TÜM İSTANBUL'A AYNI GÜN TESLİMAT
Siparişini Takip Et
Sepetim0TL

Leylak Çiçeği

Sıralama:

Leylak çiçeği, Oleaceae familyasına ait bir çiçek türüdür. Çiçeğin yetiştiği ana vatanı; Güney Avrupa, Batı Asya ve Türkiye’dir. Leylak çiçeği çok dayanıklıdır ve güzel renkleriyle bulunduğu her alana uyum sağlamaktadır. Kokusuyla ve görünüşüyle herkesin dikkatini üzerine çeken bu çiçek bahçe ve balkonlarda fazlaca yer alan leylaklar özellikle bahar havalarını müjdelemektedirler. İster kapalı alanda ister açık alanda olsun leylak kokusu her ortamda fark edilmektedir. Sitemizden sipariş edeceğiniz leylak çiçeği ile ortamlarınızı renklendirebilirsiniz. İsterseniz leylak çiçeğini buketlerde de tercih ederek kokuları ve güzellikleriyle hediye vereceğiniz kişilerin kalbini kazanabilirsiniz. Sitemizde leylak çiçeği kullanılarak hazırlanmış tasarımlar oldukça ilgi toplamaktadır. 

Leylak çiçeğinin canlı görünümünün yanında çok güzel anlamı bulunmaktadır. Çoğu çiçekte olduğu gibi leylak çiçeğinin anlamı da renklerine göre değişmektedir. Mor leylak çiçeğinin anlamı aşk iken pembe leylak çiçeği ise sevgi dolu ve güçlü bir arkadaşlık olarak tanımlanabilmektedir. Mavi leylak çiçekleri ise huzur anlamı taşımaktadır. Bu anlamların yanında çok hoş bir kokuya sahip olan leylak çiçeği büyüleyici bir renk ve kokuya sahiptir. Yaklaşık olarak 1000 tane çeşidi bulunan leylakların bir diğer önemli özelliği ise kelebekler tarafından dikkat çekmesidir. Bu eşsiz görüntü ve kokuya sahip leylak çiçeklerini ilk gün ki tazeliği ile sizlerle buluşturuyoruz. Sitemizden sipariş edeceğiniz bu güzel anlamlı leylakları sevdiklerinizle kolayca buluşturuyoruz. Gönül rahatlığı ile sitemizden bu güzel çiçeklerden satın alabilir, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

Leylak Çiçeği Özellikleri

Leylak çiçeği, çalı ve ağaç türünde bit bitkidir. Canlı bir şekilde çiçekler açan bu bitkinin boyları en fazla 3 4 metre arasında olmaktadır. Dökümlü yapısıyla bahçelerde sık sık gördüğünüz leylaklar yapraklarını kış mevsiminde dökerler. Bu dökülme işlemi yaprakların bitlerinden korunması için fazlaca önem taşımaktadır. Kendine özgü ve canlı bir rengi bulunan leylak çiçeği, salkım biçiminde yetişmektedir. Leylakların; kırmızı, pembe, mor, lila gibi renk çeşitleri bulunmaktadır. Çiçek renkleri, ortancalara çiçeklerinde olduğu gibi benzer bir şekilde toprağın asit oranı ile değişiklik göstermektedir. Sitemizden farklı renklerde leylaklara göz atabilirsiniz. Sizler için en güzel şekilde yetiştirdiğimiz leylakları uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz. 

Leylak çiçeği, hiç zahmet vermeyen bir türdür. Bol güneş ışığında çok iyi yetişmekle beraber ışıksız ortamlarda da kolayca yetişebilmektedir. Leylakları güzel bir şekilde yetiştirebilmek için renkli topraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra leylaklar çok fazla toprak seçmemesiyle de ön plana çıkmaktadır. Tüm bu iyi özelliklerinin içerisinde zor hava koşullarına iyi bir şekilde dayanması da bulunmaktadır. Çok sıcak ve çok soğuk hava koşullarına karşı hayatta kalabilmektedirler. 

Leylaklar özellikle yaz mevsiminde mutlaka sulanmalıdır. Oldukça dayanıklı olsalar bile bir noktadan sonra susuz kalmak bitkinin yaşam faaliyetlerinin sona ermesine sebep olabilmektedir. Eğer sıcak ve kurak yaz günlerinde bitkinizi her gün sulama şansızınız var ise leylakların bunun teşekkürünü sizlere mis koklu çiçekleri ile fazlasıyla sunacaktır. Bu güzel kokusu ile mest eden leylakları sitemizden inceleyebilirsiniz. Bakımı oldukça kolay olan bu çiçekler sayesinde evlerinizi ve bahçelerinizi güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz. 

Leylak Çiçeği Kime Alınır?

Leylak çiçeğinin farklı renklerinin birbirinden güzel anlamları bulunmaktadır. Özellikle mor leylaklar aşkı temsil etmektedir. Âşık olduğunuz sevgilinize veya eşinize mor renkli leylaklar hediye edebilirsiniz. Çiçek almak klişe bir hediye olarak gözükse de yıllardır en sevilen hediyeler arasında çiçekler yerini almaktadır. Sevdiğinize alacağınız mor renkli leylaklar oldukça anlamlı bir hediye olacaktır. Sitemizden mor leylakları farklı buketler içerisinde tercih edebilirsiniz. Eğer sevdiğiniz kişiye çiçeğini elden verebilecek durumda değilseniz veya güzel bir sürpriz yapmak istiyorsanız sitemizin belirlenen günde teslimat seçeneğinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz gün ve saatte mor leylaklar sevdiklerinize ulaştıracağız.

Arkadaşlarınızı sevindirmek ve aranızdaki bağları güçlendirmek için pembe leylaklardan yararlanabilirsiniz. Pembe leylaklar sevgi dolu ve sağlam bir arkadaşlığı temsil etmektedir. Pembe leylaklar arkadaşlarınız için oldukça ince düşünülmüş bir hediye olacaktır. Mavi leylaklar ise huzuru ifade ettiği için yeni bir eve taşınmış kişiler için oldukça uygun hediyelerdir. 

Siz de sitemizden sipariş edeceğiniz güzel renkli ve şahane renkli leylakları sevdiklerinize hediye ederek etrafınızdaki insanları mutlu edebilirsiniz. Özel indirimlerle satın alabileceğiniz leylaklar etrafa hoş koku yaymakla kalmayıp renk de katmayı sağlayacaklardır. Sizler ve sevdikleriniz için farklı tasarımlardaki çiçekleri özenle hazırlıyoruz. Kargo seçeneklerimiz ve uygun fiyatlarımızla sizlere sunuyoruz. Görüntüsüyle göz alan leylaklar özel günleriniz için vazgeçilmez bir tercih olacaktır. 

Leylak Çiçeği Fiyatları

Evlerinizi süslemek veya sevdiklerinize hediye etmek için alacağınız leylaklar fiyat olarak da sizlere yardımcı olacaktır. Sitemizden alacak olduğunuz canlı renkli hoş kokulu leylaklar fazlaca uygun fiyatları sizleri mutlu etmeye yeteceklerdir. Leylakların yaprakları parlak yeşil renkte kenarları düz ve kalp şeklindedir. Bu nedenle görsel güzelliğini tüm ihtişamıyla bulunduğu ortama yansıtmaktadır. Beyaz pembe, mavi ve mor gibi bilindik renklerinin yanı sıra nadiren krem renginde de leylaklar görmek mümkündür. Uygun fiyatla leylaklara fidan şeklinde de sahip olabilirsiniz. Sitemizden uygun fiyatlarda fidan gönderimi de yapılmaktadır. Bu işlem esnasında fidanlarınıza gözümüz gibi bakarak sağlam bir şekilde sizlere ulaşmasını sağlamaktayız. 

Sitemizden indirimli fiyatlarla leylak çiçeği satın aldıktan sonra bakımını öğrenmeniz gerekmektedir. Leylak bakımı en az leylak yetiştirmek kadar önemli ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Leylak bitkisi evlerde yetiştirilebileceği gibi parklarda ve bahçelerde de tercih edilebilmektedir. Dikeceğiniz yeri belirlerken fazla koyu gölgeli olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Leylaklar gölgede de yetişebilen bitkilerdir fakat güneş ışığının çokluğuna doğru orantılı olarak büyüme hızlarına sahiptirler. İyi güneş alanda daha canlı renklerde ve sağlıklı leylaklar elde edebilirsiniz. Ayrıca leylaklar aşırı nem ve rutubetten hoşlanmamaktadırlar. Böyle ortamlarda leylak ağaçlarında hastalığa yakalanma riskleri oluşmaktadır. Leylak bitkisi çok fazla suya ihtiyaç duymasa da fazla susuz bırakılması da iyi değildir. Özellikle yaz aylarında düzenli bir şekilde sulama işlemi gerçekleştirebilir toprak kurudukça leylaklarınıza su verebilirsiniz. 

Leylak Çiçekleri Saksıda Yetişebilir Mi?

Leylaklar, Oleaceae familyasının üyesidir. Dayanıklı yapısı ile bilinmektedirler. Görünümü ve hoş kokulu çiçekler olmaları nedeni ile bahçe ve evlerde oldukça fazla tercih edilmektedirler. Kokusu her daim kendini belli ederek dikkat çekmektedir. Genellikle, leylak denildiği zaman insanların aklına sümbül gelmektedir fakat ikisi farklı türde çiçeklerdir. Leylaklar her ortamda kolayca yetişebilmektedir. Sitemizden alacağınız leylakları her şekilde satın alabilirsiniz. Buket şeklinde hoş bir hediye oluşturabileceğiniz gibi evlerinizi ve bahçelerinizi süslemek için de leylak fidanı da satın alabilirsiniz. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. 

Leylaklar evlerde ve balkonlarda, saksı içerisinde, süs bitkisi olarak oldukça kolay yetiştirilebilirler. Fakat biraz özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Örneğin saksı içerisindeki toprağın çok fazla olmaması gerekmektedir. Bu durum leylağın hava almasını önlemektedir. Bu sebepten dolayı leylaklarınızı geniş saksılar içerisinde yetiştirmeniz gerekmektedir. Saksıdaki leylağınızı kışın aşırı soğuktan yazın da aşırı sıcaktan korumanız gerekmektedir. Bunların yanında leylağınızı direkt olarak hava akımından yani klima ve ısıtıcılardan uzak tutmanız bitkinizin ömrünü uzatacaktır. Dayanıklı çiçek olan leylakları büyütebilirsiniz. Sitemizden alacağınız leylakları bu küçük kurallara uyarak kolayca saksınızda yetiştirebilirsiniz. Evinizin havasını ve rengini leylaklar ile değiştirebilirsiniz 

Leylak Çiçeği Satın Al

Wishflowersdesing.com sitesine tek tıkla ulaşarak istediğiniz türde çiçeğe ulaşabilirsiniz. Sizler için özel günlere özel kategorilerimiz bulunmaktadır. Bu kategorileri özel günlerde kullanarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Çiçekler her zaman bulundukları ortama mutluluk katmaları ile bilinmişlerdir. Çiçekler; barışmalarda, özel günlerde, hastalık ziyaretlerinde, doğumlarda olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Bu günlerde istediğiniz modelde çiçeğe tek tıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizden farklı modellerde çiçeklere farklı tasarımlarımızla ulaşabilirsiniz. 

Güzel kokulu leylakları da sitemizden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Arzuladığınız yere sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz teslimat saatini ve gününü belirleyerek leylaklarınıza dilediğiniz an sahip olabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Güvenli ödememiz ve tazelik garantimizle satın alacağınız leylakları sorunsuz bir şekilde kargolayarak istediğiniz yere ulaşmasını sağlarız. Çiçekleri özenle paketleyerek leylaklarınıza gelebilecek hasarı sıfıra indirmekteyiz. Gönül rahatlığıyla güzel renkli leylakları sitemizden sipariş edebilirsiniz. 

Sitemizden alacağınız leylaklar oldukça dayanıklı bitkiler olarak bilinmektedirler. Kış aylarında yapraklarını dökmektedirler. Leylak çiçeklerinin tohumları sonbaharda toplanarak 4 derecelik alanlarda 40 ile 60 gün arasında duyulduktan sonra mart, nisan, mayıs aylarında açık arazilere dikilebilmektedir. Bu şekilde leylaklarınızı çoğaltabilir. Ortamlara mis gibi kokular yaymalarını sağlayabilirsiniz.