236 ürün bulundu.

Gerçek Çiçek

Gerçek çiçekler, yapay çiçeklerin yanı sıra kokladığımızda duygularımızı kabartan, hislerimizi uyandıran ve etrafa mis gibi kokular salgılayarak büyüyüp gelişim gösterirler. Çiçek severler seçimlerini daha çok canlı çiçeklerden yana kullanırlar. Canlı çiçekler de biz insanlar gibi, sevgi gösterdikçe ilgilendikçe gelişip güzelleşebilir. Bununla beraber gerçek çiçeklerle ilgilenmek insanın yaşadığı günlük stres ve sıkıntılarından kurtulmasını sağlar. İnsanlara büyük ölçüde sakinlik verir. Artık günümüzde her beş evden üçünde gerçek çiçek bulunmaktadır. Canlı çiçekler bulundukları yerdeki kirli havayı arındırır. Böylelikle solunum sistemi enfeksiyonlarına karşı koruma sağlar. Bu sebeple çok fazla rağbet görmektedir.

Gerçek Çiçek Çeşitleri Ve Bakımı

Çiçeklerin dünyası çok derin ve çeşitlidir. Yapay çiçekler maalesef ki canlı çiçekler kadar tatmin edici olmadığından canlı çiçekler daha çok tercih edilir. Canlı çiçekler hisli ve bir o kadar mutlu edicidir. Bahçelerimizde, ev veya ofislerimizde baktığımız canlı çiçekler uzun ömürlü olabilecekleri gibi kısa ömürlü de olabilir.

Çiçekler dünyasında dayanıklı olan çiçekler olduğu gibi çok hassas ve narin çiçeklerde vardır. Bu yüzden çiçeklerin bakımını tam zamanlı ve olması gerektiği gibi yapmaya özen göstermeliyiz. Beslediğimiz çiçeğin bakımında nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrenip adım adım uygulamalıyız. Aksi takdirde çok sevdiğimiz çiçekleri solarken görebiliriz.

Deve Tabanı: Geniş ve capcanlı yaprakları sayesinde bulunduğu yere ışık saçan deve tabanı, herkes tarafından çok sevilen canlı çiçekler arasında ilk sıralardadır. Deve tabanı, salon bitkisi olarak yetiştirilir. Yaz aylarında her gün sulama ihtiyacı duyar. Kış aylarında toprağı kurudukça sulanmalıdır. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakılması, gelişimini engeller.

Para Ağacı: Bakımı son derece pratik olan, gösterişli bir saksı bitkisidir. Dayanıklı bir bitki türüdür. Doğrudan güneş ışığını sever ve olumsuz etkilenmez. Susuzluğa da son derece dayanıklıdır. Doğal ortamlarda boyu 18 metreye kadar çıkabilir fakat ev ortamında böyle bir uzama söz konusu değildir. Uzun ömürlü para ağacı çiçeği, kolay bakılabilir olduğu için herkes tarafından tercih edilmektedir.

Guzmanya: Gösterişli bir çiçek olan guzmanya parlak uzun yaprakları sayesinde beğenileri üzerine toplamaktadır. Dolaylı güneş ışığı alan bir yerde gelişebilir. Toprağı kurudukça sulanması gerekmektedir. Cereyan hava akımı gibi durumlara maruz kaldığında yapraklarında kurumalar görülebilir. Aşırı sıcak ve soğuk ortamları sevmez. Yeni çiçekler açacağı zaman alt taraftaki yapraklarını dökmesi normal bir durumdur. Bolluk ve bereket olarak adlandırılan guzmanya çiçeği çok sevilen canlı bitkiler arasındadır.

Şeflera: İç mekanlarda çok sevilen şeflera bitkisi, hemen hemen her ortama uyum sağlayabilir. Yalnızca çok sıcak ortamlardan ve hava akımına maruz kalmaktan pek hoşlanmaz.Tropikal bir bitkidir. Haftada bir gün sulanmalıdır. İyi bir bakımda uzunlukları 2 metreye kadar çıkabilir. Şeflera dayanıklı olmalarıyla tanınan çiçekler arasında yer alır. Şeflera tropikal bir bitki olduğu için nem onun için çok önemlidir ortamda yeteri kadar nem yoksa yapraklarını dökebilir. Şeflera budanabilen bir çiçektir ve fazla uzayan çiçeğin dengesini bozan yaprakları budayarak çiçeğin rahatlamasını sağlayabiliriz.

Antoryum: Güneş görmeden çiçek açamayan antoryum çiçeği, bulunduğu ortamın nemli ve havadar bir yer olmasını ister. Filtrelenmiş güneş ışığından yararlanarak güzel bir gelişim gösterebilirler. Bir kez bile güneş görse çiçek açmayı sürdürebilir. Antoryum çiçeğinin kökleri çoğalmadıkça saksı değişimi gerekmez eğer saksı değişimi gerekiyorsa bu nisan ayında yapılmalıdır. Antoryum nemi sevdiği için toprağını kurutmadan sulama yapmalıyız fakat saksının altına su çıkacak kadar aşırı sulama yapmamalıyız dışarı çıkan suyu toprağın emmesi çiçek açısından sağlıklı olmaz.

Difenbahya: Difenbahya evde, okulda, iş yerinde yetiştirilebilen, herkesin beğenisini toplayan bir çiçektir. Difenbahya, tropikal iklim bitkisidir. Bakımı kolaydır, fakat hassas bir yapısı vardır. Çok fazla su ihtiyacı hissetmez, verilen suyun oda sıcaklığında içme suyu olması çok önemlidir. Toprağı neme ihtiyaç duydukça sulamak yeterlidir. Difenbahya çiçekleri hakkında zehirli olduğu söylentiler vardır. Yapraklarının çok fazla ovuşturularak yutulması insan vücudunu olumsuz etkiler, fakat sanıldığı kadar tehlikeli değildir. Bol aydınlık yerlerde yaşamayı seven difenbahyalar, hava akımından olumsuz etkilenebilirler. 

Orkide: Zarafet saçan orkideler, herkes tarafından oldukça beğenilen canlı çiçeklerdendir. Renk seçenekleri ile insanın içini ısıtan orkidelerin, bakımı son derece kolay olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Orkideler dolaylı yoldan yani filtrelenmiş güneş ışığını severler direk olarak güneş ışığında kesinlikle bırakılmamalıdır. Nemli ortamları seven orkideler yeterli nem sağlandığı sürece gelişmesi daha hızlı olacaktır. Orkide çiçeğinde sulama hayati bir önem taşır fazla sulamadan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Menekşe: Gösterişli menekşeler, aydınlık ortamları severler. Ancak doğrudan gelen güneş ışınları solmalarına neden olabilir. Filtrelenmiş güneş ışığı idealdir. Menekşeler nemli ortamları severler ve nemli ortamda daha sağlıklı bir şekilde gelişme gösterirler. Nemi sevdiği için sulamaya çok dikkat etmeli ve toprağın kurumadan yeteri kadar sulanmasına özen gösterilmelidir az veya çok su verildiği takdirde ölebilir. Sulama yaparken bitkinin çiçeklerine ve yapraklarına su gelmemesine dikkat edilmeli direk olarak toprağa dökülmelidir.

Begonya: Evlerimizin her köşesinde severek yetiştirebileceğimiz begonyalar, nemi seven çiçeklerdir. Bu sebeple sık sık sulanmalıdır. Bol aydınlık yerleri severler. Hassas bir bitkidir. Kışın çok soğuk ortamlardan yazın ise aşırı sıcak ortamlardan uzak tutulmalıdır. Hava akımına maruz bırakılmamalıdır.

Sardunya: İlkbahar aylarında çiçeklenen sardunya bitkisi, bol bol sulanmayı sever. Özellikle yaz aylarında su vermeyi ihmal etmemek gerekir. Sardunyanın gelişimi için güneş gören yerler tercih edilmelidir. Bahçeleri süsleyen çok canlı bir çiçektir.

Barış Çiçeği: Koyu parlak yeşil yaprakları ile bakanları bir daha baktıran güzelliktedir. Aydınlık veya yarı gölge yerlerde gelişim gösterebilirler. Yaz aylarında bolca sulanmalıdır. Kış aylarında ise toprağı kurudukça sulamak yeterlidir.

Gül: Herkesin en fazla tercih ettiği canlı çiçek güllerdir. Sevdiklerimize hediye etmek için akıllara ilk olarak güller gelir. Çeşitli renk seçenekleri vardır. Farklı aranjmanlar içerisinde herkesin zevkine uygun hazırlanır.  Mis kokulu güllerin her rengi farklı bir anlam ifade etmektedir. Güneş ışığını seven güller gün içinde kesinlikle güneş ışığı almalıdır. Bu bitkinin daha sağlıklı olması açısından oldukça önemlidir. Aşırı nemli ortamları sevmezler. Sulamaya dikkat etmeli ve aşırı sulamadan kaçınılmalıdır.

Gerçek Çiçek Sipariş

Gerçek çiçekler herkesin yaşam alanında bulunması gereken canlılardır. Aynı zamanda son derece güzel bir şekilde dekorasyon unsuru olarak da işlev görmektedir. Canlı çiçekler sayesinde bulunduğunuz yerleri yenileyerek, canlandırabilirsiniz. Eğer sizde gerçek çiçeklere ev sahipliği yapmaya karar verdiyseniz, fakat nereden ve nasıl temin edeceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız Wish Flowers Design ailesi tam da sizin için burada.

Birbirinden güzel canlı çiçekleri uygun fiyatlarla birleştirerek hizmetinize sunmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Herkesin zevk ve bütçesine uygun canlı çiçekler, çeşitli aranjmanlar ile hazırlanmaktadır. Sitemizden canlı çiçek modellerini inceleyip, kendinize uygun olanı adımları takip ederek sipariş edebilirsiniz. Online sipariş kolaylığı sayesinde birkaç dakika içerisinde çiçek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Siparişinizi takip etmek için verilen sipariş takip numarasını kontrol ederek çiçeklerinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Wish Flowers Design çiçekleri sayesinde güvenilir bir alışveriş yapabilirsiniz.