunlukla delik olduğundan dolayı saksı dibinde su birikmez. Fakat eğer saksı delik değilse, toprağı sularken su biriktirmemeye özen göstermek gerekmektedir. Özü gereği tropik bir bitki olduğu halde suyu fazla sevmemektedir. Özellikle kadınların göz bebeği olan, evlerinden eksik etmediği kentya çiçeğinin yaprakları düzgün ve simetriktir. Sadece ev ortamında değil, iş yerlerinde de sıklıkla karşılaşabileceğimiz bir çiçektir. Kentya çiçeği, adı üstünde bir çiçek olsa da bazı kişiler palmiye ağacı da demektedir. 

Sitemizde kentya çiçeği en kaliteli haliyle mevcuttur. Sitemizdeki kentya çiçekleri doğru bakım uygulandığı takdirde solma, kuruma yapmadan evinize son derece şık bir görünüm katmaktadır. Sitemizde kentya çiçeklerinin sıklıkla tercih edilmesinin sebebi kalitesi ve makul fiyatıdır. Sizler de sitemizi ziyaret ederek en kaliteli kentya çiçeklerine ulaşabilirsiniz. 

Kentya Çiçeği Bakımı

Kentya çiçeği bakımı oldukça önemlidir. Doğru bakım uygulandığı takdirde çok faydalı ve dekoratif bir bitkidir. Kentya çiçeğine özellikle yaz mevsiminde suyu bir tık fazla vermek gerekmektedir. Çünkü sıcak havalarda su çok daha çabuk buharlaşacağı için çiçeğin su ihtiyacı artacaktır. Ama unutulmamalıdır ki çiçeğe çok fazla su vermek doğru değildir. Toprağı neme doyacak kadar verilmeli, ve saksı dibinden taşımayacak biçimde su verilmelidir. Evinizde su püskürtme aleti bulunuyorsa yaz mevsiminde kentya çiçeğinin yapraklarına sıklıkla su püskürtebilirsiniz. 

Kış aylarında ise kentya çiçeği oda sıcaklığında bulunmalıdır. Kış boyunca çiçeğin bulunacağı iç mekanın ısısı 11 derecenin altına inmemelidir. 11 derecenin altına indiği taktirde çiçeğiniz sağlıklı büyüme gösteremez. Kentya çiçeği güneş ile doğrudan temas etmemesi gereken bir bitkidir, fakat aydınlık ortamlarda bulunmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kentya çiçeğinin toprağı için ise piyasalarda toprak çürüntüsü olarak geçen toprak kokteylini kullanmak fayda sağlayacaktır. Hazır topraklar da bulunmaktadır ama bu toprak çürüntüsü karışımını botanik mağazalardan temin edebilirsiniz. Kentya çiçeğinin toprağının çok sık olmaması, biraz havadar olması gerekmektedir. Çünkü çiçeğin köklerinin de havaya ihtiyacı vardır. 

Kentya çiçeği iç mekan bitkisi olsa da, her ortamın sıcaklığı ve nemi farklılık göstermektedir. Dolayısıyla bitkinin bulunduğu ortamın nem ve ısı oranları dikkate alınmalıdır. Sitemizde bulunan kentya çiçeği, en özel aranjmanlarla bütünleşip tasarlanmıştır ve sizlere sunulmuştur. Sitemizdeki kentya çiçeklerinin bakımları tam olarak yapılmış bir şekilde sizlere ulaştırılmaktadır. Uygun ortamı ve bakımı sağladığınız takdirde kaliteli kentya çiçeklerimizin sağlıklı bir büyüme göstermesine şahitlik edebilirsiniz. 

Kentya Çiçeği Faydaları

Kentya çiçeği görünüş olarak çok şık olmasının yanı sıra bir o kadar da faydalı bir bitkidir. Kentya çiçeği bulunduğu ortama pozitif bir enerji yaymaktadır. Çiçeğin bakımıyla ilgilenen kişiler çoğunlukla streslerinden arınmış ve endişeleri azalmış olarak hayatlarına devam ederler. Bu çiçek bulunduğu yerdeki insanların üretkenliğini, girişimciliğini olumlu yönde etkilemektedir. Kentya çiçeği büyüten kişilerin sinirli anlarında sakinleştikleri gözlenmiştir. Dikkat dağınıklığı olan kişilere kentya çiçeği almaları önerilir çünkü bu çiçek dikkat süresini ve odaklanma gücünü artırmaktadır. 

Kentya çiçeği bakımları yapılırken kişiye o anda kalmayı, anın keyfini çıkarmayı empoze etmektedir. Çiçeğin kokusu da güzel olduğu için onu koklayan kişilerin stres hormonlarında bir azalma söz konusudur. Kentya çiçeği, küçük çocukların kendilerine duyduğu güveni arttırmaktadır. Kentya çiçeğinin fiziksel bazı faydaları da vardır. Kentya çiçeği, zehirli havayı temizlemekte, kuru havayı da nemlendirmektedir. Kentya çiçeği aynı zamanda kişileri hareket etmeye teşvik etmektedir. Sitemizde bunca faydaları olan, sizler için özenle hazırlanmış Kentya çiçeklerini bulabilirsiniz. 

Kentya Çiçeği Hastalıkları

Kentya çiçeğinin kökleri ani ısı farklılıklarına karşı duyarlıdır. Kentya çiçeğini dışarı koymak istiyorsanız gece ısısına dikkat etmelisiniz. Gece ısısı 16 dereceden az olmamalıdır. Kentya bitkisi dışarı yazın dışarı konulduktan sonra en geç eylül ayı ortasına kadar tekrar içeri alınmalıdır. Çünkü eğer kentya çiçeği dışarıdayken sonbahar serinine uyum sağlarsa, içeri tekrar alındığında havasız mekanda çiçek kurumaya, bozulmaya başlar. Kentya çiçeğinin saksısını değiştirecekseniz, bulunduğu saksının toprağının kurumasını beklemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise yeni toprağa koyulduğunda bir süre su verilmemelidir. 

Kentya çiçeği, gün ışığını sevmekle beraber doğrudan güneşe maruz bırakılmamalıdır. Çiçeği yazın dışarı koymak isterseniz doğrudan güneş almayan bir yere koymalısınız. Eğer güneşi doğrudan alırsa yaprakları yanabilir ve çiçek bozulur. Kentya çiçeğinin bulunduğu saksıya tam oturması gerekmektedir. Eğer çiçek fazla büyük saksılara konulursa gelişimi olumsuz etkilenir. Bununla birlikte toprağın hava almaması veya sürekli suya maruz bırakılması da çiçeğin köklerinin çürümesine sebep olur. 

Kentya çiçeği havasız bir yere konulursa yapraklarında mantar hastalıklar meydana gelecektir. Hastalık çoğunlukla yapraklarda benek benek kendini gösterir. Kentya çiçeğinin kesinlikle sürekli açılan bir pencere yanında durması gerekir. Gereğinden fazla sulama da hastalığın en bilinen sebeplerindendir. Yaprak bitlerinin önüne geçmekte fayda var. Çünkü kentya çiçeğinin yaprak mantar hastalığı genel olarak bitlerin hasarıyla meydana gelmektedir. Her türlü çiçek bitleri kentya çiçeğine de gelebilir. Kentya çiçeği bu yüzden sürekli gözlemlenmelidir. Sitemizde bulunan kentya çiçeklerinin bütün bakımları, sizlere ulaştırılmadan önce yapılmaktadır. Yani çiçekler sizlere en kaliteli haliyle ulaştırılmakta ve o güzelliğini sunmaktadır. 

Kentya Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Kentya çiçeği yalnızca tohum ile çoğaltılabilir. Tohumlar hava alan toprakta ve biraz serin bir ortamda yetişmektedir. Yaz mevsiminden sonra, sonbahar mevsimi başladığında tohumlar dışarıda 1-2 santimetre derinliğe gömülmektedir. Hem güneş ışığı alan hem de hafif esintili bir alanda tutulup bol bol sulanmalıdır. Tohumların yetişmesi ise bir sonraki bahara sarkabilmektedir. Tohumlar yetiştiği zaman eğer hava kavurucu derecede sıcaksa çiçeğin güneşle teması hemen kesilmelidir. 

Kentya çiçeği bir başka yol olarak kökten ayırma yöntemi ile de çoğaltılabilir. Mesela çiçeği aynı saksıda birkaç tanesi birlikte aldıysanız ilkbahar mevsimi sonrasında ayırabilir farklı saksılara dağıtabilirsiniz. Çünkü tohumdan çimlenen kentya çiçekleri aynı saksıda 2 – 3 fidan şeklinde satışa sunulmaktadır. Kentya çiçeğini bölerken köklerinde hasar meydana gelmezse her birini farklı saksılara yerleştirebilirsiniz. Kentya çiçeğinin saksısı kökleri tam kapsayacak şekilde seçilmelidir, çünkü eğer fazla büyük bir saksı olursa bu durum çiçeğin çürümesine yol açabilir. 

Sitemizde sizlere sunulan kentya çiçekleri, özel üretilen karton kutusunda bulunmaktadır. Sitemizdeki kentya çiçeklerini sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz, farklı bir eve taşınan arkadaşlarınıza ev hediyesi olarak verebilirsiniz. İç mekan bitkisi olan kentya çiçeği, sitemizde özenle tasarlanmış halde sizlere sunulmaktadır. 

Kentya Çiçeği Satın Al

Kentya çiçeği gerek kokusu ile gerek güzelliği ile sıklıkla tercih edilen bir bitkidir. Çoğunlukla iç mekan çiçeği olarak karşımıza çıkmaktadır. Kentya çiçeğinin ev dekorasyonundaki yeri oldukça büyüktür. Hem çok şık bir görünüm katmakta hem de güzel bir enerji yaymaktadır. 

Sitemizden kentya çiçeği siparişi oluşturduğunuzda, kargo aşamasında çiçeğin başına herhangi bir durum gelmemesi adına çiçek için özel olarak tasarlanmış karton kutuda gönderilmektedir. Kentya çiçeğine özel hazırlanmış bu kutular darbelere karşı dayanıklıdır. Yaz aylarında sıcaktan etkilenmemesi ve kurumaması için teslim edilene kadar suya ve neme doymuş olacaktır. Sitemiz kentya çiçeğinin sizlere ulaşana kadarki bakımlarını tamamlamıştır. Sitemizden gönül rahatlığıyla kentya çiçeği satın alabilirsiniz. 

Kentya Çiçeği Fiyatları

Kentya çiçeği ev dekorasyonlarında adeta tamamlayıcı konumda olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Etrafa yaydığı güzel koku, pozitif enerji popülerliğinin başlıca sebeplerindendir. Kentya çiçeklerinin saksı seçimi oldukça önemlidir. Saksı tipi, fidan sayısı, özel süslemeler kentya çiçeğinin fiyatını etkilemektedir. Yani çiçeğin sahip olduğu özelliklere göre fiyatlarında farklılıklar görülmektedir. Örneğin 20 santimetre kentya çiçeği fiyatıyla 140 santimetre kentya çiçeği fiyatı birbirinden farklıdır. 

Wish Flowers & Design müşterilerine özel aranjmanlarla bütünleşmiş, kendine has karton kutusunda teslim edilen kentya çiçeğini sunmaktadır. Sitemizdeki kentya çiçekleri bakımları yapılmış bir şekilde sizlere ulaşmaktadır. Özenle hazırlanmış ve kaliteli kentya çiçeklerimizin fiyatları ise her cebe hitap etmektedir.